Anslag · inntektsår 2025
Telemark Pukk og Grus AS
Org.nr. 930178780 · AS · Utvinning fra grus- og sandtak, og utvinning av leire og kaolin · Skien
Aksjene i Telemark Pukk og Grus AS gir de 9 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 946 861 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Telemark Pukk og Grus AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 213 659 kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Telemark Pukk og Grus AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 213 659 kr. Bankinnskuddene økte med 45 798 kr og den langsiktige gjelden ble betalt ned med 1,2 mill. kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 1 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Telemark Pukk og Grus AS?
Telemark Pukk og Grus AS eies til slutt av Personlig eier A (33,8 % gjennom Hauk Sveinsson Gruppen AS → B Sveinsson AS), Personlig eier B (25,5 % gjennom Fjærekilen Entreprenør AS → SRB Holding AS), Personlig eier C (15 % gjennom Fjærekilen Entreprenør AS → Eikaasen AS), Personlig eier D (9,5 % gjennom Fjærekilen Entreprenør AS → T Olsen Holding AS) og Personlig eier E (5,6 % gjennom Hauk Sveinsson Gruppen AS → for Future Invest AS), og 4 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Telemark Pukk og Grus AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Hauk Sveinsson Gruppen AS → B Sveinsson AS | 33,8 % | 319 566 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Fjærekilen Entreprenør AS → SRB Holding AS | 25,5 % | 241 450 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Fjærekilen Entreprenør AS → Eikaasen AS | 15 % | 142 029 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Fjærekilen Entreprenør AS → T Olsen Holding AS | 9,5 % | 89 952 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Hauk Sveinsson Gruppen AS → for Future Invest AS | 5,6 % | 53 321 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Hauk Sveinsson Gruppen AS → LK-HK AS | 5,6 % | 53 201 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Hauk Sveinsson Gruppen AS → M Follaug Holding AS | 2,5 % | 23 672 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Hauk Sveinsson Gruppen AS → Hpy Holding AS | 1,3 % | 11 836 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Hauk Sveinsson Gruppen AS → Moring AS | 1,3 % | 11 836 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 1,2 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 946 861 kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- SRB HOLDING AS delte anslagsvis ut 1,7 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (112 471 kr) pluss årsresultatet 2025 (2,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (1,2 mill. kr).
- Finansinntektene i SRB HOLDING AS steg fra 340 kr i 2024 til 2,6 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- SRB HOLDING AS gikk fra 70 % til 51 % av aksjene i FJÆREKILEN ENTREPRENØR AS i 2025.
- Finansinntektene i T OLSEN HOLDING AS steg fra 256 kr i 2024 til 2,1 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- T OLSEN HOLDING AS gikk fra 30 % til 19 % av aksjene i FJÆREKILEN ENTREPRENØR AS i 2025.
- B SVEINSSON AS gikk fra 70 % til 67,5 % av aksjene i HAUK SVEINSSON GRUPPEN AS i 2024.
- SRB HOLDING AS delte anslagsvis ut 1 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (1,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (−34 429 kr) minus opptjent egenkapital 2024 (112 471 kr).
I eierkjeden
- Eierandel i: Verpe Grustak AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.