Anslag · inntektsår 2025
Sand Drivstoff AS
Org.nr. 931375229 · AS · Detaljhandel med drivstoff til motorvogner · Balsfjord
Aksjene i Sand Drivstoff AS gir de 116 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 1 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Sand Drivstoff AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 økte egenkapitalen med 854 440 kr, mest med nye penger fra eierne (855 000 kr). Innskutte penger er eiernes egne og regnes ikke som avkastning her, men de øker formuesverdien eierne betaler skatt av. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Sand Drivstoff AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 854 440 kr. Bankinnskuddene økte med 636 436 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 1,1 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Sand Drivstoff AS?
Sand Drivstoff AS eies til slutt av Personlig eier A (18,1 % gjennom Sand Kolonial AS og direkte), Personlig eier B (18,1 % gjennom Sand Kolonial AS og direkte), Røyken Uil (3,6 %), Personlig eier C (2,8 %) og Personlig eier D (2,1 % gjennom Daae Stormo Consulting AS → Daae Stormo AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Sand Drivstoff AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Sand Kolonial AS; direkte | 18,1 % | 182 856 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Sand Kolonial AS; direkte | 18,1 % | 182 856 kr | 0 kr |
| Røyken Uil | 3,6 % | 35 854 kr | – |
| Personlig eier C | 2,8 % | 28 683 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Daae Stormo Consulting AS → Daae Stormo AS | 2,1 % | 21 512 kr | 0 kr |
| Personlig eier E | 1,8 % | 17 927 kr | 0 kr |
| Personlig eier F | 1,4 % | 14 342 kr | 0 kr |
| Personlig eier G | 1,4 % | 14 342 kr | 0 kr |
| Personlig eier H | 1,4 % | 14 342 kr | 0 kr |
| Personlig eier I | 1,4 % | 14 342 kr | 0 kr |
| Personlig eier J | 1,4 % | 14 342 kr | 0 kr |
| Personlig eier K | 1,1 % | 10 756 kr | 0 kr |
| Sand Vel | 1,1 % | 10 756 kr | – |
| Personlig eier L | 0,7 % | 7 171 kr | 0 kr |
| Personlig eier M | 0,7 % | 7 171 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 1,3 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 1 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- STEIN EILIF MAURSETH gikk fra 2,8 % til 0 % av aksjene i SAND DRIVSTOFF AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- Finansinntektene i DAAE STORMO AS steg fra 139 393 kr i 2024 til 1,8 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Innskutt egenkapital i SAND DRIVSTOFF AS økte med 855 000 kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Antall aksjer i SAND DRIVSTOFF AS økte fra 110 til 281 i 2024, og 111 nye eiere kom inn. Det betyr at selskapet har utstedt nye aksjer.
- Bankinnskuddet i SAND KOLONIAL AS økte med 1,1 mill. kr i 2024, mens anleggsmidlene falt med 730 043 kr. Aksjer eller andre eiendeler er gjort om til kontanter.
- NORDPLAST AS delte anslagsvis ut 5,6 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (34,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (1,7 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (30,9 mill. kr).
- STRAND MANUELLTERAPI AS delte anslagsvis ut 555 018 kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (7,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (8,9 mill. kr).
I eierkjeden
- Eier: Røyken Uil
- Eier: Sand Vel
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.