Anslag · inntektsår 2025
Malm Biogass AS
Org.nr. 930624071 · AS · Produksjon av gass · Steinkjer
Aksjene i Malm Biogass AS gir de 34 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 2 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Malm Biogass AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −35,6 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,11 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hva ble holdt tilbake i Malm Biogass AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2024 økte egenkapitalen med 3,1 mill. kr, mest med nye penger fra eierne (4 mill. kr). Innskutte penger er eiernes egne og regnes ikke som avkastning her, men de øker formuesverdien eierne betaler skatt av. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsåret 2024.
Hvordan har det gått med Malm Biogass AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 11,2 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 2,3 mill. kr og den langsiktige gjelden økte med 3 mill. kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 4 505 kr i året.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 8,5 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 66 147 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 2 800 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Malm Biogass AS?
Malm Biogass AS eies til slutt av Lightrock Climate Impact Fund SCSP (23,1 % gjennom Antec Boo AS → Antec Biogas AS), Eland Renewable B.V (10,1 % gjennom Antec Boo AS → Antec Biogas AS), Longhouse Icav Norselab Fund i (8,7 % gjennom Antec Boo AS → Antec Biogas AS → Norselab F i Ant AS → Norselab F i Ant Top AS), Personlig eier A (8,4 % gjennom Salmar ASA → Kverva Industrier AS → Kverva AS → Kvarv AS) og European Investment Fund (5,6 % gjennom Antec Boo AS → Antec Biogas AS → Sandwater Fund i AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Malm Biogass AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Lightrock Climate Impact Fund SCSP gjennom Antec Boo AS → Antec Biogas AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 23,1 % | 471 854 kr | – |
| Eland Renewable B.V gjennom Antec Boo AS → Antec Biogas AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 10,1 % | 205 689 kr | – |
| Longhouse Icav Norselab Fund i gjennom Antec Boo AS → Antec Biogas AS → Norselab F i Ant AS → Norselab F i Ant Top AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 8,7 % | 177 644 kr | – |
| Personlig eier A gjennom Salmar ASA → Kverva Industrier AS → Kverva AS → Kvarv AS | 8,4 % | 171 586 kr | 0 kr |
| European Investment Fund gjennom Antec Boo AS → Antec Biogas AS → Sandwater Fund i AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 5,6 % | 113 416 kr | – |
| Utopia Antec Capital Limited gjennom Antec Boo AS → Antec Biogas AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 4,1 % | 83 170 kr | – |
| Personlig eier B gjennom Antec Boo AS → Antec Biogas AS → Andersen Biotech AS | 3,3 % | 67 833 kr | 0 kr |
| Sixth Stockholm Global Private Equi gjennom Antec Boo AS → Antec Biogas AS → Sandwater Fund i AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 2,7 % | 55 325 kr | – |
| Baggins AG gjennom Antec Boo AS → Antec Biogas AS → Sandwater Fund i AS → CTS Capital AS; Antec Boo AS → Antec Biogas AS → Sirkulær Invest AS → Baggins Venture AS → CTS Capital AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 2 % | 39 968 kr | – |
| Personlig eier C gjennom Antec Boo AS → Antec Biogas AS → Sandwater Fund i AS → Summen AS; Antec Boo AS → Antec Biogas AS → Sirkulær Invest AS → Summen Venture AS → Summen AS; Antec Boo AS → Antec Biogas AS → Sirkulær Invest AS → Summen AS | 1,6 % | 33 478 kr | 0 kr |
| Tips Real AG gjennom Antec Boo AS → Antec Biogas AS → Sandwater Fund i AS; Antec Boo AS → Antec Biogas AS → Sirkulær Invest AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 1,6 % | 33 249 kr | – |
| Nærings- og Fiskeridepartementet gjennom Antec Boo AS → Antec Biogas AS → Sandwater Fund i AS → Nysnø Klimainvesteringer AS; Antec Boo AS → Antec Biogas AS → Sandwater Fund i AS → Investinor Indirekte Ii AS → Investinor AS | 1,4 % | 29 046 kr | – |
| Personlig eier D gjennom Antec Boo AS → Antec Biogas AS | 1,2 % | 24 387 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Ah Tangstad Invest AS → TRT AS | 1,1 % | 22 950 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Ah Tangstad Invest AS → Am Tangstad Holding AS | 1 % | 20 655 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 2,5 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 2 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 2 800 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i MALM BIOGASS AS økte med 6,6 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i ANTEC BOO AS økte med 119,1 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i ANTEC BIOGAS AS økte med 142,9 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- SALMAR ASA delte anslagsvis ut 1,4 mrd. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (276 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (1,2 mrd. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (116 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i SALMAR ASA økte med 1,9 mrd. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- SALMAR ASA gikk fra 24,9 % til 0 % av aksjene i SKAMIK AS i 2025.
- Innskutt egenkapital i SANDWATER FUND I AS økte med 238,2 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i NORSELAB F I ANT AS økte med 19,1 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- KVERVA INDUSTRIER AS delte anslagsvis ut 1,5 mrd. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (3,5 mrd. kr) pluss årsresultatet 2025 (1,5 mrd. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (3,5 mrd. kr).
- KVERVA INDUSTRIER AS gikk fra 5,4 % til 0 % av aksjene i BEWI INVEST AS i 2025.
- KVERVA INDUSTRIER AS gikk fra 1,6 % til 0 % av aksjene i AURORA EIENDOM AS i 2025.
- Innskutt egenkapital i MALM BIOGASS AS økte med 4 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Antall aksjer i MALM BIOGASS AS økte fra 300 000 til 40 300 000 i 2024, og 1 nye eiere kom inn. Det betyr at selskapet har utstedt nye aksjer.
- TANGSTAD TRANSPORT AS gikk fra 2,2 % til 0 % av aksjene i MALM BIOGASS AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- Innskutt egenkapital i ANTEC BOO AS økte med 131,9 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i ANTEC BIOGAS AS økte med 159,4 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- SALMAR ASA delte anslagsvis ut 2,6 mrd. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (0 kr) pluss årsresultatet 2024 (2,8 mrd. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (276 mill. kr).
- SALMAR ASA gikk fra 37,5 % til 0 % av aksjene i WILSGÅRD FARMING AS i 2024.
- SALMAR ASA gikk fra 37,5 % til 0 % av aksjene i WILSGÅRD FISKEOPPDRETT AS i 2024.
- SALMAR ASA gikk fra 17,2 % til 0 % av aksjene i HARDANGER SEAFOOD AS i 2024.
- Innskutt egenkapital i SANDWATER FUND I AS økte med 285 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Finansinntektene i SANDWATER FUND I AS steg fra 2,6 mill. kr i 2023 til 9,6 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Finansinntektene i NORSELAB F I ANT AS steg fra 0 kr i 2023 til 2,3 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- KVERVA INDUSTRIER AS delte anslagsvis ut 2,5 mrd. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (3,8 mrd. kr) pluss årsresultatet 2024 (2,3 mrd. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (3,5 mrd. kr).
- KVERVA INDUSTRIER AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i IVC AS i 2024.
I eierkjeden
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.