Anslag · inntektsår 2025
Løvegen 5 AS
Org.nr. 931342746 · AS · Utleie av egen eller leid fast eiendom · Namsos
Aksjene i Løvegen 5 AS gir de 12 personlige eierne anslagsvis 23 314 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 8,2 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Løvegen 5 AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 1,6 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,63 % av den samme verdien, så avkastningen er 2,6 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i Løvegen 5 AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 331 480 kr av overskuddet liggende i selskapet. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 127 543 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 125 432 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Løvegen 5 AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 331 480 kr. Bankinnskuddene økte med 853 143 kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 103 327 kr i året.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 8,3 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 63 966 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 64 228 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Løvegen 5 AS?
Løvegen 5 AS eies til slutt av Personlig eier A (50 % gjennom Glømmen Eiendom AS), Personlig eier B (12,5 % gjennom Pinaveien 6 AS → CC Holding AS → Camwik Invest AS og Pinaveien 6 AS → CC Holding AS), Personlig eier C (12,5 % gjennom Pinaveien 6 AS → CC Holding AS → Tjernes Invest AS og Pinaveien 6 AS → CC Holding AS), Personlig eier D (6,3 % gjennom Pinaveien 6 AS → Bråholmen Eiendom AS → Areal Invest AS → Flatholmen AS → Flatholmen Holding AS) og Personlig eier E (6,3 % gjennom Pinaveien 6 AS → Bråholmen Eiendom AS → Ori Holding AS), og 7 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Løvegen 5 AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Glømmen Eiendom AS | 50 % | 4,1 mill. kr | 23 314 kr |
| Personlig eier B gjennom Pinaveien 6 AS → CC Holding AS → Camwik Invest AS; Pinaveien 6 AS → CC Holding AS | 12,5 % | 1 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Pinaveien 6 AS → CC Holding AS → Tjernes Invest AS; Pinaveien 6 AS → CC Holding AS | 12,5 % | 1 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Pinaveien 6 AS → Bråholmen Eiendom AS → Areal Invest AS → Flatholmen AS → Flatholmen Holding AS | 6,3 % | 511 423 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Pinaveien 6 AS → Bråholmen Eiendom AS → Ori Holding AS | 6,3 % | 511 423 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Pinaveien 6 AS → Bråholmen Eiendom AS → Sør-Inge Invest AS → Oi Holding AS; Pinaveien 6 AS → Bråholmen Eiendom AS → Oi Holding AS | 4,4 % | 357 996 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Pinaveien 6 AS → Bråholmen Eiendom AS → Sør-Inge Invest AS → Sør Investeringer AS → Seima Holding AS; Pinaveien 6 AS → Bråholmen Eiendom AS → Sør Investeringer AS → Seima Holding AS | 1,6 % | 127 856 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Pinaveien 6 AS → Bråholmen Eiendom AS → Sør-Inge Invest AS → Sør Investeringer AS → Seima Holding AS; Pinaveien 6 AS → Bråholmen Eiendom AS → Sør Investeringer AS → Seima Holding AS | 1,6 % | 127 856 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Pinaveien 6 AS → Bråholmen Eiendom AS → Sør-Inge Invest AS → Sør Investeringer AS → Seima Holding AS; Pinaveien 6 AS → Bråholmen Eiendom AS → Sør Investeringer AS → Seima Holding AS | 1,6 % | 127 856 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Pinaveien 6 AS → Bråholmen Eiendom AS → Sør-Inge Invest AS → Sør Investeringer AS → Seima Holding AS; Pinaveien 6 AS → Bråholmen Eiendom AS → Sør Investeringer AS → Seima Holding AS | 1,6 % | 127 856 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Pinaveien 6 AS → Bråholmen Eiendom AS → Sør-Inge Invest AS → Oi Holding AS; Pinaveien 6 AS → Bråholmen Eiendom AS → Oi Holding AS | 0,9 % | 76 713 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Pinaveien 6 AS → Bråholmen Eiendom AS → Sør-Inge Invest AS → Oi Holding AS; Pinaveien 6 AS → Bråholmen Eiendom AS → Oi Holding AS | 0,9 % | 76 713 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 10,2 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 8,2 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 23 314 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 64 228 kr
Hendelser i eierkjeden
- GLØMMEN EIENDOM AS gikk fra 22,2 % til 0 % av aksjene i VERDAL INVEST AS i 2025.
- CC HOLDING AS delte anslagsvis ut 1,6 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (5,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (49 484 kr) minus opptjent egenkapital 2025 (4,4 mill. kr).
- GLØMMEN EIENDOM AS delte anslagsvis ut 12,2 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (138,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (24,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (150,4 mill. kr).
- Finansinntektene i GLØMMEN EIENDOM AS steg fra 3,7 mill. kr i 2023 til 24,6 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Finansinntektene i CAMWIK INVEST AS steg fra 2,4 mill. kr i 2023 til 42,4 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- CAMWIK INVEST AS gikk fra 36,4 % til 0 % av aksjene i INDUSTRIVARER AS i 2024.
- Finansinntektene i TJERNES INVEST AS steg fra 2,4 mill. kr i 2023 til 42,6 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Bankinnskuddet i TJERNES INVEST AS økte med 3,4 mill. kr i 2024, mens anleggsmidlene falt med 9 mill. kr. Aksjer eller andre eiendeler er gjort om til kontanter.
- TJERNES INVEST AS gikk fra 36,4 % til 0 % av aksjene i INDUSTRIVARER AS i 2024.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.