Anslag · inntektsår 2025
Storm Adapt Group AS
Org.nr. 930162841 · AS · Annen teknisk konsulentvirksomhet · Sandefjord
Aksjene i Storm Adapt Group AS gir de 10 personlige eierne anslagsvis 79 185 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 14,4 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Storm Adapt Group AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −27 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,7 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hva ble holdt tilbake i Storm Adapt Group AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 økte egenkapitalen med 1,7 mill. kr, mest med nye penger fra eierne (1,6 mill. kr). Innskutte penger er eiernes egne og regnes ikke som avkastning her, men de øker formuesverdien eierne betaler skatt av. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 243 498 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Storm Adapt Group AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 1,7 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 1,6 mill. kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 203 768 kr i året.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 14,7 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 128 289 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 126 662 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Storm Adapt Group AS?
Storm Adapt Group AS eies til slutt av Personlig eier A (58,5 % gjennom Peak Polar Invest AS), Personlig eier B (20,8 % gjennom Konseptinvest AS), Personlig eier C (5,8 %), Personlig eier D (4 % gjennom Si-Ro Invest AS) og Personlig eier E (3,5 % gjennom Rimo Invest AS), og 5 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Storm Adapt Group AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Peak Polar Invest AS | 58,5 % | 8,4 mill. kr | 66 814 kr |
| Personlig eier B gjennom Konseptinvest AS | 20,8 % | 3 mill. kr | 12 371 kr |
| Personlig eier C | 5,8 % | 842 306 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Si-Ro Invest AS | 4 % | 580 181 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Rimo Invest AS | 3,5 % | 510 101 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Celvica Invest AS | 2 % | 285 373 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Celvica Invest AS | 2 % | 285 373 kr | 0 kr |
| Personlig eier H | 1,9 % | 269 538 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Vimama AS | 0,9 % | 130 557 kr | 0 kr |
| Personlig eier J | 0,6 % | 84 231 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 18 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 14,4 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 126 662 kr
Hendelser i eierkjeden
- EMIRGI CAPITAL INVESTMENTS (ECI) AS gikk fra 3,8 % til 0 % av aksjene i STORM ADAPT GROUP AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- Innskutt egenkapital i SI-RO INVEST AS falt med 1,5 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- VIMAMA AS gikk fra 50 % til 0 % av aksjene i STANGSGATE 5 ÅSGÅRDSTRAND AS i 2025.
- Innskutt egenkapital i STORM ADAPT GROUP AS økte med 1,3 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Antall aksjer i STORM ADAPT GROUP AS økte fra 67 000 til 88 993 i 2024, og 5 nye eiere kom inn. Det betyr at selskapet har utstedt nye aksjer.
- KONSEPTINVEST AS gikk fra 27,3 % til 20 % av aksjene i STORM ADAPT GROUP AS i 2024.
- CELVICA INVEST AS delte anslagsvis ut 959 999 kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (836 071 kr) pluss årsresultatet 2024 (131 512 kr) minus opptjent egenkapital 2024 (7 584 kr).
- Finansinntektene i CELVICA INVEST AS steg fra 5 445 kr i 2023 til 1,1 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
I eierkjeden
- Eierandel i: Storm Adapt AS
- Eierandel i: Storm Vanguard AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.