Anslag · inntektsår 2025
Nordlo Nord AS
Org.nr. 932005298 · AS · Konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer · Fauske
Aksjene i Nordlo Nord AS gir de 11 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 26 314 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Nordlo Nord AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 530 496 kr av overskuddet liggende i selskapet. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 200 740 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Nordlo Nord AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 536 066 kr. Bankinnskuddene økte med 893 080 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 311 823 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Nordlo Nord AS?
Nordlo Nord AS eies til slutt av Personlig eier A (24,6 % gjennom Nordlo Next AS → Hop Invest Holding AS), Personlig eier B (24,6 % gjennom Nordlo Next AS → Ja Jacobsen Holding AS), Personlig eier C (20,1 % gjennom Nordlo Next AS → Ilder Holding AS → TG Eiecompagnie AS og Nordlo Next AS → TG Eiecompagnie AS), Personlig eier D (10,7 % gjennom Nordlo Next AS → Ilder Holding AS → Shiny Metal AS) og Nordlo Next AS (5,7 % gjennom Nordlo Next AS → Ilder Holding AS), og 7 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Nordlo Nord AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Nordlo Next AS → Hop Invest Holding AS | 24,6 % | 6 476 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Nordlo Next AS → Ja Jacobsen Holding AS | 24,6 % | 6 476 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Nordlo Next AS → Ilder Holding AS → TG Eiecompagnie AS; Nordlo Next AS → TG Eiecompagnie AS | 20,1 % | 5 288 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Nordlo Next AS → Ilder Holding AS → Shiny Metal AS | 10,7 % | 2 814 kr | 0 kr |
| Nordlo Next AS gjennom Nordlo Next AS → Ilder Holding AS | 5,7 % | 1 499 kr | – |
| Personlig eier E gjennom Nordlo Next AS → Ilder Holding AS → Villa Valnesfjord AS; Nordlo Next AS → Villa Valnesfjord AS | 4,1 % | 1 088 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Nordlo Next AS → Ilder Holding AS → Villa Valnesfjord AS; Nordlo Next AS → Villa Valnesfjord AS | 4,1 % | 1 088 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Nordlo Next AS → Ilder Holding AS → Hvoslef Design AS | 2,1 % | 561 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Nordlo Next AS → Ilder Holding AS | 1,1 % | 279 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Nordlo Next AS → Ilder Holding AS → Bling AS | 1 % | 274 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Nordlo Next AS → Ilder Holding AS | 0,9 % | 232 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Nordlo Next AS → Ilder Holding AS → Code Monkey AS | 0,9 % | 230 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 32 892 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 26 314 kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- VILLA VALNESFJORD AS gikk fra 9,7 % til 0 % av aksjene i NORDLO NORD AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- NORDLO NEXT AS gikk fra 100 % til 90,3 % av aksjene i NORDLO NORD AS i 2024.
- Finansinntektene i HOP INVEST HOLDING AS steg fra 0 kr i 2023 til 5,2 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Finansinntektene i JA JACOBSEN HOLDING AS steg fra 0 kr i 2023 til 5,2 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
I eierkjeden
- Eier: Nordlo Next AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.