Anslag · inntektsår 2025
BB Utbygging AS
Org.nr. 930871753 · AS · Utvikling og salg av byggeprosjekter · Bømlo
Aksjene i BB Utbygging AS gir de 6 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 3,3 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener BB Utbygging AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −1,5 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,37 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hva ble holdt tilbake i BB Utbygging AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 122 446 kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 29 843 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med BB Utbygging AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 122 446 kr. Bankinnskuddene falt med 731 277 kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 24 770 kr i året.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 3 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 11 466 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 15 397 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier BB Utbygging AS?
BB Utbygging AS eies til slutt av Personlig eier A (25 % gjennom BM Holding AS → Amanda Invest AS), Personlig eier B (25 % gjennom BM Holding AS), Personlig eier C (15 % gjennom Bømlo Hus AS → Byfa Bygg for Alle AS → Vanadis AS → Niflheim AS), Personlig eier D (15 % gjennom Bømlo Hus AS → Byfa Bygg for Alle AS → Vanadis AS → Sera AS) og Personlig eier E (15 % gjennom Bømlo Hus AS → Byfa Bygg for Alle AS → Vanadis AS → Wyrd Holding AS), og 1 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av BB Utbygging AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom BM Holding AS → Amanda Invest AS | 25 % | 824 930 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom BM Holding AS | 25 % | 824 930 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Bømlo Hus AS → Byfa Bygg for Alle AS → Vanadis AS → Niflheim AS | 15 % | 496 608 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Bømlo Hus AS → Byfa Bygg for Alle AS → Vanadis AS → Sera AS | 15 % | 496 608 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Bømlo Hus AS → Byfa Bygg for Alle AS → Vanadis AS → Wyrd Holding AS | 15 % | 496 608 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Bømlo Hus AS → Byfa Bygg for Alle AS → Vanadis AS → Vanadis Holding AS | 4,9 % | 160 036 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 4,1 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 3,3 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 15 397 kr
Hendelser i eierkjeden
- BM HOLDING AS delte anslagsvis ut 3,2 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (4,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (4,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (6,1 mill. kr).
- VANADIS AS gikk fra 50 % til 33 % av aksjene i SFR HOLDING AS i 2025.
- VANADIS AS gikk fra 50 % til 33 % av aksjene i TB ØKONOMI AS i 2025.
- VANADIS AS gikk fra 50 % til 33 % av aksjene i AVALDSNES INVEST AS i 2025.
- VANADIS AS gikk fra 50 % til 33 % av aksjene i FUS AS i 2025.
- VANADIS AS gikk fra 50 % til 33 % av aksjene i P INVEST AS i 2025.
- NIFLHEIM AS delte anslagsvis ut 10 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (161 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (2,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (153,8 mill. kr).
- BM HOLDING AS delte anslagsvis ut 999 999 kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (3,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (1,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (4,4 mill. kr).
- VANADIS AS delte anslagsvis ut 98,6 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (1,4 mrd. kr) pluss årsresultatet 2024 (72,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (1,4 mrd. kr).
- VANADIS AS gikk fra 100 % til 50 % av aksjene i MIO GRUPPEN AS i 2024.
- Finansinntektene i NIFLHEIM AS steg fra 4,4 mill. kr i 2023 til 55,5 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.