Formuesskatten

Anslag · inntektsår 2025

Frognerparken AS

Org.nr. 931800086 · AS · Uoppgitt · Oslo

Aksjene i Frognerparken AS gir de 7 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 0 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.

Hvordan har det gått med Frognerparken AS?

Fra 2024 til 2025 falt egenkapitalen med 2,1 mill. kr. Bankinnskuddene falt med 135 784 kr og den langsiktige gjelden økte med 2,1 mill. kr.

Hva blir formuesskatten for 2026?

Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 0 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.

Hvem eier Frognerparken AS?

Frognerparken AS eies til slutt av Frank Roger Ystenes (29,9 % gjennom Mivestor AS → Midas Group AS), Marina Ystenes (29,9 % gjennom Mivestor AS → Midas Group AS), Arild Brede Magnussen (14,2 % gjennom A.M. Holding AS), Mats Nordbø Molvær (11,1 % gjennom Stavern Helse og Forvaltning AS og Kirkesundet Kraft AS → Stavern Helse og Forvaltning AS og Molvaer Invest AS) og Marte Paula Molvær Stephensen (8,1 % gjennom Stavern Helse og Forvaltning AS og Kirkesundet Kraft AS → Stavern Helse og Forvaltning AS), og 2 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.

Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Frognerparken AS?

Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.

EierAndelFormuesverdiFormuesskatt
Frank Roger Ystenes gjennom Mivestor AS → Midas Group AS29,9 %0 kr0 kr
Marina Ystenes gjennom Mivestor AS → Midas Group AS29,9 %0 kr0 kr
Arild Brede Magnussen gjennom A.M. Holding AS. Eier også aksjer i Energi Control AS (100 %), Norway Offshore Racing Team AS (50 %), Ancka Invest AS (0,2 %)14,2 %0 kr0 kr
Mats Nordbø Molvær gjennom Stavern Helse og Forvaltning AS; Kirkesundet Kraft AS → Stavern Helse og Forvaltning AS; Molvaer Invest AS. Eier også aksjer i Depo Solutions AS (0,06 %)11,1 %0 kr0 kr
Marte Paula Molvær Stephensen gjennom Stavern Helse og Forvaltning AS; Kirkesundet Kraft AS → Stavern Helse og Forvaltning AS. Eier også aksjer i Cocobolo Cafe AS (30 %), Nor Opportunity AS (18,75 %), Croatia Ren AS (0,11 %), Solstad Offshore ASA (under 0,01 %), B2 Impact ASA (under 0,01 %) og 5 andre8,1 %0 kr0 kr
Ivar Arvid Molvær gjennom Stavern Helse og Forvaltning AS; Kirkesundet Kraft AS → Stavern Helse og Forvaltning AS; Kirkesundet Kraft AS. Eier også aksjer i Kirkesundet Invest AS (50 %), Atlantica Server AS (1,37 %), United Overseas Products AS (1 %), Monia Aframax Holding AS (1 %), Bergshav Ultramax AS (0,77 %) og 8 andre5,9 %0 kr0 kr
Oddgeir Løken gjennom Kirkesundet Kraft AS. Eier også aksjer i O.Løken Holding AS (100 %), Freebit Holding AS (0,55 %), Vino Piemonte AS (0,18 %), Dof Group ASA (under 0,01 %)0,8 %0 kr0 kr
Verdigrunnlag
0 kr
Formuesverdi (80 %)
0 kr
Formuesskatt om én person eide alt
0 kr

Hendelser i eierkjeden

  • MIVESTOR AS gikk fra 68,8 % til 59,8 % av aksjene i FROGNERPARKEN AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
  • MIVESTOR AS gikk fra 68,8 % til 59,8 % av aksjene i FROGNERPARKEN AS i 2025.
  • MIDAS GROUP AS delte anslagsvis ut 5 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (27,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (−753 544 kr) minus opptjent egenkapital 2025 (22,1 mill. kr).
  • A.M. HOLDING AS gikk fra 45 % til 33,3 % av aksjene i RSG HOLDING AS i 2025.
  • A.M. HOLDING AS gikk fra 25 % til 0 % av aksjene i BUSMA AS i 2025.
  • STAVERN HELSE OG FORVALTNING AS delte anslagsvis ut 53 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (334,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (98,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (379,5 mill. kr).
  • STAVERN HELSE OG FORVALTNING AS gikk fra 1 % til 0 % av aksjene i ZELLUNA IMMUNOTHERAPY AS i 2025.
  • BSFA AS gikk fra 30 % til 0 % av aksjene i FROGNERPARKEN AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
  • MIVESTOR AS delte anslagsvis ut 2 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (−8,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (11 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (833 749 kr).
  • Finansinntektene i MIVESTOR AS steg fra 61 772 kr i 2023 til 16,7 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
  • MIVESTOR AS gikk fra 70 % til 68,8 % av aksjene i FROGNERPARKEN AS i 2024.
  • MIDAS GROUP AS delte anslagsvis ut 2,9 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (27,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (3,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (27,9 mill. kr).
  • MIDAS GROUP AS gikk fra 3,1 % til 0 % av aksjene i MED-STORM INNOVATION AS i 2024.
  • A.M. HOLDING AS delte anslagsvis ut 47 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (240,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (501,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (694,2 mill. kr).
  • Finansinntektene i A.M. HOLDING AS steg fra 22,9 mill. kr i 2023 til 597,1 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
  • A.M. HOLDING AS gikk fra 42,9 % til 0 % av aksjene i ENERGIMA GRUPPEN AS i 2024.
  • A.M. HOLDING AS gikk fra 1,8 % til 0 % av aksjene i DILLER AS i 2024.
  • STAVERN HELSE OG FORVALTNING AS gikk fra 2,3 % til 0 % av aksjene i NORDIC CHEMTANKERS AS i 2024.

Slik er tallene regnet

Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.