Anslag · inntektsår 2025
Norlandia Linnesbakken Barnehage AS
Org.nr. 930206334 · AS · Førskoleundervisning og drift av barnehager · Oslo
Aksjene i Norlandia Linnesbakken Barnehage AS gir de 20 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 1,2 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Norlandia Linnesbakken Barnehage AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2024 ble 314 967 kr av overskuddet liggende i selskapet. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsåret 2024. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 119 184 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Norlandia Linnesbakken Barnehage AS?
Fra 2023 til 2024 økte egenkapitalen med 303 447 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 0 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Norlandia Linnesbakken Barnehage AS?
Norlandia Linnesbakken Barnehage AS eies til slutt av Personlig eier A (37,9 % gjennom Norlandia Barnehagene Ii AS → Norlandia Preschools AS → Norlandia Care Group AS → Norlandia Health & Care Group AS → Hospitality Invest AS → Klevenstern AS og Norlandia Barnehagene Ii AS → Norlandia Preschools AS → Norlandia Care Group AS → Norlandia Health & Care Group AS → Hospitality Invest AS → Pioneer Property Group ASA → Klevenstern AS), Personlig eier B (37,9 % gjennom Norlandia Barnehagene Ii AS → Norlandia Preschools AS → Norlandia Care Group AS → Norlandia Health & Care Group AS → Hospitality Invest AS → Mecca Invest AS og Norlandia Barnehagene Ii AS → Norlandia Preschools AS → Norlandia Care Group AS → Norlandia Health & Care Group AS → Hospitality Invest AS → Pioneer Property Group ASA → Mecca Invest AS), Abros Invest AB (15 % gjennom Norlandia Barnehagene Ii AS → Norlandia Preschools AS → Norlandia Care Group AS → Norlandia Health & Care Group AS → Hospitality Invest AS), Personlig eier C (1,5 % gjennom Norlandia Barnehagene Ii AS → Norlandia Preschools AS → Norlandia Care Group AS → Norlandia Health & Care Group AS → Cowry Ev AS) og Personlig eier D (1,5 % gjennom Norlandia Barnehagene Ii AS → Norlandia Preschools AS → Norlandia Care Group AS → Norlandia Health & Care Group AS → Stork Industries AS → Louche AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Norlandia Linnesbakken Barnehage AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Norlandia Barnehagene Ii AS → Norlandia Preschools AS → Norlandia Care Group AS → Norlandia Health & Care Group AS → Hospitality Invest AS → Klevenstern AS; Norlandia Barnehagene Ii AS → Norlandia Preschools AS → Norlandia Care Group AS → Norlandia Health & Care Group AS → Hospitality Invest AS → Pioneer Property Group ASA → Klevenstern AS | 37,9 % | 438 519 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Norlandia Barnehagene Ii AS → Norlandia Preschools AS → Norlandia Care Group AS → Norlandia Health & Care Group AS → Hospitality Invest AS → Mecca Invest AS; Norlandia Barnehagene Ii AS → Norlandia Preschools AS → Norlandia Care Group AS → Norlandia Health & Care Group AS → Hospitality Invest AS → Pioneer Property Group ASA → Mecca Invest AS | 37,9 % | 438 454 kr | 0 kr |
| Abros Invest AB gjennom Norlandia Barnehagene Ii AS → Norlandia Preschools AS → Norlandia Care Group AS → Norlandia Health & Care Group AS → Hospitality Invest AS | 15 % | 173 777 kr | – |
| Personlig eier C gjennom Norlandia Barnehagene Ii AS → Norlandia Preschools AS → Norlandia Care Group AS → Norlandia Health & Care Group AS → Cowry Ev AS | 1,5 % | 17 343 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Norlandia Barnehagene Ii AS → Norlandia Preschools AS → Norlandia Care Group AS → Norlandia Health & Care Group AS → Stork Industries AS → Louche AS | 1,5 % | 17 343 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Norlandia Barnehagene Ii AS → Norlandia Preschools AS → Norlandia Care Group AS → Norlandia Health & Care Group AS → Hospitality Invest AS → Kronhjorten AS | 1,1 % | 12 962 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Norlandia Barnehagene Ii AS → Norlandia Preschools AS → Norlandia Care Group AS → Norlandia Health & Care Group AS → Hospitality Invest AS → Adolfsen Consult A/S; Norlandia Barnehagene Ii AS → Norlandia Preschools AS → Norlandia Care Group AS → Norlandia Health & Care Group AS → Hospitality Invest AS | 0,5 % | 5 747 kr | 0 kr |
| Hospitality Invest AS gjennom Norlandia Barnehagene Ii AS → Norlandia Preschools AS → Norlandia Care Group AS → Norlandia Health & Care Group AS → Hospitality Invest AS → Pioneer Property Group ASA; Norlandia Barnehagene Ii AS → Norlandia Preschools AS → Norlandia Care Group AS → Norlandia Health & Care Group AS → Hospitality Invest AS → Norlandia Holding AS → Pioneer Property Group ASA | 0,4 % | 4 107 kr | – |
| Personlig eier G gjennom Norlandia Barnehagene Ii AS → Norlandia Preschools AS → Norlandia Care Group AS → Norlandia Health & Care Group AS → Hospitality Invest AS → Kasco Invest AS | 0,2 % | 2 646 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Norlandia Barnehagene Ii AS → Norlandia Preschools AS → Norlandia Care Group AS → Norlandia Health & Care Group AS → Hospitality Invest AS → Kenco Invest AS | 0,2 % | 2 646 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Norlandia Barnehagene Ii AS → Norlandia Preschools AS → Norlandia Care Group AS → Norlandia Health & Care Group AS → Hospitality Invest AS → Krico Invest AS | 0,2 % | 2 646 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Norlandia Barnehagene Ii AS → Norlandia Preschools AS → Norlandia Care Group AS → Norlandia Health & Care Group AS → Hospitality Invest AS → Berrykate AS | 0,2 % | 2 639 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Norlandia Barnehagene Ii AS → Norlandia Preschools AS → Norlandia Care Group AS → Norlandia Health & Care Group AS → Hospitality Invest AS → Maggieberry AS | 0,2 % | 2 639 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Norlandia Barnehagene Ii AS → Norlandia Preschools AS → Norlandia Care Group AS → Norlandia Health & Care Group AS → Hospitality Invest AS → Athos AS | 0,2 % | 2 360 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Norlandia Barnehagene Ii AS → Norlandia Preschools AS → Norlandia Care Group AS → Norlandia Health & Care Group AS → Hospitality Invest AS → Athos AS | 0,2 % | 2 360 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 1,4 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 1,2 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- NORLANDIA PRESCHOOLS AS delte anslagsvis ut 60,1 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (237,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (60,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (237,8 mill. kr).
- NORLANDIA CARE GROUP AS delte anslagsvis ut 82,1 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (374,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (−22,7 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (269,9 mill. kr).
- NORLANDIA CARE GROUP AS gikk fra 100 % til 95 % av aksjene i VELFERDSINNOVASJON AS i 2025.
- NORLANDIA CARE GROUP AS gikk fra 81,8 % til 0 % av aksjene i HEALTHWAVE VENTURES AS i 2025.
- HOSPITALITY INVEST AS gikk fra 33 % til 0 % av aksjene i OTIGA GROUP AS i 2025.
- HOSPITALITY INVEST AS gikk fra 30,1 % til 0 % av aksjene i VOSS RESORT AS i 2025.
- NORLANDIA PRESCHOOLS AS delte anslagsvis ut 62,8 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (237,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (62,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (237,8 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i NORLANDIA CARE GROUP AS økte med 26,7 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
I eierkjeden
- Eier: Abros Invest AB
- Eier: Hospitality Invest AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.