Anslag · inntektsår 2025
Smeh AS
Org.nr. 931569120 · AS · Reklamebyråvirksomhet · Oslo
Aksjene i Smeh AS gir de 10 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 411 670 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Smeh AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2024 ble 664 229 kr av overskuddet liggende i selskapet, og 1 kr ble delt ut. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsåret 2024. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 251 344 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Smeh AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 221 567 kr. Bankinnskuddene økte med 8,6 mill. kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 57 541 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Smeh AS?
Smeh AS eies til slutt av Personlig eier A (16 % gjennom Storm Holdings AS → Lce Invest AS), Personlig eier B (16 % gjennom Storm Holdings AS → Spinnaker Investments AS), Personlig eier C (12 % gjennom Storm Holdings AS → Strawberry Equities AS → Strawberry Advisory AS → Strawberry Group AS → Strawberry Holding AS), Personlig eier D (12 % gjennom Storm Holdings AS → Strawberry Equities AS → Strawberry Advisory AS → Strawberry Group AS → Strawberry Holding AS → Rosales Invest AS) og Personlig eier E (12 % gjennom Storm Holdings AS → Strawberry Equities AS → Strawberry Advisory AS → Strawberry Group AS → Strawberry Holding AS → Rosaseae Invest AS), og 5 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Smeh AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Storm Holdings AS → Lce Invest AS | 16 % | 65 867 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Storm Holdings AS → Spinnaker Investments AS | 16 % | 65 867 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Storm Holdings AS → Strawberry Equities AS → Strawberry Advisory AS → Strawberry Group AS → Strawberry Holding AS | 12 % | 49 353 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Storm Holdings AS → Strawberry Equities AS → Strawberry Advisory AS → Strawberry Group AS → Strawberry Holding AS → Rosales Invest AS | 12 % | 49 353 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Storm Holdings AS → Strawberry Equities AS → Strawberry Advisory AS → Strawberry Group AS → Strawberry Holding AS → Rosaseae Invest AS | 12 % | 49 353 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Storm Holdings AS → Strawberry Equities AS → Strawberry Advisory AS → Strawberry Group AS → Strawberry Holding AS → Rosoideae Invest AS | 12 % | 49 353 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Aleksander Hetland Invest AS | 10 % | 41 167 kr | 0 kr |
| Personlig eier H | 3,8 % | 15 438 kr | 0 kr |
| Personlig eier I | 3,8 % | 15 438 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Vmohn AS | 2,5 % | 10 292 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 514 588 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 411 670 kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- STORM HOLDINGS AS delte anslagsvis ut 5 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (7,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (6,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (9,2 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i STRAWBERRY EQUITIES AS økte med 85,8 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- STRAWBERRY EQUITIES AS gikk fra 55,8 % til 49,5 % av aksjene i BELMONTE VINO HOLDING AS i 2025.
- STRAWBERRY EQUITIES AS gikk fra 3,4 % til 0 % av aksjene i KEY BUTLER X LOTEL AS i 2025.
- STRAWBERRY GROUP AS delte anslagsvis ut 665 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (5,4 mrd. kr) pluss årsresultatet 2025 (−14,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (4,7 mrd. kr).
- STRAWBERRY HOLDING AS delte anslagsvis ut 554,4 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (4,6 mrd. kr) pluss årsresultatet 2025 (883,7 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (4,9 mrd. kr).
- Finansinntektene i STRAWBERRY HOLDING AS steg fra 79 mill. kr i 2024 til 1 mrd. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- STORM HOLDINGS AS delte anslagsvis ut 1,5 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (4,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (4,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (7,8 mill. kr).
- STRAWBERRY EQUITIES AS gikk fra 56,2 % til 31,7 % av aksjene i SEEN AS i 2024.
- STRAWBERRY EQUITIES AS gikk fra 33 % til 0 % av aksjene i HIGHERED AS i 2024.
- STRAWBERRY EQUITIES AS gikk fra 11,8 % til 0 % av aksjene i ECOTANK AS i 2024.
- Innskutt egenkapital i STRAWBERRY GROUP AS økte med 1,2 mrd. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- LCE INVEST AS delte anslagsvis ut 900 000 kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (1,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (−20 562 kr) minus opptjent egenkapital 2024 (161 741 kr).
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.