Anslag · inntektsår 2025
Respirare Accounting Stavanger AS
Org.nr. 930047198 · AS · Regnskapsføring og bokføring · Sandnes
Aksjene i Respirare Accounting Stavanger AS gir de 10 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 435 177 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Respirare Accounting Stavanger AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 818 415 kr av overskuddet liggende i selskapet, og 7,2 mill. kr ble delt ut. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 309 688 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Respirare Accounting Stavanger AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 823 985 kr. Bankinnskuddene økte med 7,6 mill. kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 501 178 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Respirare Accounting Stavanger AS?
Respirare Accounting Stavanger AS eies til slutt av Personlig eier A (30,5 % gjennom Todnem Investering AS), Personlig eier B (12,8 % gjennom Respirare AS → Growai AS), Personlig eier C (12,8 % gjennom Respirare AS → LKS Invest AS), Personlig eier D (11,9 % gjennom Respirare AS → HMK Kapital AS) og Personlig eier E (8,5 % gjennom Respirare AS → Stiansti AS), og 5 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Respirare Accounting Stavanger AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Todnem Investering AS | 30,5 % | 132 874 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Respirare AS → Growai AS | 12,8 % | 55 485 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Respirare AS → LKS Invest AS | 12,8 % | 55 485 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Respirare AS → HMK Kapital AS | 11,9 % | 51 786 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Respirare AS → Stiansti AS | 8,5 % | 36 990 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Grimsli Holding AS | 6,7 % | 29 302 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Grimsli Holding AS | 6,7 % | 29 302 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Respirare AS → Halu AS | 5,1 % | 22 194 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Salte Eide Investering AS | 2,5 % | 10 879 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Salte Eide Investering AS | 2,5 % | 10 879 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 543 971 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 435 177 kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- RESPIRARE ACCOUNTING STAVANGER AS delte anslagsvis ut 5,4 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (513 971 kr) pluss årsresultatet 2025 (5,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (596 473 kr).
- TODNEM INVESTERING AS delte anslagsvis ut 1,2 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (144 473 kr) pluss årsresultatet 2025 (1,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (584 288 kr).
- HMK KAPITAL AS delte anslagsvis ut 3 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (30 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (4,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (31,5 mill. kr).
- RESPIRARE ACCOUNTING STAVANGER AS delte anslagsvis ut 1,8 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (−221 942 kr) pluss årsresultatet 2024 (2,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (513 971 kr).
- TODNEM INVESTERING AS gikk fra 34 % til 30,5 % av aksjene i RESPIRARE ACCOUNTING STAVANGER AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- GRIMSLI HOLDING AS gikk fra 15 % til 13,5 % av aksjene i RESPIRARE ACCOUNTING STAVANGER AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- Innskutt egenkapital i RESPIRARE AS økte med 1 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- TODNEM INVESTERING AS gikk fra 34 % til 30,5 % av aksjene i RESPIRARE ACCOUNTING STAVANGER AS i 2024.
- GRIMSLI HOLDING AS gikk fra 15 % til 13,5 % av aksjene i RESPIRARE ACCOUNTING STAVANGER AS i 2024.
- HMK KAPITAL AS delte anslagsvis ut 1,8 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (33,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (−2,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (30 mill. kr).
- HMK KAPITAL AS gikk fra 50,5 % til 33,3 % av aksjene i ICON CAR AS i 2024.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.