Formuesskatten

Anslag · inntektsår 2025

Torq Software Invest AS

Org.nr. 931722506 · AS · Dataprogrammeringstjenester · Asker

Aksjene i Torq Software Invest AS gir de 4 personlige eierne anslagsvis 172 515 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 51 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.

Tjener Torq Software Invest AS mer enn formuesskatten?

Egenkapitalen har gitt −79,9 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,82 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.

Hva ble holdt tilbake i Torq Software Invest AS?

Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 økte egenkapitalen med −19,8 mill. kr, mest med nye penger fra eierne (53,1 mill. kr). Innskutte penger er eiernes egne og regnes ikke som avkastning her, men de øker formuesverdien eierne betaler skatt av. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 727 931 kr i inntektsårene 2024–2025.

Hvordan har det gått med Torq Software Invest AS?

Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 19,8 mill. kr. Den langsiktige gjelden økte med 3 440 kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 841 168 kr i året.

Hva blir formuesskatten for 2026?

Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 6,1 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 42 273 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 522 870 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.

Hvem eier Torq Software Invest AS?

Torq Software Invest AS eies til slutt av Personlig eier A (37,3 % gjennom Amplify AS), Daniel Tesch Martins (34,7 %), In Wolf Clothing Investments LLC (6,9 %), Fulgur Frontier Capital LP (4,2 %) og Roland Hackl (4 %), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.

Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Torq Software Invest AS?

Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.

EierAndelFormuesverdiFormuesskatt
Personlig eier A gjennom Amplify AS37,3 %19 mill. kr172 515 kr
Daniel Tesch Martins (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt)34,7 %17,7 mill. kr–
In Wolf Clothing Investments LLC (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt)6,9 %3,5 mill. kr–
Fulgur Frontier Capital LP (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt)4,2 %2,1 mill. kr–
Roland Hackl (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt)4 %2 mill. kr–
Initial Capital (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt)2,9 %1,5 mill. kr–
Leo Capital (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt)2,9 %1,5 mill. kr–
Personlig eier B gjennom Runwayfbu Fund i AS → Aker Capital AS → Aker ASA → TRG Holding AS → The Resource Group TRG AS; Seetee AS → Aker Capital AS → Aker ASA → TRG Holding AS → The Resource Group TRG AS2,5 %1,3 mill. kr0 kr
Fabian Hemmerich (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt)1,8 %931 564 kr–
Brad Mills (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt)0,7 %338 215 kr–
Christopher Hunter (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt)0,3 %169 012 kr–
Personlig eier C gjennom Skogstrøm Invest AS0,2 %103 423 kr0 kr
Folketrygdfondet gjennom Runwayfbu Fund i AS → Aker Capital AS → Aker ASA0,2 %84 521 kr–
Personlig eier D gjennom CVH Holding AS0,1 %69 012 kr0 kr
Christian Decker (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt)0,1 %58 936 kr–
Verdigrunnlag
63,8 mill. kr
Formuesverdi (80 %)
51 mill. kr
Formuesskatt for de personlige eierne samlet
172 515 kr
Formuesskatt om én person eide alt
522 870 kr

Hendelser i eierkjeden

  • Innskutt egenkapital i TORQ SOFTWARE INVEST AS økte med 16,8 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
  • Antall aksjer i TORQ SOFTWARE INVEST AS økte fra 206 341 til 268 340 i 2025, og 8 nye eiere kom inn. Det betyr at selskapet har utstedt nye aksjer.
  • Innskutt egenkapital i RUNWAYFBU FUND I AS økte med 37,7 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
  • AKER CAPITAL AS delte anslagsvis ut 2,8 mrd. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (10,9 mrd. kr) pluss årsresultatet 2025 (3,8 mrd. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (11,9 mrd. kr).
  • AKER CAPITAL AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i RUNWAYFBU AS i 2025.
  • AKER CAPITAL AS gikk fra 67,3 % til 0 % av aksjene i AKER HORIZONS ASA i 2025.
  • AKER CAPITAL AS gikk fra 15 % til 0 % av aksjene i SALMAR OCEAN AS i 2025.
  • AKER ASA delte anslagsvis ut 4,2 mrd. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (18,1 mrd. kr) pluss årsresultatet 2025 (2,2 mrd. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (16,1 mrd. kr).
  • Innskutt egenkapital i TORQ SOFTWARE INVEST AS økte med 36,3 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
  • Antall aksjer i TORQ SOFTWARE INVEST AS økte fra 108 336 til 206 341 i 2024, og 2 nye eiere kom inn. Det betyr at selskapet har utstedt nye aksjer.
  • Innskutt egenkapital i RUNWAYFBU FUND I AS økte med 76,1 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
  • Finansinntektene i RUNWAYFBU FUND I AS steg fra 832 659 kr i 2023 til 5,9 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
  • RUNWAYFBU FUND I AS gikk fra 6,6 % til 0 % av aksjene i CELSIA AS i 2024.
  • Finansinntektene i AKER CAPITAL AS steg fra 1,2 mrd. kr i 2023 til 5,4 mrd. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
  • AKER CAPITAL AS gikk fra 87,3 % til 36,9 % av aksjene i ABELEE AS i 2024.
  • AKER CAPITAL AS gikk fra 39,9 % til 0 % av aksjene i EUREKA GROUP AS i 2024.
  • AKER CAPITAL AS gikk fra 33,3 % til 0 % av aksjene i TEAM AKER DÆHLIE AS i 2024.
  • AKER ASA delte anslagsvis ut 4,6 mrd. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (21,3 mrd. kr) pluss årsresultatet 2024 (1,4 mrd. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (18,1 mrd. kr).

I eierkjeden

Slik er tallene regnet

Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.