Anslag · inntektsår 2025
Fram Økonomi Oslo AS
Org.nr. 931740296 · AS · Regnskapsføring og bokføring · Oslo
Aksjene i Fram Økonomi Oslo AS gir de 10 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 249 530 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Fram Økonomi Oslo AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 601 690 kr av overskuddet liggende i selskapet, og 799 999 kr ble delt ut. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 227 679 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Fram Økonomi Oslo AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 601 690 kr. Bankinnskuddene økte med 447 258 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 551 464 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Fram Økonomi Oslo AS?
Fram Økonomi Oslo AS eies til slutt av Personlig eier A (28,3 % gjennom Høyer Kapital AS), Personlig eier B (25,8 % gjennom Elac Holding AS), Personlig eier C (13,9 % gjennom PR-Holding AS), Personlig eier D (7,5 % gjennom A.M. Holding AS) og Personlig eier E (7,5 % gjennom Tima Invest AS), og 5 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Fram Økonomi Oslo AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Høyer Kapital AS | 28,3 % | 70 700 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Elac Holding AS | 25,8 % | 64 462 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom PR-Holding AS | 13,9 % | 34 685 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom A.M. Holding AS | 7,5 % | 18 715 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Tima Invest AS | 7,5 % | 18 715 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom NTB Invest AS → Aleksander Nilsen Invest AS | 3,6 % | 9 004 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom NTB Invest AS → Celine Song Mee Nilsen Invest AS | 3,6 % | 9 004 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom NTB Invest AS → Mikael Nilsen Invest AS | 3,6 % | 9 004 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom NTB Invest AS | 3,6 % | 9 004 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Solha AS | 2,5 % | 6 238 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 311 912 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 249 530 kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- BUSMA AS gikk fra 43,3 % til 0 % av aksjene i FRAM ØKONOMI OSLO AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- ELAC HOLDING AS gikk fra 100 % til 40 % av aksjene i TY SPORTS AS i 2025.
- ELAC HOLDING AS gikk fra 55 % til 33,3 % av aksjene i RSG HOLDING AS i 2025.
- NTB INVEST AS delte anslagsvis ut 694 822 kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (−2 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (16,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (13,6 mill. kr).
- Finansinntektene i NTB INVEST AS steg fra 4,6 mill. kr i 2024 til 17,4 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- NTB INVEST AS gikk fra 100 % til 80 % av aksjene i FOKUS BIL AS i 2025.
- PR-HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i AGREENMENTS AS i 2025.
- PR-HOLDING AS gikk fra 30 % til 20 % av aksjene i BERG HOLDCO AS i 2025.
- PR-HOLDING AS gikk fra 25 % til 20 % av aksjene i FRAM ØKONOMI VEST AS i 2025.
- A.M. HOLDING AS gikk fra 45 % til 33,3 % av aksjene i RSG HOLDING AS i 2025.
- A.M. HOLDING AS gikk fra 25 % til 0 % av aksjene i BUSMA AS i 2025.
- TIMA INVEST AS gikk fra 25 % til 0 % av aksjene i BUSMA AS i 2025.
- FRAM ØKONOMI OSLO AS delte anslagsvis ut 800 000 kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (63 210 kr) pluss årsresultatet 2024 (1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (287 482 kr).
- FRAM ØKONOMI AS gikk fra 28,3 % til 0 % av aksjene i FRAM ØKONOMI OSLO AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- ELAC HOLDING AS gikk fra 21,7 % til 11,7 % av aksjene i PRETIO HOLDING AS i 2024.
- ELAC HOLDING AS gikk fra 9,5 % til 0 % av aksjene i DILLER AS i 2024.
- ELAC HOLDING AS gikk fra 3 % til 0 % av aksjene i KAPAZITET AS i 2024.
- NTB INVEST AS delte anslagsvis ut 3,1 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (10,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (−9,7 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (−2 mill. kr).
- Finansinntektene i NTB INVEST AS steg fra 403 604 kr i 2023 til 4,6 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- NTB INVEST AS gikk fra 70 % til 51 % av aksjene i FRAM ØKONOMI AS i 2024.
- PR-HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i MJ VENTURES AS i 2024.
- A.M. HOLDING AS delte anslagsvis ut 47 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (240,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (501,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (694,2 mill. kr).
- Finansinntektene i A.M. HOLDING AS steg fra 22,9 mill. kr i 2023 til 597,1 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- A.M. HOLDING AS gikk fra 42,9 % til 0 % av aksjene i ENERGIMA GRUPPEN AS i 2024.
- A.M. HOLDING AS gikk fra 1,8 % til 0 % av aksjene i DILLER AS i 2024.
- Finansinntektene i TIMA INVEST AS steg fra 423 315 kr i 2023 til 5,7 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Bankinnskuddet i TIMA INVEST AS økte med 3,9 mill. kr i 2024, mens anleggsmidlene falt med 7,2 mill. kr. Aksjer eller andre eiendeler er gjort om til kontanter.
- TIMA INVEST AS gikk fra 5,4 % til 0 % av aksjene i WAY NOR AS i 2024.
I eierkjeden
- Eierandel i: F&L Advisory AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.