Anslag · inntektsår 2025
SMPL Co AS
Org.nr. 930167878 · AS · Dataprogrammeringstjenester · Stavanger
Aksjene i SMPL Co AS gir de 18 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 274 865 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i SMPL Co AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 877 793 kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med SMPL Co AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 877 793 kr. Bankinnskuddene økte med 251 159 kr og den langsiktige gjelden økte med 218 451 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 0 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier SMPL Co AS?
SMPL Co AS eies til slutt av Evista KFT. (30 %), Personlig eier A (12,4 % gjennom Melvær&Co AS → Stavanger Inkubator AS og direkte), Personlig eier B (11,7 % gjennom Melvær&Co AS → Stavanger Inkubator AS → Desi Invest AS), Personlig eier C (10 % gjennom Selland Holding AS) og Personlig eier D (10 % gjennom Sviv Holding AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av SMPL Co AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Evista KFT. (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 30 % | 82 459 kr | – |
| Personlig eier A gjennom Melvær&Co AS → Stavanger Inkubator AS; direkte | 12,4 % | 34 219 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Melvær&Co AS → Stavanger Inkubator AS → Desi Invest AS | 11,7 % | 32 202 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Selland Holding AS | 10 % | 27 486 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Sviv Holding AS | 10 % | 27 486 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Melvær&Co AS → Stavanger Inkubator AS → Melvær Good Company AS | 7,4 % | 20 376 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom J3ea Ventures AS → J3ea Holding AS | 4 % | 10 995 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Melvær&Co AS → Stavanger Inkubator AS → Aksell Gruppen AS → Mantel AS → Giambattista AS | 2,2 % | 6 106 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom J3ea Ventures AS → JKM Invest AS | 2 % | 5 497 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom J3ea Ventures AS → Oceanway Invest AS | 2 % | 5 497 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom J3ea Ventures AS → Sportsway Invest AS | 2 % | 5 497 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Melvær&Co AS → Stavanger Inkubator AS → Melvær Good Company AS | 1,9 % | 5 093 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Melvær&Co AS → Stavanger Inkubator AS → Aksell Gruppen AS → Lundeby Eiendom AS → Skrenten Holding AS → Hærland Holding AS; Melvær&Co AS → Stavanger Inkubator AS → Aksell Gruppen AS → Lundeby Eiendom AS → Hærland Holding AS | 1,2 % | 3 194 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Melvær&Co AS → Stavanger Inkubator AS → Aksell Gruppen AS → Lundeby Eiendom AS → Skrenten Holding AS → Kal Holding AS; Melvær&Co AS → Stavanger Inkubator AS → Aksell Gruppen AS → Lundeby Eiendom AS → Kal Holding AS | 1,2 % | 3 194 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom Melvær&Co AS → Stavanger Inkubator AS | 0,6 % | 1 563 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 343 581 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 274 865 kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- MELVÆR&CO AS delte anslagsvis ut 600 000 kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (1,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (613 301 kr) minus opptjent egenkapital 2024 (1,5 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i STAVANGER INKUBATOR AS falt med 3,9 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.