Anslag · inntektsår 2025
Outdoor Lagunen AS
Org.nr. 929840399 · AS · Detaljhandel med sportsvarer · Bergen
Aksjene i Outdoor Lagunen AS gir de 14 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 1,5 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Outdoor Lagunen AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 2,2 mill. kr av overskuddet liggende i selskapet. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 830 382 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Outdoor Lagunen AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 2,2 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 1,3 mill. kr og den langsiktige gjelden økte med 1,7 mill. kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 2,6 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 6 687 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 0 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Outdoor Lagunen AS?
Outdoor Lagunen AS eies til slutt av Personlig eier A (32,5 % gjennom Outdoor Holding AS), Personlig eier B (32,5 % gjennom Outdoor Holding AS), Personlig eier C (13,4 % gjennom Sport Holding Retail Group AS → Sport Holding AS → Gjelsten Holding AS), Personlig eier D (9,7 % gjennom Sport Holding Retail Group AS → Sport Holding AS → O.N. Sunde A/S → O.N. Sunde Holding AS → Ons 1 AS og Sport Holding Retail Group AS → Sport Holding AS → O.N. Sunde A/S → O.N. Sunde Holding AS → Ons 2 AS) og Personlig eier E (3,4 % gjennom Sport Holding Retail Group AS → Sport Holding AS → O.N. Sunde A/S → O.N. Sunde Holding AS → A. Sunde Invest AS), og 9 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Outdoor Lagunen AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Outdoor Holding AS | 32,5 % | 485 308 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Outdoor Holding AS | 32,5 % | 485 308 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Sport Holding Retail Group AS → Sport Holding AS → Gjelsten Holding AS | 13,4 % | 199 455 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Sport Holding Retail Group AS → Sport Holding AS → O.N. Sunde A/S → O.N. Sunde Holding AS → Ons 1 AS; Sport Holding Retail Group AS → Sport Holding AS → O.N. Sunde A/S → O.N. Sunde Holding AS → Ons 2 AS | 9,7 % | 144 966 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Sport Holding Retail Group AS → Sport Holding AS → O.N. Sunde A/S → O.N. Sunde Holding AS → A. Sunde Invest AS | 3,4 % | 51 329 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Sport Holding Retail Group AS → Sport Holding AS → O.N. Sunde A/S → O.N. Sunde Holding AS → Cas 1 AS | 3,4 % | 51 329 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Sport Holding Retail Group AS → Sport Holding AS → Gjelsten Holding AS | 3,3 % | 49 864 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Sport Holding Retail Group AS → Sport Holding AS → Sports-Invest AS → S. M. Sport AS | 0,4 % | 5 823 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Sport Holding Retail Group AS → Sport Holding AS → Skattum Vekst AS → Skattum Holding AS | 0,3 % | 3 908 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Sport Holding Retail Group AS → Sport Holding AS → Sports-Invest AS → Snekvik Eiendom AS → Eilis Eiendom AS | 0,1 % | 1 941 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Sport Holding Retail Group AS → Sport Holding AS → Sports-Invest AS → Snekvik Eiendom AS → Esiko AS | 0,1 % | 1 941 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Sport Holding Retail Group AS → Sport Holding AS → Sports-Invest AS → Snekvik Eiendom AS → N-Holding AS | 0,1 % | 1 941 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Sport Holding Retail Group AS → Sport Holding AS → Skattum Vekst AS → Skattum Holding AS → Jojo Group AS | 0,1 % | 1 550 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom Sport Holding Retail Group AS → Sport Holding AS → Skattum Vekst AS → Skattum Holding AS → Nikska Holding AS | 0,1 % | 1 550 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 1,9 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 1,5 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- Finansinntektene i OUTDOOR HOLDING AS steg fra 147 519 kr i 2024 til 1,1 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- GJELSTEN HOLDING AS delte anslagsvis ut 140 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (1,9 mrd. kr) pluss årsresultatet 2025 (1,2 mrd. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (3 mrd. kr).
- GJELSTEN HOLDING AS gikk fra 18,9 % til 5,8 % av aksjene i ZELLUNA ASA i 2025.
- SPORT HOLDING RETAIL GROUP AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i INTERSPORT VESTKANTEN AS i 2024.
- SPORT HOLDING RETAIL GROUP AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i LT EQUITY AS i 2024.
- SPORT HOLDING RETAIL GROUP AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i GRESVIG AS i 2024.
- GJELSTEN HOLDING AS delte anslagsvis ut 175 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (1,7 mrd. kr) pluss årsresultatet 2024 (342,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (1,9 mrd. kr).
- GJELSTEN HOLDING AS gikk fra 10,2 % til 0 % av aksjene i KID ASA i 2024.
- O.N. SUNDE A/S delte anslagsvis ut 444,5 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (2,9 mrd. kr) pluss årsresultatet 2024 (1,2 mrd. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (3,6 mrd. kr).
- Finansinntektene i O.N. SUNDE A/S steg fra 444,4 mill. kr i 2023 til 1,4 mrd. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- O.N. SUNDE A/S gikk fra 61,4 % til 0 % av aksjene i ONS SHIP FINANCE AS i 2024.
- O.N. SUNDE HOLDING AS delte anslagsvis ut 444,5 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (206,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (444,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (206,4 mill. kr).
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.