Anslag · inntektsår 2025
Alvdal Handelslag AS
Org.nr. 930381985 · AS · Utleie av egen eller leid fast eiendom · Alvdal
Aksjene i Alvdal Handelslag AS gir de 13 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 2,9 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Alvdal Handelslag AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −2 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,32 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hva ble holdt tilbake i Alvdal Handelslag AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 148 284 kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 24 381 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Alvdal Handelslag AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 148 284 kr. Bankinnskuddene økte med 752 053 kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 18 478 kr i året.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 2,9 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 9 708 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 11 486 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Alvdal Handelslag AS?
Alvdal Handelslag AS eies til slutt av Personlig eier A (19,6 %), Personlig eier B (19,6 % gjennom Steien Hotel AS), Personlig eier C (18,7 % gjennom Steia Eiendom AS → Springvalley AS), Personlig eier D (9,8 % gjennom Rørleggermester Olav Tellebon AS) og Personlig eier E (6,5 % gjennom Nord-Østerdal Elektroservice AS), og 8 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Alvdal Handelslag AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A | 19,6 % | 570 311 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Steien Hotel AS | 19,6 % | 570 311 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Steia Eiendom AS → Springvalley AS | 18,7 % | 543 425 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Rørleggermester Olav Tellebon AS | 9,8 % | 285 155 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Nord-Østerdal Elektroservice AS | 6,5 % | 190 104 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Nord-Østerdal Elektroservice AS | 6,5 % | 190 104 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Hogg & Slå AS | 4,9 % | 142 578 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Hogg & Slå AS | 4,9 % | 142 578 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Nord-Østerdal Elektroservice AS | 3,3 % | 95 690 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Ivar Thoresen AS | 2 % | 57 031 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Nord-Østerdal Elektroservice AS | 1,6 % | 47 207 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Nord-Østerdal Elektroservice AS | 1,6 % | 47 207 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Steia Eiendom AS → Øverli Invest AS | 0,9 % | 26 886 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 3,6 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 2,9 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 11 486 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i STEIA EIENDOM AS falt med 1,3 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- Innskutt egenkapital i STEIA EIENDOM AS økte med 2,8 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- RØRLEGGERMESTER OLAV TELLEBON AS delte anslagsvis ut 1,1 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (9,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (2,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (11,1 mill. kr).
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.