Anslag · inntektsår 2025
MVT Malvik Eiendom AS
Org.nr. 931493361 · AS · Utleie av egen eller leid fast eiendom · Malvik
Aksjene i MVT Malvik Eiendom AS gir de 14 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 816 374 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i MVT Malvik Eiendom AS?
Fra utgangen av 2024 til utgangen av 2025 ble 394 495 kr av overskuddet liggende i selskapet. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsåret 2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 149 277 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med MVT Malvik Eiendom AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 326 471 kr. Bankinnskuddene falt med 115 178 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 1,1 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier MVT Malvik Eiendom AS?
MVT Malvik Eiendom AS eies til slutt av Nortura SA (33,3 % gjennom MVT Gruppen AS), Personlig eier A (31,7 % gjennom MVT Gruppen AS → Gunnar Holding AS), Personlig eier B (3,1 % gjennom MVT Gruppen AS → Litra AS → Knapphus Energi AS → Knapphus Invest AS → Johannes Sjurseike AS), Personlig eier C (2,9 % gjennom MVT Gruppen AS → Litra AS → Vestgass AS) og Personlig eier D (2,5 % gjennom MVT Gruppen AS → Litra AS → Odds Transport AS → B-Ma Invest AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av MVT Malvik Eiendom AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Nortura SA gjennom MVT Gruppen AS | 33,3 % | 272 125 kr | – |
| Personlig eier A gjennom MVT Gruppen AS → Gunnar Holding AS | 31,7 % | 258 518 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom MVT Gruppen AS → Litra AS → Knapphus Energi AS → Knapphus Invest AS → Johannes Sjurseike AS | 3,1 % | 25 675 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom MVT Gruppen AS → Litra AS → Vestgass AS | 2,9 % | 23 308 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom MVT Gruppen AS → Litra AS → Odds Transport AS → B-Ma Invest AS | 2,5 % | 20 774 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom MVT Gruppen AS → Litra AS → Odds Transport AS → MMT Invest AS | 2,5 % | 20 774 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom MVT Gruppen AS → Litra AS → Odds Transport AS → TRJ-Invest AS | 2,5 % | 20 774 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom MVT Gruppen AS → Litra AS → Arko Invest AS | 2,4 % | 19 626 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom MVT Gruppen AS → Gunnar Holding AS | 1,7 % | 13 606 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom MVT Gruppen AS → Litra AS → Tuft Invest AS; MVT Gruppen AS → Litra AS → Tuft Transport AS → Tuft Invest AS | 1,5 % | 12 319 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom MVT Gruppen AS → Litra AS → Knapphus Energi AS → Jase AS | 1,4 % | 11 344 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom MVT Gruppen AS → Litra AS → Arko Invest AS → Arko Bjørn AS | 1,2 % | 9 813 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom MVT Gruppen AS → Litra AS → Arko Invest AS → Arko Eivind AS | 1,2 % | 9 813 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom MVT Gruppen AS → Litra AS → Arko Invest AS → Stjerna Invest AS | 1,2 % | 9 813 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom MVT Gruppen AS → Litra AS → Odds Transport AS | 0,8 % | 6 925 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 1 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 816 374 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- MVT GRUPPEN AS delte anslagsvis ut 5 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (9,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (2,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (7,7 mill. kr).
- GUNNAR HOLDING AS delte anslagsvis ut 5 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (87,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (945 129 kr) minus opptjent egenkapital 2025 (83,3 mill. kr).
- LITRA AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i BALDER BULK AS i 2025.
- ODDS TRANSPORT AS delte anslagsvis ut 23,2 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (120,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (27,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (124,9 mill. kr).
- ODDS TRANSPORT AS gikk fra 66,7 % til 0 % av aksjene i MARTINSEN EIENDOM OG MJØSLEKTER AS i 2025.
- ARKO INVEST AS delte anslagsvis ut 5,8 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (40,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (11,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (46,7 mill. kr).
- Finansinntektene i ARKO INVEST AS steg fra 1,7 mill. kr i 2024 til 13,3 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- ARKO INVEST AS gikk fra 35 % til 0 % av aksjene i MARTINSEN INVEST AS i 2025.
- KNAPPHUS ENERGI AS gikk fra 50 % til 20 % av aksjene i MOLGAS MOBILITY AS i 2025.
- GUNNAR HOLDING AS delte anslagsvis ut 10,5 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (93,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (4,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (87,4 mill. kr).
- GUNNAR HOLDING AS gikk fra 10 % til 0 % av aksjene i MALVIK FRYSELAGER AS i 2024.
- ARKO INVEST AS delte anslagsvis ut 3,7 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (43,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (1,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (40,9 mill. kr).
- KNAPPHUS ENERGI AS delte anslagsvis ut 12,7 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (76,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (13,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (77,5 mill. kr).
- KNAPPHUS ENERGI AS gikk fra 50 % til 0 % av aksjene i KD PROPERTY AS i 2024.
- KNAPPHUS ENERGI AS gikk fra 37,5 % til 20 % av aksjene i BOKN LAGER AS i 2024.
I eierkjeden
- Eier: Nortura SA
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.