Anslag · inntektsår 2025
Måløy Utleie AS
Org.nr. 930073121 · AS · Utleie og leasing av bygge- og anleggsmaskiner og -utstyr · Kinn
Aksjene i Måløy Utleie AS gir de 8 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 118 700 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Måløy Utleie AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 90 812 kr av overskuddet liggende i selskapet, og 50 000 kr ble delt ut. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 34 363 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Måløy Utleie AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 90 812 kr. Bankinnskuddene falt med 19 698 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 178 554 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Måløy Utleie AS?
Måløy Utleie AS eies til slutt av Personlig eier A (40,4 % gjennom Stormbygg Invest AS → Stormbygg AS → Itland Holding AS), Personlig eier B (20,2 % gjennom Stormbygg Invest AS → Stormbygg AS → Tennebø Holding AS), Personlig eier C (20,2 % gjennom Stormbygg Invest AS → Stormbygg AS → Tennebø Holding AS), Personlig eier D (6,4 % gjennom Stormbygg Invest AS → Am17 Holding AS) og Personlig eier E (3,2 % gjennom Stormbygg Invest AS → Arunas Invest AS), og 3 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Måløy Utleie AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Stormbygg Invest AS → Stormbygg AS → Itland Holding AS | 40,4 % | 47 955 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Stormbygg Invest AS → Stormbygg AS → Tennebø Holding AS | 20,2 % | 23 977 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Stormbygg Invest AS → Stormbygg AS → Tennebø Holding AS | 20,2 % | 23 977 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Stormbygg Invest AS → Am17 Holding AS | 6,4 % | 7 597 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Stormbygg Invest AS → Arunas Invest AS | 3,2 % | 3 798 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Stormbygg Invest AS → Itland Obsidera AS | 3,2 % | 3 798 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Stormbygg Invest AS → MC Invest Holding AS | 3,2 % | 3 798 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Stormbygg Invest AS → Renaldas Holding AS | 3,2 % | 3 798 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 148 375 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 118 700 kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- STORMBYGG AS gikk fra 90 % til 0 % av aksjene i MÅLØY UTLEIE AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- AM17 HOLDING AS gikk fra 10 % til 0 % av aksjene i MÅLØY UTLEIE AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- STORMBYGG AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i SKÅRASTRANDA LAGERBYGG AS i 2024.
- STORMBYGG AS gikk fra 90 % til 0 % av aksjene i MÅLØY UTLEIE AS i 2024.
- AM17 HOLDING AS gikk fra 10 % til 0 % av aksjene i MÅLØY UTLEIE AS i 2024.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.