Anslag · inntektsår 2025
Gardermoen Nord Eiendomsutvikling AS
Org.nr. 930839019 · AS · Utleie av egen eller leid fast eiendom · Lørenskog
Aksjene i Gardermoen Nord Eiendomsutvikling AS gir de 38 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 71 639 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Gardermoen Nord Eiendomsutvikling AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 371 378 kr av overskuddet liggende i selskapet. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 140 529 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Gardermoen Nord Eiendomsutvikling AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 371 378 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 60 306 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Gardermoen Nord Eiendomsutvikling AS?
Gardermoen Nord Eiendomsutvikling AS eies til slutt av Personlig eier A (7,3 % gjennom Bertel O. Steen Eiendomsutvikling AS → Bertel O. Steen Eiendom Holding AS → Bertel O. Steen Holding AS → Tekas AS → Dunderboy AS og Bertel O. Steen Eiendomsutvikling AS → Bertel O. Steen Eiendom Holding AS → Bertel O. Steen Holding AS → Tekas AS → Irafas AS), Personlig eier B (6,9 % gjennom Bertel O. Steen Eiendomsutvikling AS → Bertel O. Steen Eiendom Holding AS → Bertel O. Steen Holding AS → Tekas AS → Smøråslia Holding AS og Bertel O. Steen Eiendomsutvikling AS → Bertel O. Steen Eiendom Holding AS → Bertel O. Steen Holding AS → Tommen AS), Personlig eier C (6,9 % gjennom Bertel O. Steen Eiendomsutvikling AS → Bertel O. Steen Eiendom Holding AS → Bertel O. Steen Holding AS → From AS → Fredrik Buck Holding AS og Bertel O. Steen Eiendomsutvikling AS → Bertel O. Steen Eiendom Holding AS → Bertel O. Steen Holding AS → From MB AS → Fredrik Buck Holding AS), Personlig eier D (4,4 % gjennom Bertel O. Steen Eiendomsutvikling AS → Bertel O. Steen Eiendom Holding AS → Bertel O. Steen Holding AS → Arabo Invest AS) og Personlig eier E (4,2 % gjennom Bertel O. Steen Eiendomsutvikling AS → Bertel O. Steen Eiendom Holding AS → Bertel O. Steen Holding AS → AS Bemacs → Capreca AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Gardermoen Nord Eiendomsutvikling AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Bertel O. Steen Eiendomsutvikling AS → Bertel O. Steen Eiendom Holding AS → Bertel O. Steen Holding AS → Tekas AS → Dunderboy AS; Bertel O. Steen Eiendomsutvikling AS → Bertel O. Steen Eiendom Holding AS → Bertel O. Steen Holding AS → Tekas AS → Irafas AS | 7,3 % | 5 263 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Bertel O. Steen Eiendomsutvikling AS → Bertel O. Steen Eiendom Holding AS → Bertel O. Steen Holding AS → Tekas AS → Smøråslia Holding AS; Bertel O. Steen Eiendomsutvikling AS → Bertel O. Steen Eiendom Holding AS → Bertel O. Steen Holding AS → Tommen AS | 6,9 % | 4 935 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Bertel O. Steen Eiendomsutvikling AS → Bertel O. Steen Eiendom Holding AS → Bertel O. Steen Holding AS → From AS → Fredrik Buck Holding AS; Bertel O. Steen Eiendomsutvikling AS → Bertel O. Steen Eiendom Holding AS → Bertel O. Steen Holding AS → From MB AS → Fredrik Buck Holding AS | 6,9 % | 4 932 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Bertel O. Steen Eiendomsutvikling AS → Bertel O. Steen Eiendom Holding AS → Bertel O. Steen Holding AS → Arabo Invest AS | 4,4 % | 3 152 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Bertel O. Steen Eiendomsutvikling AS → Bertel O. Steen Eiendom Holding AS → Bertel O. Steen Holding AS → AS Bemacs → Capreca AS | 4,2 % | 3 027 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Bertel O. Steen Eiendomsutvikling AS → Bertel O. Steen Eiendom Holding AS → Bertel O. Steen Holding AS → AS Bemacs → Capreca AS | 4,2 % | 3 027 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Bertel O. Steen Eiendomsutvikling AS → Bertel O. Steen Eiendom Holding AS → Bertel O. Steen Holding AS → Bucks AS; Bertel O. Steen Eiendomsutvikling AS → Bertel O. Steen Eiendom Holding AS → Bertel O. Steen Holding AS → Bucks JB AS | 3,8 % | 2 739 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Bertel O. Steen Eiendomsutvikling AS → Bertel O. Steen Eiendom Holding AS → Bertel O. Steen Holding AS → Bucks AS; Bertel O. Steen Eiendomsutvikling AS → Bertel O. Steen Eiendom Holding AS → Bertel O. Steen Holding AS → Bucks K AS | 3,8 % | 2 739 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Bertel O. Steen Eiendomsutvikling AS → Bertel O. Steen Eiendom Holding AS → Bertel O. Steen Holding AS → Torkap Holding AS → Maema AS; Bertel O. Steen Eiendomsutvikling AS → Bertel O. Steen Eiendom Holding AS → Bertel O. Steen Holding AS → Bmsteen AS | 3,6 % | 2 559 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Bertel O. Steen Eiendomsutvikling AS → Bertel O. Steen Eiendom Holding AS → Bertel O. Steen Holding AS → Torkap Holding AS → Kagge AS; Bertel O. Steen Eiendomsutvikling AS → Bertel O. Steen Eiendom Holding AS → Bertel O. Steen Holding AS → Torkap Holding AS → Mabeni AS; Bertel O. Steen Eiendomsutvikling AS → Bertel O. Steen Eiendom Holding AS → Bertel O. Steen Holding AS → Mabeni AS | 3,4 % | 2 467 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Bertel O. Steen Eiendomsutvikling AS → Bertel O. Steen Eiendom Holding AS → Bertel O. Steen Holding AS → Granly AS; Bertel O. Steen Eiendomsutvikling AS → Bertel O. Steen Eiendom Holding AS → Bertel O. Steen Holding AS → Ylnarg AS | 2,8 % | 2 028 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Bertel O. Steen Eiendomsutvikling AS → Bertel O. Steen Eiendom Holding AS → Bertel O. Steen Holding AS → AS Bemacs → Jah AS | 2,8 % | 2 018 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Bertel O. Steen Eiendomsutvikling AS → Bertel O. Steen Eiendom Holding AS → Bertel O. Steen Holding AS → AS Bemacs → Jah AS | 2,8 % | 2 018 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom Bertel O. Steen Eiendomsutvikling AS → Bertel O. Steen Eiendom Holding AS → Bertel O. Steen Holding AS → AS Bemacs → Jah AS | 2,8 % | 2 018 kr | 0 kr |
| Personlig eier O gjennom Bertel O. Steen Eiendomsutvikling AS → Bertel O. Steen Eiendom Holding AS → Bertel O. Steen Holding AS → AS Ijati; Bertel O. Steen Eiendomsutvikling AS → Bertel O. Steen Eiendom Holding AS → Bertel O. Steen Holding AS → Ina Reff AS | 2,5 % | 1 777 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 89 549 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 71 639 kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i BERTEL O. STEEN EIENDOMSUTVIKLING AS økte med 12,7 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- BERTEL O. STEEN EIENDOM HOLDING AS delte anslagsvis ut 74,6 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (1,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (73,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (0 kr).
- Innskutt egenkapital i BERTEL O. STEEN EIENDOM HOLDING AS falt med 515,4 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- BERTEL O. STEEN HOLDING AS delte anslagsvis ut 630 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (1,4 mrd. kr) pluss årsresultatet 2025 (1,6 mrd. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (2,3 mrd. kr).
- AS BEMACS delte anslagsvis ut 35,3 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (187,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (34,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (186,5 mill. kr).
- Finansinntektene i AS BEMACS steg fra 232 131 kr i 2024 til 35,8 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- TEKAS AS delte anslagsvis ut 202,9 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (212,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (36,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (46,4 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i TEKAS AS økte med 174,9 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Finansinntektene i BERTEL O. STEEN EIENDOMSUTVIKLING AS steg fra 5,3 mill. kr i 2023 til 24,6 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- BERTEL O. STEEN EIENDOMSUTVIKLING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i PARKVEIEN 27-31 AS i 2024.
- BERTEL O. STEEN EIENDOM HOLDING AS delte anslagsvis ut 63,6 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (42,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (22,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (1,2 mill. kr).
- BERTEL O. STEEN HOLDING AS delte anslagsvis ut 140 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (1,4 mrd. kr) pluss årsresultatet 2024 (169,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (1,4 mrd. kr).
- Finansinntektene i BERTEL O. STEEN HOLDING AS steg fra 46,6 mill. kr i 2023 til 206,2 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.