Anslag · inntektsår 2025
AS Elisenbergveien 19
Org.nr. 930047651 · AS · Utleie av egen eller leid fast eiendom · Oslo
Aksjene i AS Elisenbergveien 19 gir de 3 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 2,4 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener AS Elisenbergveien 19 mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 26,2 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,21 % av den samme verdien, så avkastningen er 122,4 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i AS Elisenbergveien 19?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 134 629 kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 13 966 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med AS Elisenbergveien 19?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 134 629 kr. Bankinnskuddene økte med 6 535 kr. Det er i snitt tatt ut 863 806 kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 83,4 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (10 362 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 2,3 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 4 448 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 6 441 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier AS Elisenbergveien 19?
AS Elisenbergveien 19 eies til slutt av Personlig eier A (47,5 % gjennom Heffco AS → Hema Invest AS), Personlig eier B (47,5 % gjennom Heffco AS → Pippen Invest AS) og Personlig eier C (5 % gjennom Heffco AS), ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av AS Elisenbergveien 19?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Heffco AS → Hema Invest AS | 47,5 % | 1,1 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Heffco AS → Pippen Invest AS | 47,5 % | 1,1 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Heffco AS | 5 % | 120 205 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 3 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 2,4 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 6 441 kr
Hendelser i eierkjeden
- AS ELISENBERGVEIEN 19 delte anslagsvis ut 980 121 kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (2,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (905 954 kr) minus opptjent egenkapital 2025 (2,3 mill. kr).
- HEFFCO AS delte anslagsvis ut 8,8 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (71,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (7,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (70,6 mill. kr).
- HEFFCO AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i KVARTAL 9 NÆRING AS i 2025.
- Finansinntektene i HEMA INVEST AS steg fra 443 045 kr i 2024 til 2,1 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- HEMA INVEST AS gikk fra 100 % til 50 % av aksjene i FIMA NORDIC INVEST AS i 2025.
- HEMA INVEST AS gikk fra 50 % til 0 % av aksjene i RÅDHUSGT. 9 AS i 2025.
- Finansinntektene i PIPPEN INVEST AS steg fra 385 869 kr i 2024 til 2,1 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- PIPPEN INVEST AS gikk fra 50 % til 0 % av aksjene i RÅDHUSGT. 9 AS i 2025.
- AS ELISENBERGVEIEN 19 delte anslagsvis ut 747 490 kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (2,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (687 028 kr) minus opptjent egenkapital 2024 (2,4 mill. kr).
- HEFFCO AS delte anslagsvis ut 6,5 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (77,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (933 166 kr) minus opptjent egenkapital 2024 (71,8 mill. kr).
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.