Anslag · inntektsår 2025
Steinkjer Uldvarefabrikk AS
Org.nr. 930505021 · AS · Utleie av egen eller leid fast eiendom · Steinkjer
Aksjene i Steinkjer Uldvarefabrikk AS gir de 17 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 3,5 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Steinkjer Uldvarefabrikk AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 58 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,4 % av den samme verdien, så avkastningen er 143,9 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i Steinkjer Uldvarefabrikk AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 1,5 mill. kr av overskuddet liggende i selskapet, og 3,2 mill. kr ble delt ut. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 30 370 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 562 245 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Steinkjer Uldvarefabrikk AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 1,5 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 836 392 kr. Det er i snitt tatt ut 1,6 mill. kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 56 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (28 774 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 4,1 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 22 371 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 17 886 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Steinkjer Uldvarefabrikk AS?
Steinkjer Uldvarefabrikk AS eies til slutt av Personlig eier A (26,5 % gjennom Steinkjer Eiendomsinvest AS → AS Anakonda), Personlig eier B (12,5 % gjennom Steinkjer Eiendomsinvest AS → Stevning Holding AS), Personlig eier C (10 % gjennom Steinkjer Eiendomsinvest AS → Værskei Invest AS), Personlig eier D (7,5 % gjennom Steinkjer Eiendomsinvest AS → Tigaren AS) og Personlig eier E (5,8 % gjennom Steinkjer Eiendomsinvest AS → Haulienor Invest AS → Storoksen Invest AS og Steinkjer Eiendomsinvest AS → Storoksen Invest AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Steinkjer Uldvarefabrikk AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Steinkjer Eiendomsinvest AS → AS Anakonda | 26,5 % | 940 383 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Steinkjer Eiendomsinvest AS → Stevning Holding AS | 12,5 % | 443 577 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Steinkjer Eiendomsinvest AS → Værskei Invest AS | 10 % | 354 861 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Steinkjer Eiendomsinvest AS → Tigaren AS | 7,5 % | 266 146 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Steinkjer Eiendomsinvest AS → Haulienor Invest AS → Storoksen Invest AS; Steinkjer Eiendomsinvest AS → Storoksen Invest AS | 5,8 % | 207 003 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Steinkjer Eiendomsinvest AS → Borken AS | 5 % | 177 431 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Steinkjer Eiendomsinvest AS → Nylende AS | 5 % | 177 431 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Steinkjer Eiendomsinvest AS → Quan AS | 5 % | 177 431 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Steinkjer Eiendomsinvest AS → Stens AS | 5 % | 177 431 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Steinkjer Eiendomsinvest AS → Bearhill AS → Bearhill Invest AS | 3,5 % | 124 202 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Steinkjer Eiendomsinvest AS → Bearhill AS → Bearhill Invest AS | 3,5 % | 124 202 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Steinkjer Eiendomsinvest AS → Haulienor Invest AS | 3,3 % | 118 287 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Steinkjer Eiendomsinvest AS → Haulienor Invest AS → Haumo AS | 3,3 % | 118 287 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom Steinkjer Eiendomsinvest AS | 1 % | 35 486 kr | 0 kr |
| Personlig eier O gjennom Steinkjer Eiendomsinvest AS → Bearhill AS → J Bjørnaas Invest AS | 1 % | 34 776 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 4,4 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 3,5 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 17 886 kr
Hendelser i eierkjeden
- STEINKJER ULDVAREFABRIKK AS delte anslagsvis ut 1,7 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (4,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (2,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (5 mill. kr).
- STEINKJER EIENDOMSINVEST AS delte anslagsvis ut 1 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (0 kr) pluss årsresultatet 2025 (1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (0 kr).
- Finansinntektene i BEARHILL AS steg fra 2,5 mill. kr i 2024 til 8,1 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- STEINKJER ULDVAREFABRIKK AS delte anslagsvis ut 1,5 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (3,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (2,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (4,3 mill. kr).
- HAULIENOR INVEST AS delte anslagsvis ut 1,5 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (13,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (−466 417 kr) minus opptjent egenkapital 2024 (11,7 mill. kr).
- Finansinntektene i VÆRSKEI INVEST AS steg fra 424 632 kr i 2023 til 2,1 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- VÆRSKEI INVEST AS gikk fra 3 % til 0 % av aksjene i FORUS KOMBINASJONSEIENDOM II AS i 2024.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.