Anslag · inntektsår 2025
Elvegruppen Regnskap AS
Org.nr. 931124099 · AS · Regnskapsføring og bokføring · Drammen
Aksjene i Elvegruppen Regnskap AS gir de 4 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 25 176 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Elvegruppen Regnskap AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 7 123 kr av overskuddet liggende i selskapet, og 212 109 kr ble delt ut. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 2 695 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Elvegruppen Regnskap AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 7 123 kr. Bankinnskuddene økte med 181 870 kr og den langsiktige gjelden økte med 1 194 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 27 388 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Elvegruppen Regnskap AS?
Elvegruppen Regnskap AS eies til slutt av Personlig eier A (41,7 % gjennom Elvegruppen AS → Elrey Invest AS), Personlig eier B (23,6 % gjennom Elvegruppen AS → Aspelien Holding AS), Personlig eier C (23,6 % gjennom Elvegruppen AS → Lurendreier AS) og Personlig eier D (11,1 % gjennom Elvegruppen AS → Fastest Way Only AS), ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Elvegruppen Regnskap AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Elvegruppen AS → Elrey Invest AS | 41,7 % | 10 491 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Elvegruppen AS → Aspelien Holding AS | 23,6 % | 5 944 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Elvegruppen AS → Lurendreier AS | 23,6 % | 5 944 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Elvegruppen AS → Fastest Way Only AS | 11,1 % | 2 797 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 31 470 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 25 176 kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- ELVEGRUPPEN AS delte anslagsvis ut 5,7 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (334 765 kr) pluss årsresultatet 2025 (5,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (177 217 kr).
- ELVEGRUPPEN AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i VICEROY CAPITAL AS i 2025.
- ASPELIEN HOLDING AS gikk fra 25 % til 23,6 % av aksjene i ELVEGRUPPEN AS i 2025.
- LURENDREIER AS gikk fra 25 % til 23,6 % av aksjene i ELVEGRUPPEN AS i 2025.
- ELVEGRUPPEN AS delte anslagsvis ut 5,5 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (15 143 kr) pluss årsresultatet 2024 (5,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (334 765 kr).
- Finansinntektene i ELREY INVEST AS steg fra 4 kr i 2023 til 2,2 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Finansinntektene i ASPELIEN HOLDING AS steg fra 148 kr i 2023 til 1,4 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Finansinntektene i LURENDREIER AS steg fra 2 293 kr i 2023 til 1,2 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.