Anslag · inntektsår 2025
Two Bcommerce AS
Org.nr. 930165735 · AS · Annen forretningsmessig tjenesteyting ikke nevnt annet sted · Oslo
Aksjene i Two Bcommerce AS gir de 2 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 6 853 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Two Bcommerce AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 34 771 kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Two Bcommerce AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 34 771 kr. Bankinnskuddene falt med 11 610 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 0 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Two Bcommerce AS?
Two Bcommerce AS eies til slutt av Shine Capital Ii, L.P. (15 % gjennom Two AS), Personlig eier A (13,8 % gjennom Two AS → Ama AS), Antler Global Fund Master S. R.L. (8,1 % gjennom Two AS), Sequoia Capital U.S. Scout Seed Fun (6,9 % gjennom Two AS) og Personlig eier B (5,8 % gjennom Two AS → Monozuki AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Two Bcommerce AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Shine Capital Ii, L.P. gjennom Two AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 15 % | 1 025 kr | – |
| Personlig eier A gjennom Two AS → Ama AS | 13,8 % | 945 kr | 0 kr |
| Antler Global Fund Master S. R.L. gjennom Two AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 8,1 % | 552 kr | – |
| Sequoia Capital U.S. Scout Seed Fun gjennom Two AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 6,9 % | 474 kr | – |
| Personlig eier B gjennom Two AS → Monozuki AS | 5,8 % | 400 kr | 0 kr |
| Stamvaka LTD gjennom Two AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 5,8 % | 399 kr | – |
| Localglobe Xi, L.P. gjennom Two AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 5,7 % | 393 kr | – |
| Nærings- og Fiskeridepartementet gjennom Two AS → Investinor Direkte AS → Investinor AS; Two AS → Axif 4 AS → Investinor Indirekte Ii AS → Investinor AS; Two AS → Bring Ventures AS → Posten Bring AS | 5,4 % | 367 kr | – |
| Alliance Venture Delta AB gjennom Two AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 2,8 % | 190 kr | – |
| Dushman Limited gjennom Two AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 2,2 % | 154 kr | – |
| Visionaries Club Seed Fund i gjennom Two AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 2,2 % | 150 kr | – |
| Alumni Ventures Two Trust gjennom Two AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 1,6 % | 107 kr | – |
| Timo Niinivaara gjennom Two AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 1,5 % | 102 kr | – |
| Laura Ga Meridiana SL gjennom Two AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 1,4 % | 93 kr | – |
| Zinal Growth Partners Limited gjennom Two AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 1,2 % | 85 kr | – |
- Verdigrunnlag
- 8 566 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 6 853 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i TWO AS økte med 150,8 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- AMA AS gikk fra 21 % til 13,5 % av aksjene i TWO AS i 2025.
- INVESTINOR DIREKTE AS gikk fra 49 % til 0 % av aksjene i OVUN HOLDING AS i 2025.
- INVESTINOR DIREKTE AS gikk fra 36,3 % til 0 % av aksjene i PLACEWISE GROUP AS i 2025.
- INVESTINOR DIREKTE AS gikk fra 34,3 % til 0 % av aksjene i ACE WELL TECHNOLOGY AS i 2025.
- INVESTINOR DIREKTE AS gikk fra 20,4 % til 0 % av aksjene i XSENS AS i 2025.
- INVESTINOR DIREKTE AS gikk fra 20,3 % til 0 % av aksjene i SPINCHIP DIAGNOSTICS AS i 2025.
- INVESTINOR DIREKTE AS gikk fra 15,1 % til 0 % av aksjene i KEEP-IT TECHNOLOGIES AS i 2025.
- INVESTINOR DIREKTE AS gikk fra 13 % til 0 % av aksjene i FOOVI HOLDING AS i 2025.
- INVESTINOR DIREKTE AS gikk fra 10,6 % til 0 % av aksjene i POLIGHT ASA i 2025.
- INVESTINOR DIREKTE AS gikk fra 6,7 % til 0 % av aksjene i SCOUTDI AS i 2025.
- INVESTINOR DIREKTE AS gikk fra 5,8 % til 0 % av aksjene i ONCOINVENT ASA i 2025.
- Innskutt egenkapital i AXIF 4 AS økte med 11,2 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Finansinntektene i AMA AS steg fra 172 992 kr i 2023 til 1,5 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- MONOZUKI AS delte anslagsvis ut 1 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (5 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (2 901 kr) minus opptjent egenkapital 2024 (4 mill. kr).
- IDEKAPITAL FUND 2 AS gikk fra 6,1 % til 0 % av aksjene i MAMA HOLDING COMPANY AS i 2024.
- Innskutt egenkapital i INVESTINOR DIREKTE AS økte med 350 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- INVESTINOR DIREKTE AS gikk fra 38,7 % til 0 % av aksjene i SMARTFISH AS i 2024.
- INVESTINOR DIREKTE AS gikk fra 33,3 % til 0 % av aksjene i VITUX GROUP AS i 2024.
- INVESTINOR DIREKTE AS gikk fra 14,7 % til 0 % av aksjene i KEBONY AS i 2024.
- INVESTINOR DIREKTE AS gikk fra 14,6 % til 0 % av aksjene i SPOTLIO AS i 2024.
- INVESTINOR DIREKTE AS gikk fra 1,6 % til 0 % av aksjene i XENETA AS i 2024.
I eierkjeden
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.