Anslag · inntektsår 2025
MP Group AS
Org.nr. 931730606 · AS · Detaljhandel med klær · Nordre Follo
Aksjene i MP Group AS gir de 15 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 72 786 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i MP Group AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 økte egenkapitalen med 141 889 kr, mest med nye penger fra eierne (83 500 kr). Innskutte penger er eiernes egne og regnes ikke som avkastning her, men de øker formuesverdien eierne betaler skatt av. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med MP Group AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 141 889 kr. Bankinnskuddene økte med 80 573 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 176 515 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier MP Group AS?
MP Group AS eies til slutt av Personlig eier A (36,7 % gjennom X3 Marketing AS), Personlig eier B (14,1 % gjennom X3 Marketing AS), Personlig eier C (11,6 % gjennom Tenk Holding AS), Personlig eier D (11,6 % gjennom Tenk Holding AS) og Personlig eier E (8,5 % gjennom Spurtastic1882 AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av MP Group AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom X3 Marketing AS | 36,7 % | 26 720 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom X3 Marketing AS | 14,1 % | 10 277 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Tenk Holding AS | 11,6 % | 8 423 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Tenk Holding AS | 11,6 % | 8 423 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Spurtastic1882 AS | 8,5 % | 6 209 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Thrillout Live AS → Thrillout AS; Thrillout Live AS | 6,9 % | 5 054 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom X3 Marketing AS | 5,6 % | 4 111 kr | 0 kr |
| Personlig eier H | 1,2 % | 862 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Thrillout Live AS → Thrillout AS → Dorgelo AS; Thrillout Live AS | 1,1 % | 775 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Thrillout Live AS → Thrillout AS | 0,4 % | 318 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Thrillout Live AS → Thrillout AS | 0,3 % | 254 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Thrillout Live AS → Thrillout AS | 0,3 % | 254 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Thrillout Live AS → Thrillout AS | 0,3 % | 199 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom Thrillout Live AS → Thrillout AS | 0,3 % | 199 kr | 0 kr |
| Personlig eier O gjennom Thrillout Live AS → Thrillout AS | 0,2 % | 159 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 90 982 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 72 786 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- Antall aksjer i MP GROUP AS økte fra 1 575 000 000 til 2 300 000 000 i 2025, og 4 nye eiere kom inn. Det betyr at selskapet har utstedt nye aksjer.
- HAND HOLDING AS gikk fra 9,5 % til 0 % av aksjene i MP GROUP AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- PÅ INVEST AS gikk fra 9,5 % til 0 % av aksjene i MP GROUP AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- Personlig eier E gikk fra 9,5 % til 0 % av aksjene i MP GROUP AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.