Formuesskatten

Anslag · inntektsår 2025

XT Hamar AS

Org.nr. 930793612 · AS · Treningssentervirksomhet · Hamar

Aksjene i XT Hamar AS gir de 14 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 143 086 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.

Hva ble holdt tilbake i XT Hamar AS?

Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 407 855 kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025.

Hvordan har det gått med XT Hamar AS?

Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 407 855 kr. Bankinnskuddene falt med 190 367 kr.

Hva blir formuesskatten for 2026?

Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 0 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.

Hvem eier XT Hamar AS?

XT Hamar AS eies til slutt av Personlig eier A (73,3 % gjennom XT Group AS → Xania Group AS → Xania AS → Hjo Invest AS og XT Group AS → Xania Group AS → Xania AS), Personlig eier B (5,4 % gjennom XT Group AS → Ringard Holding AS), Personlig eier C (5,2 % gjennom XT Group AS → Frantzenkraft Holding AS), Personlig eier D (4,8 % gjennom XT Group AS → Aaslund Coaching AS og XT Group AS) og Personlig eier E (3 % gjennom XT Group AS → Rygh Trening AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.

Hvor mye formuesskatt betaler eierne av XT Hamar AS?

Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.

EierAndelFormuesverdiFormuesskatt
Personlig eier A gjennom XT Group AS → Xania Group AS → Xania AS → Hjo Invest AS; XT Group AS → Xania Group AS → Xania AS73,3 %104 839 kr0 kr
Personlig eier B gjennom XT Group AS → Ringard Holding AS5,4 %7 669 kr0 kr
Personlig eier C gjennom XT Group AS → Frantzenkraft Holding AS5,2 %7 489 kr0 kr
Personlig eier D gjennom XT Group AS → Aaslund Coaching AS; XT Group AS4,8 %6 840 kr0 kr
Personlig eier E gjennom XT Group AS → Rygh Trening AS3 %4 244 kr0 kr
Personlig eier F gjennom XT Group AS → Hrobjartz AS2,1 %2 950 kr0 kr
Personlig eier G gjennom XT Group AS1,6 %2 360 kr0 kr
Personlig eier H gjennom XT Group AS → P.Holding AS1,4 %2 065 kr0 kr
Personlig eier I gjennom XT Group AS → Prima Renhold AS0,8 %1 180 kr0 kr
Zahra Ousati Ashtiani gjennom XT Group AS → Prima Renhold AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt)0,7 %944 kr–
Personlig eier J gjennom XT Group AS → Finnstø Invest AS0,4 %590 kr0 kr
Personlig eier K gjennom XT Group AS0,3 %394 kr0 kr
Personlig eier L gjennom XT Group AS0,3 %394 kr0 kr
Personlig eier M gjennom XT Group AS0,1 %197 kr0 kr
Personlig eier N gjennom XT Group AS0,1 %197 kr0 kr
Verdigrunnlag
178 857 kr
Formuesverdi (80 %)
143 086 kr
Formuesskatt om én person eide alt
0 kr

Hendelser i eierkjeden

  • FINNSTØ INVEST AS gikk fra 50 % til 0 % av aksjene i XT HAMAR AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
  • KAIZEN INVEST AS gikk fra 50 % til 0 % av aksjene i XT HAMAR AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
  • Antall aksjer i XT HAMAR AS økte fra 30 til 330 i 2024. Det betyr at selskapet har utstedt nye aksjer.
  • Innskutt egenkapital i XT GROUP AS økte med 1 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
  • Finansinntektene i XANIA GROUP AS steg fra 22,1 mill. kr i 2023 til 93,4 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
  • XANIA GROUP AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i XANIA RENTAL AS i 2024.
  • XANIA GROUP AS gikk fra 99,4 % til 50 % av aksjene i GAIA GROUP HOLDING AS i 2024.
  • XANIA GROUP AS gikk fra 78,7 % til 0 % av aksjene i APILAR LOGISTICS AS i 2024.
  • XANIA GROUP AS gikk fra 78,4 % til 76,7 % av aksjene i FUNCTIONAL FITNESS GROUP AS i 2024.
  • XANIA AS delte anslagsvis ut 28,6 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (−12,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (−1,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (−42,5 mill. kr).

Slik er tallene regnet

Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.