Anslag · inntektsår 2025
Mycela Labs AS
Org.nr. 930565466 · AS · Forskning og eksperimentell utvikling innenfor naturvitenskap og teknikk · Oslo
Aksjene i Mycela Labs AS gir de 11 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 365 468 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Mycela Labs AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 økte egenkapitalen med 422 317 kr, mest med nye penger fra eierne (960 622 kr). Innskutte penger er eiernes egne og regnes ikke som avkastning her, men de øker formuesverdien eierne betaler skatt av. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Mycela Labs AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 422 317 kr. Bankinnskuddene falt med 537 749 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 139 792 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Mycela Labs AS?
Mycela Labs AS eies til slutt av Personlig eier A (33,3 % gjennom Jung Holding AS), Personlig eier B (29,6 % gjennom Engenious Holding AS), Personlig eier C (29,6 % gjennom Havermans Holding AS), Personlig eier D (2,3 % gjennom Svamp AS) og Personlig eier E (2,3 % gjennom Svamp AS), og 6 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Mycela Labs AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Jung Holding AS | 33,3 % | 121 736 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Engenious Holding AS | 29,6 % | 108 147 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Havermans Holding AS | 29,6 % | 108 147 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Svamp AS | 2,3 % | 8 493 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Svamp AS | 2,3 % | 8 493 kr | 0 kr |
| Personlig eier F | 0,7 % | 2 446 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Sternuus AS | 0,7 % | 2 435 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Epsiro AS | 0,5 % | 1 699 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Regenerative Invest AS | 0,4 % | 1 427 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Advenge Consulting AS | 0,3 % | 1 223 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Fjordnes Holding AS | 0,3 % | 1 223 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 456 835 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 365 468 kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- Finansinntektene i SVAMP AS steg fra 202 598 kr i 2024 til 2,3 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Innskutt egenkapital i MYCELA LABS AS økte med 960 622 kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Antall aksjer i MYCELA LABS AS økte fra 30 216 til 32 273 i 2024, og 4 nye eiere kom inn. Det betyr at selskapet har utstedt nye aksjer.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.