Anslag · inntektsår 2025
Capus Financials Management AS
Org.nr. 931123130 · AS · Bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning · Oslo
Aksjene i Capus Financials Management AS gir de 14 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 23 750 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Capus Financials Management AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 15 866 kr av overskuddet liggende i selskapet. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 6 004 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Capus Financials Management AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 15 866 kr. Bankinnskuddene økte med 463 785 kr og den langsiktige gjelden økte med 2 389 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 42 726 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Capus Financials Management AS?
Capus Financials Management AS eies til slutt av Personlig eier A (49 % gjennom Capus Financials AS → Nofish AS), Personlig eier B (13,4 % gjennom Capus Financials AS → HR Gruppen Capus AS → Progredi AS), Personlig eier C (5,3 % gjennom Capus Financials AS → HR Gruppen Capus AS → Team 1000 AS → Easy Invest AS), Ligilo AB (5,1 % gjennom Capus Financials AS → HR Gruppen Capus AS) og Personlig eier D (4,7 % gjennom Capus Financials AS → HR Gruppen Capus AS → Breiangen AS → Sabar AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Capus Financials Management AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Capus Financials AS → Nofish AS | 49 % | 11 637 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Capus Financials AS → HR Gruppen Capus AS → Progredi AS | 13,4 % | 3 192 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Capus Financials AS → HR Gruppen Capus AS → Team 1000 AS → Easy Invest AS | 5,3 % | 1 249 kr | 0 kr |
| Ligilo AB gjennom Capus Financials AS → HR Gruppen Capus AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 5,1 % | 1 211 kr | – |
| Personlig eier D gjennom Capus Financials AS → HR Gruppen Capus AS → Breiangen AS → Sabar AS | 4,7 % | 1 123 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Capus Financials AS → HR Gruppen Capus AS → Breiangen AS → Sabar AS | 4,7 % | 1 123 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Capus Financials AS → HR Gruppen Capus AS → Breiangen AS → Sabar AS | 4,7 % | 1 123 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Capus Financials AS → HR Gruppen Capus AS → Key Performance Search & Selection AS | 4,6 % | 1 095 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Capus Financials AS → HR Gruppen Capus AS → Joram Holding AS | 3,3 % | 787 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Capus Financials AS → HR Gruppen Capus AS → Breiangen AS → Sabar AS | 1,6 % | 374 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Capus Financials AS → HR Gruppen Capus AS | 1,2 % | 290 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Capus Financials AS → HR Gruppen Capus AS → NBS Invest AS | 0,9 % | 216 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Capus Financials AS → HR Gruppen Capus AS → Breiangen AS | 0,3 % | 67 kr | 0 kr |
| Herik Myllenberg gjennom Capus Financials AS → HR Gruppen Capus AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 0,3 % | 66 kr | – |
| Personlig eier M gjennom Capus Financials AS → HR Gruppen Capus AS → Enghaging Holding AS | 0,3 % | 63 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 29 687 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 23 750 kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- CAPUS FINANCIALS AS delte anslagsvis ut 5,3 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (14 188 kr) pluss årsresultatet 2025 (5,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (47 562 kr).
- HR GRUPPEN CAPUS AS delte anslagsvis ut 12,5 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (8,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (8,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (5 mill. kr).
- NOFISH AS delte anslagsvis ut 1,9 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (109 750 kr) pluss årsresultatet 2025 (4,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (2,6 mill. kr).
- Finansinntektene i PROGREDI AS steg fra 106 685 kr i 2024 til 3,6 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- CAPUS FINANCIALS AS delte anslagsvis ut 5,8 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (8 872 kr) pluss årsresultatet 2024 (5,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (14 188 kr).
- HR GRUPPEN CAPUS AS delte anslagsvis ut 4 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (6,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (5,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (8,6 mill. kr).
- HR GRUPPEN CAPUS AS gikk fra 100 % til 51 % av aksjene i CAPUS BERGEN AS i 2024.
- HR GRUPPEN CAPUS AS gikk fra 100 % til 60 % av aksjene i STYRELEDERSKOLEN AS i 2024.
- HR GRUPPEN CAPUS AS gikk fra 1,3 % til 0,2 % av aksjene i HR GRUPPEN CAPUS AS i 2024.
- NOFISH AS delte anslagsvis ut 2,2 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (294 447 kr) pluss årsresultatet 2024 (2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (109 750 kr).
- Finansinntektene i NOFISH AS steg fra 100 kr i 2023 til 2 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- BREIANGEN AS delte anslagsvis ut 25 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (102,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (4,7 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (82,5 mill. kr).
- BREIANGEN AS gikk fra 2,5 % til 0 % av aksjene i HV CAPITAL HVAS AS i 2024.
- Finansinntektene i SABAR AS steg fra 0 kr i 2023 til 24,6 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.