Anslag · inntektsår 2025
Chem Anchor Invest Xi AS
Org.nr. 931741349 · AS · Utenriks sjøfart med gods · Bergen
Aksjene i Chem Anchor Invest Xi AS gir de 54 personlige eierne anslagsvis 66 519 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 37,6 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Chem Anchor Invest Xi AS?
Fra utgangen av 2024 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 142 597 kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 375 752 kr i inntektsåret 2025.
Hvordan har det gått med Chem Anchor Invest Xi AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 186 684 kr. Bankinnskuddene falt med 100 922 kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 604 492 kr i året.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 35,9 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 354 860 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 375 752 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Chem Anchor Invest Xi AS?
Chem Anchor Invest Xi AS eies til slutt av Personlig eier A (16,1 % gjennom Flu AS), Personlig eier B (7,1 % gjennom Harship AS), Personlig eier C (7,1 % gjennom Maranell AS), Personlig eier D (5,9 % gjennom Lønne Invest AS → Lønnegruppen AS → Maple Invest AS) og Personlig eier E (4,8 % gjennom Bankhaugen AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Chem Anchor Invest Xi AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Flu AS | 16,1 % | 6,1 mill. kr | 42 972 kr |
| Personlig eier B gjennom Harship AS | 7,1 % | 2,7 mill. kr | 9 255 kr |
| Personlig eier C gjennom Maranell AS | 7,1 % | 2,7 mill. kr | 9 255 kr |
| Personlig eier D gjennom Lønne Invest AS → Lønnegruppen AS → Maple Invest AS | 5,9 % | 2,2 mill. kr | 4 734 kr |
| Personlig eier E gjennom Bankhaugen AS | 4,8 % | 1,8 mill. kr | 303 kr |
| Personlig eier F gjennom Egge & Øen AS → Bjø Holding AS | 3,4 % | 1,3 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Egge & Øen AS → Mce Holding AS | 3,4 % | 1,3 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Anstes Ii AS | 2,7 % | 1 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Normeat Trading AS | 2,4 % | 895 150 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Viborg AS | 2,4 % | 895 150 kr | 0 kr |
| Personlig eier K | 2,4 % | 895 150 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Lønne Invest AS → Lønnegruppen AS → MSF Holding AS | 2,4 % | 893 360 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Lønne Invest AS → Lønnegruppen AS → MSF Holding AS | 2,4 % | 893 360 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom Soliton Invest AS | 2,3 % | 859 344 kr | 0 kr |
| Personlig eier O gjennom Soliton Invest AS | 2,3 % | 859 344 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 47,1 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 37,6 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 66 519 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 375 752 kr
Hendelser i eierkjeden
- LØNNE INVEST AS delte anslagsvis ut 20 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (229,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (11,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (221,3 mill. kr).
- Finansinntektene i LØNNE INVEST AS steg fra 2,5 mill. kr i 2024 til 8,2 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- LØNNEGRUPPEN AS delte anslagsvis ut 12 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (316 963 kr) pluss årsresultatet 2025 (17 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (5,3 mill. kr).
- MARANELL AS delte anslagsvis ut 9,5 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (108,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (26,7 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (125,6 mill. kr).
- SOLITON INVEST AS gikk fra 10 % til 7 % av aksjene i HANSA TANKERS MANAGEMENT AS i 2025.
- Innskutt egenkapital i CHEM ANCHOR INVEST XI AS falt med 3,4 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- Finansinntektene i CHEM ANCHOR INVEST XI AS steg fra 17 526 kr i 2023 til 3,5 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- FLU AS gikk fra 1,4 % til 0 % av aksjene i TCO GROUP AS i 2024.
- LØNNEGRUPPEN AS delte anslagsvis ut 12 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (1,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (10,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (316 963 kr).
- SOLITON INVEST AS delte anslagsvis ut 4,2 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (82,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (47,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (125,5 mill. kr).
I eierkjeden
- Eierandel i: Chem Tank Invest Xi AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.