Anslag · inntektsår 2025
Head Energy Technology AS
Org.nr. 931035614 · AS · Annen teknisk konsulentvirksomhet · Bergen
Aksjene i Head Energy Technology AS gir de 41 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 20 542 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Head Energy Technology AS?
Fra utgangen av 2024 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 2,5 mill. kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsåret 2025.
Hvordan har det gått med Head Energy Technology AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 2,5 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 182 218 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 0 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Head Energy Technology AS?
Head Energy Technology AS eies til slutt av Personlig eier A (31,4 % gjennom Head Energy AS → Leikvoll Holding AS), Personlig eier B (21,4 % gjennom Head Energy AS → Nice AS), Personlig eier C (10,7 % gjennom Head Energy AS → Lunde Holdings AS), Personlig eier D (6,9 % gjennom Head Energy AS → Magma Holding AS) og Personlig eier E (5,9 % gjennom Head Energy AS → Onarheim PM AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Head Energy Technology AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Head Energy AS → Leikvoll Holding AS | 31,4 % | 6 446 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Head Energy AS → Nice AS | 21,4 % | 4 387 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Head Energy AS → Lunde Holdings AS | 10,7 % | 2 188 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Head Energy AS → Magma Holding AS | 6,9 % | 1 426 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Head Energy AS → Onarheim PM AS | 5,9 % | 1 219 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Head Energy AS → TWK Invest AS | 3,1 % | 638 kr | 0 kr |
| Dangrid Holding C Aps gjennom Head Energy AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 2,1 % | 433 kr | – |
| Personlig eier G gjennom Head Energy AS → G-M Holding AS | 1,6 % | 337 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Head Energy AS → G-M Holding AS | 1,6 % | 337 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Head Energy AS | 1,3 % | 272 kr | 0 kr |
| Jan RP Holding Aps gjennom Head Energy AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 1,3 % | 267 kr | – |
| Enevoldsen Invest Aps gjennom Head Energy AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 1,3 % | 263 kr | – |
| Personlig eier J gjennom Head Energy AS | 0,8 % | 174 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Head Energy AS → Skjellanger AS | 0,8 % | 156 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Head Energy AS | 0,7 % | 140 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 25 678 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 20 542 kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- HEAD ENERGY AS delte anslagsvis ut 26,3 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (37 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (37,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (48 mill. kr).
- HEAD ENERGY AS gikk fra 92,6 % til 91,4 % av aksjene i HEAD ENERGY CONSULTING AS i 2025.
- HEAD ENERGY AS gikk fra 89,6 % til 61,1 % av aksjene i HEAD ENERGY BRANNCON AS i 2025.
- HEAD ENERGY AS gikk fra 87,4 % til 81,6 % av aksjene i HEAD ENERGY SOLVE AS i 2025.
- LEIKVOLL HOLDING AS delte anslagsvis ut 3,9 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (32,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (37,4 mill. kr).
- LUNDE HOLDINGS AS gikk fra 10 % til 0 % av aksjene i ASTERA SOLAR AS i 2025.
- MAGMA HOLDING AS delte anslagsvis ut 2,5 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (8,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (1,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (7,3 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i HEAD ENERGY AS falt med 23 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- HEAD ENERGY AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i HEAD ENERGY INSTALLATION AS i 2024.
- HEAD ENERGY AS gikk fra 100 % til 71,7 % av aksjene i HEAD ENERGY NEXUS AS i 2024.
- HEAD ENERGY AS gikk fra 100 % til 49 % av aksjene i HEAD ENERGY NORGRID AS i 2024.
- HEAD ENERGY AS gikk fra 76 % til 59,2 % av aksjene i HEAD ENERGY PA AS i 2024.
- HEAD ENERGY AS gikk fra 4,1 % til 2,3 % av aksjene i HEAD ENERGY AS i 2024.
- LEIKVOLL HOLDING AS delte anslagsvis ut 6,5 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (30 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (8,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (32,3 mill. kr).
- MAGMA HOLDING AS delte anslagsvis ut 890 000 kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (8 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (1,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (8,4 mill. kr).
- ONARHEIM PM AS delte anslagsvis ut 690 000 kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (2,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (1,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (3,1 mill. kr).
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.