Anslag · inntektsår 2025
Chargerly AS
Org.nr. 930076813 · AS · Produksjon av annet elektrisk utstyr · Stavanger
Aksjene i Chargerly AS gir de 78 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 3,5 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Chargerly AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −65,9 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,4 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hvordan har det gått med Chargerly AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 4,2 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 232 870 kr og den langsiktige gjelden økte med 1,3 mill. kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 3 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 10 881 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 17 777 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Chargerly AS?
Chargerly AS eies til slutt av Personlig eier A (11,4 % gjennom Wiese Ventures AS), Personlig eier B (8,8 % gjennom Consus Holding AS), Personlig eier C (6,7 % gjennom Zeier & Co. AS), Personlig eier D (6,1 % gjennom Nxtventure AS → Green Future AS) og Personlig eier E (5,3 % gjennom Noraks AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Chargerly AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Wiese Ventures AS | 11,4 % | 401 977 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Consus Holding AS | 8,8 % | 311 371 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Zeier & Co. AS | 6,7 % | 236 365 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Nxtventure AS → Green Future AS | 6,1 % | 217 455 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Noraks AS | 5,3 % | 189 092 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Hit The Post AS | 3,6 % | 126 061 kr | 0 kr |
| Personlig eier G | 3,5 % | 122 910 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Oseng AS | 3,3 % | 115 271 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Visteeca Partners AS | 2,5 % | 90 081 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Aero AS | 2,4 % | 85 091 kr | 0 kr |
| Personlig eier K | 2,2 % | 78 788 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Midgar AS | 2,2 % | 78 788 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Narve Rosfjord Eiendom AS | 2,1 % | 75 637 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom Nxtventure AS | 2 % | 72 485 kr | 0 kr |
| Personlig eier O gjennom Nxtventure AS | 2 % | 72 485 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 4,4 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 3,5 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 17 777 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i CHARGERLY AS falt med 687 049 kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- Antall aksjer i CHARGERLY AS økte fra 3 378 393 til 3 841 819 i 2025, og 35 nye eiere kom inn. Det betyr at selskapet har utstedt nye aksjer.
- CONSUS HOLDING AS gikk fra 14,5 % til 8,6 % av aksjene i CHARGERLY AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- WIESE VENTURES AS gikk fra 14,1 % til 11,1 % av aksjene i CHARGERLY AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- VISTEECA PARTNERS AS gikk fra 4,4 % til 2,5 % av aksjene i CHARGERLY AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- NOVUM HOLDING AS gikk fra 4,3 % til 1 % av aksjene i CHARGERLY AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- SEMPERVIRENS INVEST AS gikk fra 3,7 % til 0 % av aksjene i CHARGERLY AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- YGGDRASIL CAPITAL AS gikk fra 3,7 % til 0,3 % av aksjene i CHARGERLY AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- NXTVENTURE AS gikk fra 49,9 % til 0 % av aksjene i ONE2LOCK AS i 2025.
- WIESE VENTURES AS delte anslagsvis ut 1,4 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (8,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (2,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (9,5 mill. kr).
- WIESE VENTURES AS gikk fra 14,1 % til 11,1 % av aksjene i CHARGERLY AS i 2025.
- CONSUS HOLDING AS gikk fra 14,5 % til 8,6 % av aksjene i CHARGERLY AS i 2025.
- GREEN FUTURE AS gikk fra 4,7 % til 0 % av aksjene i CHSNOR AS i 2025.
- Innskutt egenkapital i CHARGERLY AS økte med 4,4 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Antall aksjer i CHARGERLY AS økte fra 3 000 000 til 3 378 393 i 2024, og 46 nye eiere kom inn. Det betyr at selskapet har utstedt nye aksjer.
- NOVUM HOLDING AS gikk fra 13,8 % til 4,3 % av aksjene i CHARGERLY AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- VISTEECA PARTNERS AS gikk fra 10 % til 4,4 % av aksjene i CHARGERLY AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- WIESE VENTURES AS gikk fra 11,5 % til 0 % av aksjene i FACTORYMIND AS i 2024.
- WIESE VENTURES AS gikk fra 2,6 % til 0,3 % av aksjene i ASTRUM GROUP AS i 2024.
- CONSUS HOLDING AS delte anslagsvis ut 1,4 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (1,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (2,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (2,3 mill. kr).
- CONSUS HOLDING AS gikk fra 11,5 % til 0 % av aksjene i FACTORYMIND AS i 2024.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.