Anslag · inntektsår 2025
Energiveien 6-8 AS
Org.nr. 930289213 · AS · Utleie av egen eller leid fast eiendom · Sola
Aksjene i Energiveien 6-8 AS gir de 7 personlige eierne anslagsvis 87 707 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 21 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Energiveien 6-8 AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 7,4 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,73 % av den samme verdien, så avkastningen er 10 ganger formuesskatten.
Hvordan har det gått med Energiveien 6-8 AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 371 850 kr. Bankinnskuddene økte med 305 882 kr og den langsiktige gjelden økte med 1,5 mill. kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 20,8 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 189 007 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 192 388 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Energiveien 6-8 AS?
Energiveien 6-8 AS eies til slutt av Terje Nyman (28,8 % gjennom Habu Holding AS → Tananger Enterprise AS), Sturla Sand (18,4 % gjennom Habu Holding AS → Tananger Holding AS), Silje Nyman (13,3 % gjennom Habu Holding AS → Tananger Enterprise AS → Emol AS), Line Nyman Rogneflåten (13,3 % gjennom Habu Holding AS → Tananger Enterprise AS → Marudi AS) og Martin Sand (9,2 % gjennom Habu Holding AS → Tananger Holding AS → Oblomov AS), og 2 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Energiveien 6-8 AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Terje Nyman gjennom Habu Holding AS → Tananger Enterprise AS. Eier også aksjer i Tern AS (54,17 %), Itera ASA (0,04 %), Sparebank 1 Sør-Norge ASA (0,02 %), Aker ASA (under 0,01 %), Tananger Invest AS (under 0,01 %) | 28,8 % | 6 mill. kr | 42 712 kr |
| Sturla Sand gjennom Habu Holding AS → Tananger Holding AS | 18,4 % | 3,9 mill. kr | 21 061 kr |
| Silje Nyman gjennom Habu Holding AS → Tananger Enterprise AS → Emol AS. Eier også aksjer i Tern AS (6,25 %), Ascenium Holding AS (under 0,01 %) | 13,3 % | 2,8 mill. kr | 10 236 kr |
| Line Nyman Rogneflåten gjennom Habu Holding AS → Tananger Enterprise AS → Marudi AS. Eier også aksjer i Hinnatrekanten Legesenter Eiendom AS (10 %), Hinnatrekanten Legesenter AS (10 %), Tern AS (6,25 %) | 13,3 % | 2,8 mill. kr | 10 236 kr |
| Martin Sand gjennom Habu Holding AS → Tananger Holding AS → Oblomov AS. Eier også aksjer i Bookis SPV AS (0,58 %), Voss Veksel- og Landmandsbank ASA (0,01 %) | 9,2 % | 1,9 mill. kr | 1 731 kr |
| Mette Sand gjennom Habu Holding AS → Tananger Holding AS → Turris AS | 9,2 % | 1,9 mill. kr | 1 731 kr |
| Eimund Sletten gjennom Habu Holding AS → Ebtk Holding AS. Eier også aksjer i Habu Solutions AS (11 %), Habu Sampling AS (9,11 %), Comrod Holding AS (0,08 %), Comrod Communication AS (0,08 %) | 7,8 % | 1,6 mill. kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 26,2 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 21 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 192 388 kr
Hendelser i eierkjeden
- HABU HOLDING AS delte anslagsvis ut 30 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (187,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (12,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (170,2 mill. kr).
- HABU HOLDING AS gikk fra 34 % til 0 % av aksjene i PROMET AS i 2025.
- HABU HOLDING AS gikk fra 30 % til 0 % av aksjene i NORFOG AS i 2025.
- HABU HOLDING AS gikk fra 5 % til 0 % av aksjene i MITOMED AS i 2025.
- TANANGER ENTERPRISE AS delte anslagsvis ut 33 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (264,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (39,7 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (271,3 mill. kr).
- TANANGER HOLDING AS delte anslagsvis ut 9 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (154,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (21,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (166,3 mill. kr).
- EMOL AS delte anslagsvis ut 7 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (22 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (21,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (37 mill. kr).
- MARUDI AS delte anslagsvis ut 5 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (13,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (16,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (24,4 mill. kr).
- HABU HOLDING AS delte anslagsvis ut 42,2 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (116,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (113,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (187,9 mill. kr).
- Finansinntektene i HABU HOLDING AS steg fra 50 mill. kr i 2023 til 180,5 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- TANANGER ENTERPRISE AS delte anslagsvis ut 18 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (236,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (45,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (264,6 mill. kr).
- TANANGER HOLDING AS delte anslagsvis ut 9 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (138,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (24,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (154,2 mill. kr).
- Finansinntektene i TANANGER HOLDING AS steg fra 2,4 mill. kr i 2023 til 25 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- TANANGER HOLDING AS gikk fra 28,8 % til 26 % av aksjene i AKVAFUTURE AS i 2024.
- MARUDI AS delte anslagsvis ut 5 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (12,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (5,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (13,1 mill. kr).
- MARUDI AS gikk fra 6,1 % til 0 % av aksjene i ICON SYSTEMS AS i 2024.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.