Anslag · inntektsår 2025
Nymalt Mandal AS
Org.nr. 931083457 · AS · Gulvlegging og tapetsering · Lindesnes
Aksjene i Nymalt Mandal AS gir de 3 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 1,8 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Nymalt Mandal AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 103,8 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,01 % av den samme verdien, så avkastningen er 16324,3 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i Nymalt Mandal AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 2,6 mill. kr av overskuddet liggende i selskapet, og 2,2 mill. kr ble delt ut. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 1 972 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 980 770 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Nymalt Mandal AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 271 888 kr. Bankinnskuddene økte med 68 578 kr og den langsiktige gjelden ble betalt ned med 102 218 kr. Det er i snitt tatt ut 1,1 mill. kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 4742,3 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (227 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 2,1 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 2 007 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 141 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Nymalt Mandal AS?
Nymalt Mandal AS eies til slutt av Personlig eier A (61,8 % gjennom Nymalt Holding AS), Personlig eier B (34,8 % gjennom Mandal Farvehandel AS → Star Island Holding AS) og Personlig eier C (3,4 % gjennom Mandal Farvehandel AS), ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Nymalt Mandal AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Nymalt Holding AS | 61,8 % | 1,1 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Mandal Farvehandel AS → Star Island Holding AS | 34,8 % | 616 721 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Mandal Farvehandel AS | 3,4 % | 60 994 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 2,2 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 1,8 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 141 kr
Hendelser i eierkjeden
- NYMALT MANDAL AS delte anslagsvis ut 2,2 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (2,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (2,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (2,6 mill. kr).
- NYMALT HOLDING 2 AS gikk fra 38,2 % til 0 % av aksjene i NYMALT MANDAL AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- Innskutt egenkapital i NYMALT MANDAL AS falt med 2,3 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- NYMALT HOLDING AS gikk fra 100 % til 61,8 % av aksjene i NYMALT MANDAL AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- NYMALT HOLDING AS delte anslagsvis ut 1,1 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (−15 469 kr) pluss årsresultatet 2024 (2,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (1,2 mill. kr).
- Finansinntektene i NYMALT HOLDING AS steg fra 54 kr i 2023 til 2,4 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- NYMALT HOLDING AS gikk fra 100 % til 61,8 % av aksjene i NYMALT MANDAL AS i 2024.
- MANDAL FARVEHANDEL AS gikk fra 38,2 % til 0 % av aksjene i NYMALT HOLDING AS i 2024.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.