Anslag · inntektsår 2025
Gunnar Klo Egnesentral AS
Org.nr. 930230588 · AS · Fiske og fangst i sjø · Øksnes
Aksjene i Gunnar Klo Egnesentral AS gir de 5 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 1,7 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hvordan har det gått med Gunnar Klo Egnesentral AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 279 200 kr. Bankinnskuddene falt med 667 790 kr og den langsiktige gjelden økte med 718 749 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 1,6 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Gunnar Klo Egnesentral AS?
Gunnar Klo Egnesentral AS eies til slutt av Personlig eier A (25,7 % gjennom Gunnar Klo AS → Gunnar Klo Holding AS → Kklo AS), Personlig eier B (25,7 % gjennom Gunnar Klo AS → Gunnar Klo Holding AS → Kloøya AS), Personlig eier C (20 % gjennom Gunnar Klo AS → Gunnar Klo Holding AS → Bubbelur AS), Personlig eier D (20 % gjennom Gunnar Klo AS → Gunnar Klo Holding AS → Inger Klo Holding AS) og Personlig eier E (8,6 % gjennom Gunnar Klo AS → Gunnar Klo Holding AS → Skarvskjæret AS), ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Gunnar Klo Egnesentral AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Gunnar Klo AS → Gunnar Klo Holding AS → Kklo AS | 25,7 % | 436 168 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Gunnar Klo AS → Gunnar Klo Holding AS → Kloøya AS | 25,7 % | 436 168 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Gunnar Klo AS → Gunnar Klo Holding AS → Bubbelur AS | 20 % | 339 588 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Gunnar Klo AS → Gunnar Klo Holding AS → Inger Klo Holding AS | 20 % | 339 588 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Gunnar Klo AS → Gunnar Klo Holding AS → Skarvskjæret AS | 8,6 % | 146 428 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 2,1 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 1,7 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- GUNNAR KLO HOLDING AS delte anslagsvis ut 10 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (110,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (19 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (119,3 mill. kr).
- GUNNAR KLO HOLDING AS gikk fra 30 % til 0 % av aksjene i MERCUR HAVFISKE AS i 2025.
- KLOØYA AS delte anslagsvis ut 2,3 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (22 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (2,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (22,2 mill. kr).
- BUBBELUR AS delte anslagsvis ut 1,5 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (16,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (16,8 mill. kr).
- INGER KLO HOLDING AS delte anslagsvis ut 2 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (15,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (15,6 mill. kr).
- GUNNAR KLO HOLDING AS delte anslagsvis ut 15 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (100,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (24,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (110,4 mill. kr).
- KLOØYA AS delte anslagsvis ut 2,5 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (20,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (3,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (22 mill. kr).
- BUBBELUR AS delte anslagsvis ut 2,4 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (15,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (16,4 mill. kr).
- INGER KLO HOLDING AS delte anslagsvis ut 3 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (15,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (15,7 mill. kr).
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.