Anslag · inntektsår 2025
Union Bulk Iv Holding AS
Org.nr. 931025309 · AS · Utenriks sjøfart med gods · Oslo
Aksjene i Union Bulk Iv Holding AS gir de 35 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 3,5 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Union Bulk Iv Holding AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −25,5 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,4 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hva ble holdt tilbake i Union Bulk Iv Holding AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 økte egenkapitalen med 55,9 mill. kr, mest med nye penger fra eierne (57,9 mill. kr). Innskutte penger er eiernes egne og regnes ikke som avkastning her, men de øker formuesverdien eierne betaler skatt av. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 17 417 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Union Bulk Iv Holding AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 55,9 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 761 371 kr. Det er i snitt tatt ut 480 139 kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 17,1 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (28 020 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 44,7 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 451 579 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 17 417 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Union Bulk Iv Holding AS?
Union Bulk Iv Holding AS eies til slutt av Himberg Holding (cyprus) LTD (34,3 %), Union Commercial INC (12,4 %), Ektank Chartering AB (5,7 %), Personlig eier A (5,1 % gjennom Alfanor 19196 AS) og Bradley Cairns Aps (4,6 %), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Union Bulk Iv Holding AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Himberg Holding (cyprus) LTD (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 34,3 % | 1,2 mill. kr | – |
| Union Commercial INC (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 12,4 % | 434 559 kr | – |
| Ektank Chartering AB (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 5,7 % | 200 647 kr | – |
| Personlig eier A gjennom Alfanor 19196 AS | 5,1 % | 179 987 kr | 0 kr |
| Bradley Cairns Aps (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 4,6 % | 161 428 kr | – |
| Personlig eier B gjennom Lapas AS → Lapas Holding AS | 3,6 % | 127 160 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Skips AS John → TK Holding AS; direkte | 3,6 % | 124 313 kr | 0 kr |
| Personlig eier D | 3,4 % | 120 108 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Hestia AS | 2,6 % | 89 993 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Helling Holding AS | 1,8 % | 63 030 kr | 0 kr |
| Personlig eier G | 1,8 % | 63 030 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Ny Eigedom AS | 1,8 % | 63 030 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Villafett & Sønner AS | 1,8 % | 63 030 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Orakel Holding AS | 1,7 % | 60 229 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Hokus Pokus AS | 1,7 % | 59 879 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 4,4 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 3,5 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 17 417 kr
Hendelser i eierkjeden
- UNION BULK IV HOLDING AS delte anslagsvis ut 960 278 kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (−26 545 kr) pluss årsresultatet 2025 (−975 925 kr) minus opptjent egenkapital 2025 (−2 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i UNION BULK IV HOLDING AS økte med 53,5 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- FEEN MARINE INC. gikk fra 34,3 % til 0 % av aksjene i UNION BULK IV HOLDING AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- H7 PROSJEKT AS gikk fra 5,1 % til 0 % av aksjene i UNION BULK IV HOLDING AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- Innskutt egenkapital i LAPAS AS falt med 100 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- Finansinntektene i LAPAS AS steg fra 103,7 mill. kr i 2024 til 445 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- LAPAS AS gikk fra 33,5 % til 0 % av aksjene i FSV GROUP AS i 2025.
- LAPAS AS gikk fra 16,7 % til 0 % av aksjene i BRIESE ECO FEEDER AS i 2025.
- LAPAS AS gikk fra 2,5 % til 0 % av aksjene i NORWEGIAN PSV III AS i 2025.
- LAPAS AS gikk fra 1,2 % til 0,2 % av aksjene i OBSERVE MEDICAL ASA i 2025.
- Innskutt egenkapital i SKIPS AS JOHN falt med 35 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- HESTIA AS delte anslagsvis ut 21,6 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (78,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (9,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (65,7 mill. kr).
- HESTIA AS gikk fra 10,5 % til 5 % av aksjene i PORSGRUNN KONTORBYGG HOLDING AS i 2025.
- Innskutt egenkapital i HELLING HOLDING AS økte med 122,2 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- HELLING HOLDING AS gikk fra 1,8 % til 0,4 % av aksjene i DELLIA GROUP ASA i 2025.
- Innskutt egenkapital i UNION BULK IV HOLDING AS økte med 4,4 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- NYTT FORETAK AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i UNION BULK IV HOLDING AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- LAPAS AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i BRATTVAAG GROUP AS i 2024.
- ALFANOR 19196 AS gikk fra 3,4 % til 0 % av aksjene i ASKIM EIENDOMSINVEST AS i 2024.
- ALFANOR 19196 AS gikk fra 3,3 % til 0 % av aksjene i SELMER SUPRA AS i 2024.
- ALFANOR 19196 AS gikk fra 2 % til 0 % av aksjene i UNITED OVERSEAS PRODUCTS AS i 2024.
- SKIPS AS JOHN delte anslagsvis ut 10 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (42,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (28,7 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (61,6 mill. kr).
- HESTIA AS delte anslagsvis ut 7 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (65,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (19,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (78,2 mill. kr).
- HELLING HOLDING AS delte anslagsvis ut 17,5 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (33,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (−6,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (9,8 mill. kr).
- HELLING HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i H114 HOLDING AS i 2024.
- HELLING HOLDING AS gikk fra 50 % til 25 % av aksjene i ÅSBIEVEIEN HOLDING AS i 2024.
- HELLING HOLDING AS gikk fra 50 % til 25 % av aksjene i BJØRNDALÅSEN UTVIKLING AS i 2024.
- HELLING HOLDING AS gikk fra 27,5 % til 13,8 % av aksjene i HELSEBYGG INVEST AS i 2024.
- HELLING HOLDING AS gikk fra 20 % til 10 % av aksjene i MADSERUD HAGE PROSJEKT AS i 2024.
- HELLING HOLDING AS gikk fra 19,8 % til 9,9 % av aksjene i ANASTASIA UTVIKLING AS i 2024.
- HELLING HOLDING AS gikk fra 19,8 % til 9,9 % av aksjene i ANASTASIA HOLDING AS i 2024.
- HELLING HOLDING AS gikk fra 15 % til 7,5 % av aksjene i NYVEIEN 30-32 HOLDING AS i 2024.
- HELLING HOLDING AS gikk fra 12 % til 6 % av aksjene i MOSS KONTORINVEST AS i 2024.
- HELLING HOLDING AS gikk fra 9,7 % til 0 % av aksjene i SPIR DATA AS i 2024.
- HELLING HOLDING AS gikk fra 5 % til 2,5 % av aksjene i HELLERUD EIENDOM OG UTVIKLING AS i 2024.
- HELLING HOLDING AS gikk fra 4,3 % til 1,8 % av aksjene i DELLIA GROUP ASA i 2024.
- HELLING HOLDING AS gikk fra 3,1 % til 1,6 % av aksjene i ONNA GREENS AS i 2024.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.