Anslag · inntektsår 2025
Robust Management AS
Org.nr. 931632000 · AS · Kontortjenester · Trondheim
Aksjene i Robust Management AS gir de 7 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 128 849 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Robust Management AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 43 681 kr av overskuddet liggende i selskapet, og 1,7 mill. kr ble delt ut. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 16 529 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Robust Management AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 43 681 kr. Bankinnskuddene økte med 511 182 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 880 587 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Robust Management AS?
Robust Management AS eies til slutt av Personlig eier A (21,3 % gjennom Aip AS), Personlig eier B (21,3 % gjennom Det Dahlske Compagni AS), Personlig eier C (21,3 % gjennom Sanjo Invest AS), Personlig eier D (21,3 % gjennom Sense Holding AS) og Personlig eier E (5 % gjennom Bjartolini Holding AS), og 2 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Robust Management AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Aip AS | 21,3 % | 27 380 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Det Dahlske Compagni AS | 21,3 % | 27 380 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Sanjo Invest AS | 21,3 % | 27 380 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Sense Holding AS | 21,3 % | 27 380 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Bjartolini Holding AS | 5 % | 6 442 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom MZS Invest AS | 5 % | 6 442 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom VNN Holding AS | 5 % | 6 442 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 161 061 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 128 849 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- ROBUST MANAGEMENT AS delte anslagsvis ut 1,7 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (−33 369 kr) pluss årsresultatet 2025 (1,7 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (15 320 kr).
- AIP AS gikk fra 23,8 % til 21,3 % av aksjene i ROBUST MANAGEMENT AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- DET DAHLSKE COMPAGNI AS gikk fra 23,8 % til 21,3 % av aksjene i ROBUST MANAGEMENT AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- SANJO INVEST AS gikk fra 23,8 % til 21,3 % av aksjene i ROBUST MANAGEMENT AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- SENSE HOLDING AS gikk fra 23,8 % til 21,3 % av aksjene i ROBUST MANAGEMENT AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- AIP AS gikk fra 23,8 % til 21,3 % av aksjene i ROBUST MANAGEMENT AS i 2025.
- DET DAHLSKE COMPAGNI AS gikk fra 23,8 % til 21,3 % av aksjene i ROBUST MANAGEMENT AS i 2025.
- SANJO INVEST AS gikk fra 23,8 % til 21,3 % av aksjene i ROBUST MANAGEMENT AS i 2025.
- SENSE HOLDING AS gikk fra 23,8 % til 21,3 % av aksjene i ROBUST MANAGEMENT AS i 2025.
- SENSE HOLDING AS gikk fra 100 % til 23,8 % av aksjene i ROBUST MANAGEMENT AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- Innskutt egenkapital i SANJO INVEST AS falt med 2,3 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- SENSE HOLDING AS gikk fra 100 % til 23,8 % av aksjene i ROBUST MANAGEMENT AS i 2024.
I eierkjeden
- Eierandel i: Robust Bemanning AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.