Anslag · inntektsår 2025
ST Hjelpeselskap AS
Org.nr. 930347671 · AS · Regnskapsføring og bokføring · Oslo
Aksjene i ST Hjelpeselskap AS gir de 14 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 21 377 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i ST Hjelpeselskap AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 1 500 kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med ST Hjelpeselskap AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 1 500 kr. Bankinnskuddene falt med 1 500 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 21 137 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier ST Hjelpeselskap AS?
ST Hjelpeselskap AS eies til slutt av Personlig eier A (17,4 % gjennom Vestland Invest AS → Visdommen Kapital AS), Personlig eier B (17,4 % gjennom Aeons AS), Personlig eier C (10,5 % gjennom Lev Kapital AS), Personlig eier D (8,7 % gjennom Medtall AS) og Personlig eier E (8,7 % gjennom Medtall AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av ST Hjelpeselskap AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Vestland Invest AS → Visdommen Kapital AS | 17,4 % | 3 727 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Aeons AS | 17,4 % | 3 725 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Lev Kapital AS | 10,5 % | 2 236 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Medtall AS | 8,7 % | 1 862 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Medtall AS | 8,7 % | 1 862 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Vestland Invest AS → Hestehaven Invest AS | 7,5 % | 1 597 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Emaran Holding AS | 7,2 % | 1 532 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Mamillie Invest AS | 4,8 % | 1 022 kr | 0 kr |
| Personlig eier I | 4,5 % | 962 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Interjob AS | 3,5 % | 749 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Fraunar Invest AS → Am Holding AS | 3,4 % | 733 kr | 0 kr |
| Baggins AG gjennom Fraunar Invest AS → CTS Capital AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 3,4 % | 733 kr | – |
| Personlig eier L gjennom Fraunar Invest AS → Anga Kapital AS | 1,1 % | 244 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Nocap AS | 0,9 % | 195 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom Nocap AS | 0,9 % | 195 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 26 721 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 21 377 kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- VESTLAND INVEST AS gikk fra 4,3 % til 0,5 % av aksjene i ZALARIS ASA i 2025.
- Innskutt egenkapital i VISDOMMEN KAPITAL AS falt med 82,3 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- Innskutt egenkapital i FRAUNAR INVEST AS økte med 15 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- FRAUNAR INVEST AS gikk fra 10 % til 0 % av aksjene i EQUALITY CHECK AS i 2025.
- AEONS AS gikk fra 17,4 % til 10 % av aksjene i STATEMENT AS i 2024.
- MEDTALL AS gikk fra 17,4 % til 10 % av aksjene i STATEMENT AS i 2024.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.