Anslag · inntektsår 2025
Nvest AS
Org.nr. 930020354 · AS · Annen teknisk konsulentvirksomhet · Averøy
Aksjene i Nvest AS gir de 20 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 94 692 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Nvest AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 814 973 kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Nvest AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 814 973 kr. Bankinnskuddene økte med 85 540 kr og den langsiktige gjelden økte med 887 766 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 655 816 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Nvest AS?
Nvest AS eies til slutt av Personlig eier A (22,6 % gjennom Pholks AS og Nanook AS → Pholks AS), Personlig eier B (22,6 % gjennom Pholks AS og Nanook AS → Pholks AS), Personlig eier C (17 % gjennom Wecad AS), Personlig eier D (6,3 % gjennom Løvik Sæter Holding AS) og Personlig eier E (5,7 % gjennom Twelve Monkeys AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Nvest AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Pholks AS; Nanook AS → Pholks AS | 22,6 % | 21 389 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Pholks AS; Nanook AS → Pholks AS | 22,6 % | 21 389 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Wecad AS | 17 % | 16 098 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Løvik Sæter Holding AS | 6,3 % | 5 997 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Twelve Monkeys AS | 5,7 % | 5 366 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Falkesund AS | 5 % | 4 735 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Ataraxia AS | 3,3 % | 3 156 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Tensa AS | 3,3 % | 3 156 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Offensive AS | 2,5 % | 2 367 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Stensønes Eiendom AS → Modin AS | 2,3 % | 2 131 kr | 0 kr |
| Personlig eier K | 1,7 % | 1 578 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Outspaces AS | 1,7 % | 1 578 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Simonsen Holding AS | 1,7 % | 1 578 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom Uteguiden Holding AS | 0,6 % | 552 kr | 0 kr |
| Personlig eier O gjennom Nanook AS → Høysæter T-Banecompagnie AS | 0,1 % | 133 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 118 365 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 94 692 kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- NANOOK AS gikk fra 21,7 % til 5 % av aksjene i NVEST AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- APOINT AS gikk fra 3,3 % til 0 % av aksjene i NVEST AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- NVEST AS gikk fra 28,2 % til 0,4 % av aksjene i THE TRANSPARENCY COMPANY AS i 2025.
- NANOOK AS gikk fra 21,7 % til 5 % av aksjene i NVEST AS i 2025.
- TWELVE MONKEYS AS gikk fra 25 % til 5,7 % av aksjene i NVEST AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- TDC AS gikk fra 10 % til 0 % av aksjene i NVEST AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- TWELVE MONKEYS AS gikk fra 25 % til 5,7 % av aksjene i NVEST AS i 2024.
- FALKESUND AS gikk fra 40 % til 0 % av aksjene i EGGEDOSIS AS i 2024.
I eierkjeden
- Eierandel i: The Transparency Company AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.