Anslag · inntektsår 2025
Conta Project AS
Org.nr. 930691933 · AS · Dataprogrammeringstjenester · Ålesund
Aksjene i Conta Project AS gir de 15 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 24 517 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Conta Project AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 167 330 kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Conta Project AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 167 330 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 0 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Conta Project AS?
Conta Project AS eies til slutt av Personlig eier A (54,1 % gjennom Conta Group AS → Conta Group Holding AS → Pilea AS → Holen Gruppen AS og Conta Group AS → Conta Group Holding AS → Pilea AS), Personlig eier B (8,9 % gjennom Conta Group AS → Must Invest AS → Must AS og Conta Group AS → Must Invest AS → Must AS → AS Fondal), Personlig eier C (8,9 % gjennom Conta Group AS → Must Invest AS → Must AS og Conta Group AS → Must Invest AS → Must AS → Oslokanalen AS), Personlig eier D (6,2 % gjennom Conta Group AS → Vale Corvo AS) og Personlig eier E (3 % gjennom Conta Group AS → Conta Group Holding AS → Aspehaug Holding AS og Conta Group AS → Conta Group Holding AS → Aqon AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Conta Project AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Conta Group AS → Conta Group Holding AS → Pilea AS → Holen Gruppen AS; Conta Group AS → Conta Group Holding AS → Pilea AS | 54,1 % | 13 269 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Conta Group AS → Must Invest AS → Must AS; Conta Group AS → Must Invest AS → Must AS → AS Fondal | 8,9 % | 2 187 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Conta Group AS → Must Invest AS → Must AS; Conta Group AS → Must Invest AS → Must AS → Oslokanalen AS | 8,9 % | 2 186 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Conta Group AS → Vale Corvo AS | 6,2 % | 1 518 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Conta Group AS → Conta Group Holding AS → Aspehaug Holding AS; Conta Group AS → Conta Group Holding AS → Aqon AS | 3 % | 740 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Conta Group AS → Conta Group Holding AS → Pilea AS → Icecap AS → Isaksen Invest AS; Conta Group AS → Conta Group Holding AS → Alpha Two AS → Isaksen Invest AS | 2,5 % | 622 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Conta Group AS → Conta Group Holding AS → Peding Holding AS; Conta Group AS → Peding Holding AS; Conta Group AS → Himla Styr AS | 1,8 % | 432 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Conta Group AS → Conta Group Holding AS → FLKX Capital AS | 0,7 % | 161 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Conta Group AS → Conta Group Holding AS → Sanden Holdings AS | 0,6 % | 153 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Conta Group AS → Glitrafjord AS → AS Real-Forvaltning | 0,6 % | 143 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Conta Group AS → Conta Group Holding AS → Jepson Holding AS | 0,6 % | 141 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Conta Group AS → Morro Do Urso AS; Conta Group AS | 0,6 % | 135 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Conta Group AS → Ankill Holding AS; Conta Group AS | 0,5 % | 133 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom Conta Group AS → Conta Group Holding AS → Eika Holding AS | 0,5 % | 128 kr | 0 kr |
| Personlig eier O gjennom Conta Group AS → Conta Group Holding AS → Eika Holding AS | 0,5 % | 128 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 30 646 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 24 517 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i CONTA GROUP AS falt med 24,3 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- CONTA GROUP HOLDING AS delte anslagsvis ut 23 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (18,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (6,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (1,9 mill. kr).
- PILEA AS gikk fra 85,4 % til 83,4 % av aksjene i CONTA GROUP HOLDING AS i 2025.
- Finansinntektene i MUST INVEST AS steg fra 25,3 mill. kr i 2024 til 793,9 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- MUST INVEST AS gikk fra 2,3 % til 0 % av aksjene i NORKON AS i 2025.
- MUST AS delte anslagsvis ut 120 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (1,3 mrd. kr) pluss årsresultatet 2025 (144,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (1,3 mrd. kr).
- CONTA GROUP AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i H SANDVIK INVEST AS i 2024.
- CONTA GROUP AS gikk fra 95 % til 92,5 % av aksjene i PUNCH REGNSKAP AS i 2024.
- CONTA GROUP HOLDING AS delte anslagsvis ut 26 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (9,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (35 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (18,6 mill. kr).
- Finansinntektene i CONTA GROUP HOLDING AS steg fra 95 815 kr i 2023 til 35 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Finansinntektene i PILEA AS steg fra 134 271 kr i 2023 til 30,5 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- PILEA AS gikk fra 80 % til 0 % av aksjene i CHIMAERA EIENDOM AS i 2024.
- Finansinntektene i HOLEN GRUPPEN AS steg fra 1,2 mill. kr i 2023 til 6,4 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- MUST AS delte anslagsvis ut 105 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (1,4 mrd. kr) pluss årsresultatet 2024 (78 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (1,3 mrd. kr).
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.