Anslag · inntektsår 2025
CNC-Holding AS
Org.nr. 930754021 · AS · Bearbeiding av metaller · Indre Fosen
Aksjene i CNC-Holding AS gir de 15 personlige eierne anslagsvis 84 711 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 25,5 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i konsernregnskapet for 2024.
Tjener CNC-Holding AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −0,5 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,76 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hva ble holdt tilbake i CNC-Holding AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 267 342 kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 413 449 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med CNC-Holding AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 267 342 kr. Bankinnskuddene økte med 206 452 kr og den langsiktige gjelden økte med 6,2 mill. kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 389 107 kr i året.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 18,6 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 167 441 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 241 869 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier CNC-Holding AS?
CNC-Holding AS eies til slutt av Arvid Penna Steen (30,6 % gjennom Pennasmia AS og direkte), Tove Penna Steen (12,6 %), Terje Penna Steen (10,8 %), Hans Christian Dahl (6,7 % gjennom Biondi AS) og Jan Trygve Håbrekke (6 % gjennom TCT Holding AS → Investitude AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av CNC-Holding AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Arvid Penna Steen gjennom Pennasmia AS; direkte. Eier også aksjer i Steen Eiendom AS (8,5 %), Cavendish Hydrogen ASA (under 0,01 %), Nel ASA (under 0,01 %) | 30,6 % | 7,8 mill. kr | 60 250 kr |
| Tove Penna Steen. Eier også aksjer i Steen Eiendom AS (8 %) | 12,6 % | 3,2 mill. kr | 14 430 kr |
| Terje Penna Steen. Eier også aksjer i Steen Eiendom AS (8,5 %) | 10,8 % | 2,8 mill. kr | 10 031 kr |
| Hans Christian Dahl gjennom Biondi AS. Eier også aksjer i Dahl Østre AS (60 %), Rec Silicon Holdings AS (under 0,01 %) | 6,7 % | 1,7 mill. kr | 0 kr |
| Jan Trygve Håbrekke gjennom TCT Holding AS → Investitude AS | 6 % | 1,5 mill. kr | 0 kr |
| Bjørn Bill gjennom TCT Holding AS → Bill Invest AS. Eier også aksjer i DNO ASA (under 0,01 %), Panoro Energy ASA (under 0,01 %), Petronor E&P ASA (under 0,01 %) | 2,6 % | 662 841 kr | 0 kr |
| Katrine Eide gjennom TCT Holding AS → Kre Invest AS | 2,6 % | 662 841 kr | 0 kr |
| Sigve Ingolf Løland gjennom TCT Holding AS → Siglo Invest AS. Eier også aksjer i Viava AS (1,89 %) | 2,6 % | 662 841 kr | 0 kr |
| Tor Olav Meberg gjennom TCT Holding AS → Tome Invest AS. Eier også aksjer i Tananger Offshore AS (3,5 %) | 2,6 % | 662 841 kr | 0 kr |
| Helge Sten Brekke Larsen gjennom TCT Holding AS → Brekke Larsen AS | 2,5 % | 648 915 kr | 0 kr |
| Tor Revheim gjennom TCT Holding AS → Togunn Invest AS | 2,3 % | 579 283 kr | 0 kr |
| Tore Arnfinn Lien gjennom Biondi AS. Eier også aksjer i HC Dahl AS (8 %), Circio Holding ASA (0,02 %), Polight ASA (0,01 %), Kongsberg Automotive ASA (under 0,01 %), Scatec ASA (under 0,01 %) og 1 andre | 1,7 % | 423 785 kr | 0 kr |
| Espen Hiorth gjennom TCT Holding AS → Helift AS → Sun2h AS. Eier også aksjer i Farm Society AS (0,33 %), Vino Piemonte AS (0,05 %) | 1,5 % | 384 422 kr | 0 kr |
| Fredrik Hiorth gjennom TCT Holding AS → Helift AS → Hammerhead Technology AS | 1,5 % | 378 684 kr | 0 kr |
| Hanne Hiorth gjennom TCT Holding AS → Helift AS → Hhio AS | 1,5 % | 378 684 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 31,8 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 25,5 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 241 869 kr
Hendelser i eierkjeden
- TCT HOLDING AS delte anslagsvis ut 30 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (28,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (30,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (28,3 mill. kr).
- BIONDI AS delte anslagsvis ut 1 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (652 454 kr) pluss årsresultatet 2025 (1,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (732 154 kr).
- HELIFT AS gikk fra 2,3 % til 0 % av aksjene i NORTH BRIDGE AGRI INVEST AS i 2025.
- INVESTITUDE AS gikk fra 2 % til 0 % av aksjene i TRD CAMPUS HOLDING AS i 2025.
- BILL INVEST AS delte anslagsvis ut 9,5 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (154,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (3,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (148,9 mill. kr).
- Antall aksjer i CNC-HOLDING AS økte fra 2 748 873 til 3 748 873 i 2024. Det betyr at selskapet har utstedt nye aksjer.
- TCT HOLDING AS delte anslagsvis ut 120,4 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (27,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (121,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (28,2 mill. kr).
- BIONDI AS delte anslagsvis ut 1,9 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (569 201 kr) pluss årsresultatet 2024 (2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (652 454 kr).
- INVESTITUDE AS gikk fra 15,5 % til 11,4 % av aksjene i SALVESEN & THAMS AS i 2024.
- BILL INVEST AS delte anslagsvis ut 8,8 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (115,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (48,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (154,8 mill. kr).
- Finansinntektene i BILL INVEST AS steg fra 11,6 mill. kr i 2023 til 43,9 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.