Anslag · inntektsår 2025
MVT Malvik AS
Org.nr. 931493191 · AS · Reparasjon og vedlikehold av motorvogner · Malvik
Aksjene i MVT Malvik AS gir de 14 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 881 981 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i MVT Malvik AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 2,2 mill. kr av overskuddet liggende i selskapet, og 765 059 kr ble delt ut. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 825 155 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med MVT Malvik AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 2,2 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 4 mill. kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 2,6 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 6 822 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 0 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier MVT Malvik AS?
MVT Malvik AS eies til slutt av Nortura SA (33,3 % gjennom MVT Gruppen AS), Gunnar Skaug (31,7 % gjennom MVT Gruppen AS → Gunnar Holding AS), Johannes Sjurseike (3,1 % gjennom MVT Gruppen AS → Litra AS → Knapphus Energi AS → Knapphus Invest AS → Johannes Sjurseike AS), Jarl Kvam (2,9 % gjennom MVT Gruppen AS → Litra AS → Vestgass AS) og Beathe Martinsen (2,5 % gjennom MVT Gruppen AS → Litra AS → Odds Transport AS → B-Ma Invest AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av MVT Malvik AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Nortura SA gjennom MVT Gruppen AS | 33,3 % | 293 994 kr | – |
| Gunnar Skaug gjennom MVT Gruppen AS → Gunnar Holding AS. Eier også aksjer i Strongpoint ASA (0,09 %) | 31,7 % | 279 294 kr | 0 kr |
| Johannes Sjurseike gjennom MVT Gruppen AS → Litra AS → Knapphus Energi AS → Knapphus Invest AS → Johannes Sjurseike AS. Eier også aksjer i Grannar AS (0,03 %) | 3,1 % | 27 738 kr | 0 kr |
| Jarl Kvam gjennom MVT Gruppen AS → Litra AS → Vestgass AS. Eier også aksjer i Saga Pure ASA (under 0,01 %), Codelab Capital AS (under 0,01 %), Hunter Group ASA (under 0,01 %), Aker Horizons ASA (under 0,01 %), Aker ASA (under 0,01 %) og 1 andre | 2,9 % | 25 182 kr | 0 kr |
| Beathe Martinsen gjennom MVT Gruppen AS → Litra AS → Odds Transport AS → B-Ma Invest AS | 2,5 % | 22 443 kr | 0 kr |
| Mette Martinsen Taralrud gjennom MVT Gruppen AS → Litra AS → Odds Transport AS → MMT Invest AS. Eier også aksjer i Reven i Gata AS (30 %) | 2,5 % | 22 443 kr | 0 kr |
| Turid Reiss Jacobsen gjennom MVT Gruppen AS → Litra AS → Odds Transport AS → TRJ-Invest AS. Eier også aksjer i Norbit ASA (under 0,01 %), Borregaard ASA (under 0,01 %), Mowi ASA (under 0,01 %), Aker BP ASA (under 0,01 %), DNB Bank ASA (under 0,01 %) | 2,5 % | 22 443 kr | 0 kr |
| Arnfinn Gjestrum gjennom MVT Gruppen AS → Litra AS → Arko Invest AS. Eier også aksjer i Arko Drift AS (76 %) | 2,4 % | 21 203 kr | 0 kr |
| Sissel Skaug gjennom MVT Gruppen AS → Gunnar Holding AS | 1,7 % | 14 700 kr | 0 kr |
| Ronald Tuft gjennom MVT Gruppen AS → Litra AS → Tuft Invest AS; MVT Gruppen AS → Litra AS → Tuft Transport AS → Tuft Invest AS. Eier også aksjer i Sensum Kompetanse AS (9,5 %), Idex Biometrics ASA (under 0,01 %) | 1,5 % | 13 308 kr | 0 kr |
| Jarle Sjurseike gjennom MVT Gruppen AS → Litra AS → Knapphus Energi AS → Jase AS. Eier også aksjer i Veidekke ASA (under 0,01 %), Orkla ASA (under 0,01 %), Telenor ASA (under 0,01 %), DNB Bank ASA (under 0,01 %), Aker BP ASA (under 0,01 %) og 1 andre | 1,4 % | 12 255 kr | 0 kr |
| Bjørn Gjestrum gjennom MVT Gruppen AS → Litra AS → Arko Invest AS → Arko Bjørn AS | 1,2 % | 10 602 kr | 0 kr |
| Eivind Gjestrum gjennom MVT Gruppen AS → Litra AS → Arko Invest AS → Arko Eivind AS | 1,2 % | 10 602 kr | 0 kr |
| Kristin Gjestrum gjennom MVT Gruppen AS → Litra AS → Arko Invest AS → Stjerna Invest AS | 1,2 % | 10 602 kr | 0 kr |
| Odd Kristian Martinsen gjennom MVT Gruppen AS → Litra AS → Odds Transport AS | 0,8 % | 7 481 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 1,1 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 881 981 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- MVT GRUPPEN AS delte anslagsvis ut 5 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (9,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (2,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (7,7 mill. kr).
- GUNNAR HOLDING AS delte anslagsvis ut 5 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (87,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (945 129 kr) minus opptjent egenkapital 2025 (83,3 mill. kr).
- LITRA AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i BALDER BULK AS i 2025.
- ODDS TRANSPORT AS delte anslagsvis ut 23,2 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (120,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (27,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (124,9 mill. kr).
- ODDS TRANSPORT AS gikk fra 66,7 % til 0 % av aksjene i MARTINSEN EIENDOM OG MJØSLEKTER AS i 2025.
- ARKO INVEST AS delte anslagsvis ut 5,8 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (40,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (11,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (46,7 mill. kr).
- Finansinntektene i ARKO INVEST AS steg fra 1,7 mill. kr i 2024 til 13,3 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- ARKO INVEST AS gikk fra 35 % til 0 % av aksjene i MARTINSEN INVEST AS i 2025.
- KNAPPHUS ENERGI AS gikk fra 50 % til 20 % av aksjene i MOLGAS MOBILITY AS i 2025.
- MVT MALVIK AS delte anslagsvis ut 765 060 kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (267 144 kr) pluss årsresultatet 2024 (820 392 kr) minus opptjent egenkapital 2024 (322 476 kr).
- Bankinnskuddet i MVT MALVIK AS økte med 2,4 mill. kr i 2024, mens anleggsmidlene falt med 1,3 mill. kr. Aksjer eller andre eiendeler er gjort om til kontanter.
- GUNNAR HOLDING AS delte anslagsvis ut 10,5 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (93,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (4,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (87,4 mill. kr).
- GUNNAR HOLDING AS gikk fra 10 % til 0 % av aksjene i MALVIK FRYSELAGER AS i 2024.
- ARKO INVEST AS delte anslagsvis ut 3,7 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (43,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (1,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (40,9 mill. kr).
- KNAPPHUS ENERGI AS delte anslagsvis ut 12,7 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (76,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (13,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (77,5 mill. kr).
- KNAPPHUS ENERGI AS gikk fra 50 % til 0 % av aksjene i KD PROPERTY AS i 2024.
- KNAPPHUS ENERGI AS gikk fra 37,5 % til 20 % av aksjene i BOKN LAGER AS i 2024.
I eierkjeden
- Eier: Nortura SA
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.