Anslag · inntektsår 2025
Luramyrveien 25 AS
Org.nr. 930289191 · AS · Utleie av egen eller leid fast eiendom · Sola
Aksjene i Luramyrveien 25 AS gir de 7 personlige eierne anslagsvis 976 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 6,5 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Luramyrveien 25 AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −8,7 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,58 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hva ble holdt tilbake i Luramyrveien 25 AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2024 økte egenkapitalen med −516 041 kr, mest med nye penger fra eierne (526 787 kr). Innskutte penger er eiernes egne og regnes ikke som avkastning her, men de øker formuesverdien eierne betaler skatt av. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 51 721 kr i inntektsåret 2024.
Hvordan har det gått med Luramyrveien 25 AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 884 550 kr. Bankinnskuddene økte med 1 mill. kr og den langsiktige gjelden økte med 10,4 mill. kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 75 598 kr i året.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 6,2 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 42 644 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 46 992 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Luramyrveien 25 AS?
Luramyrveien 25 AS eies til slutt av Personlig eier A (28,8 % gjennom Habu Holding AS → Tananger Enterprise AS), Personlig eier B (18,4 % gjennom Habu Holding AS → Tananger Holding AS), Personlig eier C (13,3 % gjennom Habu Holding AS → Tananger Enterprise AS → Emol AS), Personlig eier D (13,3 % gjennom Habu Holding AS → Tananger Enterprise AS → Marudi AS) og Personlig eier E (9,2 % gjennom Habu Holding AS → Tananger Holding AS → Oblomov AS), og 2 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Luramyrveien 25 AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Habu Holding AS → Tananger Enterprise AS | 28,8 % | 1,9 mill. kr | 976 kr |
| Personlig eier B gjennom Habu Holding AS → Tananger Holding AS | 18,4 % | 1,2 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Habu Holding AS → Tananger Enterprise AS → Emol AS | 13,3 % | 857 348 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Habu Holding AS → Tananger Enterprise AS → Marudi AS | 13,3 % | 857 348 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Habu Holding AS → Tananger Holding AS → Oblomov AS | 9,2 % | 595 381 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Habu Holding AS → Tananger Holding AS → Turris AS | 9,2 % | 595 381 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Habu Holding AS → Ebtk Holding AS | 7,8 % | 505 417 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 8,1 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 6,5 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 976 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 46 992 kr
Hendelser i eierkjeden
- HABU HOLDING AS delte anslagsvis ut 30 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (187,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (12,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (170,2 mill. kr).
- HABU HOLDING AS gikk fra 34 % til 0 % av aksjene i PROMET AS i 2025.
- HABU HOLDING AS gikk fra 30 % til 0 % av aksjene i NORFOG AS i 2025.
- HABU HOLDING AS gikk fra 5 % til 0 % av aksjene i MITOMED AS i 2025.
- TANANGER ENTERPRISE AS delte anslagsvis ut 33 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (264,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (39,7 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (271,3 mill. kr).
- TANANGER HOLDING AS delte anslagsvis ut 9 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (154,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (21,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (166,3 mill. kr).
- EMOL AS delte anslagsvis ut 7 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (22 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (21,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (37 mill. kr).
- MARUDI AS delte anslagsvis ut 5 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (13,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (16,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (24,4 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i LURAMYRVEIEN 25 AS økte med 526 787 kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- HABU HOLDING AS delte anslagsvis ut 42,2 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (116,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (113,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (187,9 mill. kr).
- Finansinntektene i HABU HOLDING AS steg fra 50 mill. kr i 2023 til 180,5 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- TANANGER ENTERPRISE AS delte anslagsvis ut 18 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (236,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (45,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (264,6 mill. kr).
- TANANGER HOLDING AS delte anslagsvis ut 9 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (138,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (24,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (154,2 mill. kr).
- Finansinntektene i TANANGER HOLDING AS steg fra 2,4 mill. kr i 2023 til 25 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- TANANGER HOLDING AS gikk fra 28,8 % til 26 % av aksjene i AKVAFUTURE AS i 2024.
- MARUDI AS delte anslagsvis ut 5 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (12,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (5,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (13,1 mill. kr).
- MARUDI AS gikk fra 6,1 % til 0 % av aksjene i ICON SYSTEMS AS i 2024.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.