Formuesskatten

Anslag · inntektsår 2025

Mayai Ocean Resort AS

Org.nr. 929969677 · AS · Kontortjenester · Haram

Aksjene i Mayai Ocean Resort AS gir de 10 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 958 881 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.

Hva ble holdt tilbake i Mayai Ocean Resort AS?

Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 økte egenkapitalen med 1,4 mill. kr, mest med nye penger fra eierne (1,8 mill. kr). Innskutte penger er eiernes egne og regnes ikke som avkastning her, men de øker formuesverdien eierne betaler skatt av. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025.

Hvordan har det gått med Mayai Ocean Resort AS?

Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 1,4 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 90 562 kr.

Hva blir formuesskatten for 2026?

Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 1,3 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.

Hvem eier Mayai Ocean Resort AS?

Mayai Ocean Resort AS eies til slutt av Personlig eier A (62,6 % gjennom Rune Haram Holding AS), Personlig eier B (25,2 % gjennom Tripe Invest AS), Innocent Thomas Massawe (4,8 %), Personlig eier C (4,1 % gjennom Rune Haram Holding AS og direkte) og Personlig eier D (1 % gjennom Bears Whale Invest AS), og 6 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.

Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Mayai Ocean Resort AS?

Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.

EierAndelFormuesverdiFormuesskatt
Personlig eier A gjennom Rune Haram Holding AS62,6 %599 821 kr0 kr
Personlig eier B gjennom Tripe Invest AS25,2 %241 252 kr0 kr
Innocent Thomas Massawe (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt)4,8 %46 412 kr–
Personlig eier C gjennom Rune Haram Holding AS; direkte4,1 %39 688 kr0 kr
Personlig eier D gjennom Bears Whale Invest AS1 %9 191 kr0 kr
Personlig eier E0,8 %7 659 kr0 kr
Personlig eier F0,4 %3 676 kr0 kr
Personlig eier G gjennom Valento Media AS0,4 %3 523 kr0 kr
Personlig eier H gjennom Helluva AS0,3 %2 757 kr0 kr
Personlig eier I gjennom Matmedhjerte AS0,3 %2 451 kr0 kr
Personlig eier J0,3 %2 451 kr0 kr
Verdigrunnlag
1,2 mill. kr
Formuesverdi (80 %)
958 881 kr
Formuesskatt for de personlige eierne samlet
0 kr
Formuesskatt om én person eide alt
0 kr

Hendelser i eierkjeden

  • Innskutt egenkapital i MAYAI OCEAN RESORT AS økte med 1,8 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
  • Antall aksjer i MAYAI OCEAN RESORT AS økte fra 30 000 til 31 300 i 2025, og 8 nye eiere kom inn. Det betyr at selskapet har utstedt nye aksjer.
  • RUNE HARAM HOLDING AS gikk fra 70 % til 65,8 % av aksjene i MAYAI OCEAN RESORT AS i 2025.
  • RUNE HARAM HOLDING AS gikk fra 25 % til 0 % av aksjene i ZANZIBAR DREAMS TRAVEL AS i 2025.
  • RUNE HARAM HOLDING AS gikk fra 1,5 % til 0 % av aksjene i CREEACT AS i 2025.
  • Finansinntektene i TRIPE INVEST AS steg fra 3 305 kr i 2024 til 4,3 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
  • TRIPE INVEST AS gikk fra 50 % til 0 % av aksjene i ZANZIBAR DREAMS TRAVEL AS i 2025.
  • TRIPE INVEST AS gikk fra 1 % til 0 % av aksjene i THE CLOUD PEOPLE GROUP AS i 2025.
  • BEARS WHALE INVEST AS gikk fra 25 % til 0 % av aksjene i ZANZIBAR DREAMS TRAVEL AS i 2025.
  • Finansinntektene i RUNE HARAM HOLDING AS steg fra 377 435 kr i 2023 til 1,8 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
  • RUNE HARAM HOLDING AS gikk fra 30 % til 0 % av aksjene i HOVDEN NOREFJELL AS i 2024.
  • Innskutt egenkapital i HELLUVA AS økte med 10,7 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
  • HELLUVA AS gikk fra 30 % til 0 % av aksjene i HOVDEN NOREFJELL AS i 2024.

Slik er tallene regnet

Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.