Anslag · inntektsår 2025
Wolles Hairconcept AS
Org.nr. 930841439 · AS
Aksjene i Wolles Hairconcept AS gir de 10 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 2,5 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Wolles Hairconcept AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −67,8 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,24 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hva ble holdt tilbake i Wolles Hairconcept AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2024 økte egenkapitalen med 1,2 mill. kr, mest med nye penger fra eierne (2,5 mill. kr). Innskutte penger er eiernes egne og regnes ikke som avkastning her, men de øker formuesverdien eierne betaler skatt av. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsåret 2024.
Hvordan har det gått med Wolles Hairconcept AS?
Fra 2023 til 2024 økte egenkapitalen med 1,2 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 426 689 kr og den langsiktige gjelden ble betalt ned med 207 779 kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 12 090 kr i året.
Hvem eier Wolles Hairconcept AS?
Wolles Hairconcept AS eies til slutt av Personlig eier A (21,6 % gjennom Tandberg Promotions AS), Personlig eier B (21,3 % gjennom KWH Holding AS), Personlig eier C (15,2 % gjennom Dental Investering AS), Personlig eier D (14,6 % gjennom Brandt Invest AS) og Personlig eier E (5,8 % gjennom Tombola AS), og 5 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Wolles Hairconcept AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Tandberg Promotions AS | 21,6 % | 543 179 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom KWH Holding AS | 21,3 % | 535 377 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Dental Investering AS | 15,2 % | 381 965 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Brandt Invest AS | 14,6 % | 366 750 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Tombola AS | 5,8 % | 146 608 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Fiala Holding AS | 5 % | 126 749 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Anette Høyåsen AS | 5 % | 125 578 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom LM Frisør AS | 5 % | 125 578 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Es Energy AS → Fager Invest AS | 3,2 % | 79 867 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Es Energy AS → Håbesland Invest AS | 3,2 % | 79 867 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 3,1 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 2,5 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 7 515 kr
Hendelser i eierkjeden
- Finansinntektene i BRANDT INVEST AS steg fra 2,1 mill. kr i 2024 til 19,9 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- BRANDT INVEST AS gikk fra 51 % til 50 % av aksjene i NORDIC TRADE COMPANY AS i 2025.
- BRANDT INVEST AS gikk fra 49 % til 0 % av aksjene i GO ON SHOP NORGE AS i 2025.
- BRANDT INVEST AS gikk fra 22,5 % til 0 % av aksjene i CENCO AS i 2025.
- BRANDT INVEST AS gikk fra 10 % til 0 % av aksjene i MAGICMARK AS i 2025.
- Innskutt egenkapital i WOLLES HAIRCONCEPT AS økte med 2,5 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Antall aksjer i WOLLES HAIRCONCEPT AS økte fra 200 000 til 495 373 i 2024, og 6 nye eiere kom inn. Det betyr at selskapet har utstedt nye aksjer.
- KWH HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i WOLLES HÅR AS i 2024.
- BRANDT INVEST AS gikk fra 30 % til 0 % av aksjene i DONNA IOANNA MODELS AS i 2024.
- BRANDT INVEST AS gikk fra 25 % til 23,1 % av aksjene i ADRENALIN NORGE AS i 2024.
- BRANDT INVEST AS gikk fra 2,2 % til 0 % av aksjene i CLUB 21 AS i 2024.
I eierkjeden
- Eierandel i: Wolles Hår AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.