Anslag · inntektsår 2025
Flumill Invest AS
Org.nr. 931693808 · AS · Forskning og eksperimentell utvikling innenfor naturvitenskap og teknikk · Lillesand
Aksjene i Flumill Invest AS gir de 26 personlige eierne anslagsvis 102 480 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 26,3 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Flumill Invest AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −0,1 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,76 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hvordan har det gått med Flumill Invest AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 6,5 mill. kr. Bankinnskuddene falt med 28 165 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 29,8 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 286 976 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 250 551 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Flumill Invest AS?
Flumill Invest AS eies til slutt av Personlig eier A (33,7 % gjennom Marine Group AS og Csub AS → Csub Group Holding AS → Marine Group AS), Personlig eier B (18,7 % gjennom SBR Invest AS og Shabr AS → SBR Invest AS og Csub AS → Csub Group Holding AS → SBR Invest AS), Personlig eier C (6,8 % gjennom Shabr AS → Anbr AS og direkte), Personlig eier D (6,7 % gjennom Tah-Holding AS) og Personlig eier E (6,7 % gjennom Vimach AS og Csub AS → Csub Group Holding AS → Vimach AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Flumill Invest AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Marine Group AS; Csub AS → Csub Group Holding AS → Marine Group AS | 33,7 % | 8,8 mill. kr | 70 843 kr |
| Personlig eier B gjennom SBR Invest AS; Shabr AS → SBR Invest AS; Csub AS → Csub Group Holding AS → SBR Invest AS | 18,7 % | 4,9 mill. kr | 31 477 kr |
| Personlig eier C gjennom Shabr AS → Anbr AS; direkte | 6,8 % | 1,8 mill. kr | 160 kr |
| Personlig eier D gjennom Tah-Holding AS | 6,7 % | 1,8 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Vimach AS; Csub AS → Csub Group Holding AS → Vimach AS | 6,7 % | 1,8 mill. kr | 0 kr |
| KS Livonia Partners Fund gjennom Csub AS → Csub Group Holding AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 4 % | 1,1 mill. kr | – |
| Personlig eier F gjennom Shabr AS | 3,6 % | 949 496 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Eltec Installasjon AS | 2,8 % | 746 884 kr | 0 kr |
| Personlig eier H | 1,9 % | 492 404 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Lascala Consulting AS | 1,2 % | 325 286 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Arendals Fossekompani ASA → Must Invest AS → Must AS; Arendals Fossekompani ASA → Must Invest AS → Must AS → AS Fondal | 1 % | 253 118 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Arendals Fossekompani ASA → Must Invest AS → Must AS; Arendals Fossekompani ASA → Must Invest AS → Must AS → Oslokanalen AS | 1 % | 253 067 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Flucon AS | 0,9 % | 241 401 kr | 0 kr |
| William James Boyle (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 0,9 % | 233 171 kr | – |
| Personlig eier M gjennom Flucon AS → Høvring Invest AS | 0,9 % | 228 096 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 32,8 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 26,3 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 102 480 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 250 551 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i FLUMILL INVEST AS økte med 4,4 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Antall aksjer i FLUMILL INVEST AS økte fra 32 882 000 til 37 330 000 i 2025, og 1 nye eiere kom inn. Det betyr at selskapet har utstedt nye aksjer.
- ARENDALS FOSSEKOMPANI ASA gikk fra 20 % til 0 % av aksjene i FUTURE MATERIALS AS i 2025.
- TAH-HOLDING AS delte anslagsvis ut 3,5 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (11 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (−3,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (4 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i FLUMILL INVEST AS økte med 2,1 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Antall aksjer i FLUMILL INVEST AS økte fra 30 750 000 til 32 882 000 i 2024. Det betyr at selskapet har utstedt nye aksjer.
- ARENDALS FOSSEKOMPANI ASA delte anslagsvis ut 192 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (2,9 mrd. kr) pluss årsresultatet 2024 (2,4 mrd. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (5,1 mrd. kr).
- Finansinntektene i ARENDALS FOSSEKOMPANI ASA steg fra 267,7 mill. kr i 2023 til 3,5 mrd. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- ARENDALS FOSSEKOMPANI ASA gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i VERGIA AS i 2024.
- ARENDALS FOSSEKOMPANI ASA gikk fra 60 % til 0 % av aksjene i VOLUE AS i 2024.
- TAH-HOLDING AS delte anslagsvis ut 1,4 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (14,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (−2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (11 mill. kr).
I eierkjeden
- Eierandel i: Flumill Ip Holding AS
- Eierandel i: Flumill AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.