Anslag · inntektsår 2025
Chem Anchor Invest Ix AS
Org.nr. 929690192 · AS · Utenriks sjøfart med gods · Bergen
Aksjene i Chem Anchor Invest Ix AS gir de 36 personlige eierne anslagsvis 30 870 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 26,3 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Chem Anchor Invest Ix AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 5 mill. kr av overskuddet liggende i selskapet. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 502 160 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 1,9 mill. kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Chem Anchor Invest Ix AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 87 552 kr. Bankinnskuddene falt med 87 759 kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 403 925 kr i året.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 24,6 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 230 218 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 251 080 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Chem Anchor Invest Ix AS?
Chem Anchor Invest Ix AS eies til slutt av Personlig eier A (14,1 % gjennom Lønne Invest AS → Lønnegruppen AS → Maple Invest AS), Personlig eier B (9,3 % gjennom Harship AS), Personlig eier C (8,3 % gjennom Maranell AS), Personlig eier D (6,7 % gjennom Mce Holding AS) og Personlig eier E (5,7 % gjennom Lønne Invest AS → Lønnegruppen AS → MSF Holding AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Chem Anchor Invest Ix AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Lønne Invest AS → Lønnegruppen AS → Maple Invest AS | 14,1 % | 3,7 mill. kr | 19 594 kr |
| Personlig eier B gjennom Harship AS | 9,3 % | 2,5 mill. kr | 6 953 kr |
| Personlig eier C gjennom Maranell AS | 8,3 % | 2,2 mill. kr | 4 323 kr |
| Personlig eier D gjennom Mce Holding AS | 6,7 % | 1,8 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Lønne Invest AS → Lønnegruppen AS → MSF Holding AS | 5,7 % | 1,5 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Lønne Invest AS → Lønnegruppen AS → MSF Holding AS | 5,7 % | 1,5 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Trumpy AS | 5 % | 1,3 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Colorado Eiendom AS | 4,7 % | 1,2 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Lønne Invest AS → Lønnegruppen AS → MSF Holding AS | 2,8 % | 743 882 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Dragesund Invest AS | 2,5 % | 657 684 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Anstes Ii AS | 2,5 % | 657 682 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Soliton Invest AS | 2,4 % | 631 374 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Soliton Invest AS | 2,4 % | 631 374 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom Soliton Invest AS | 2,4 % | 631 374 kr | 0 kr |
| Personlig eier O gjennom Tailwind Management AS → E&P Investment AS | 2,3 % | 613 836 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 32,9 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 26,3 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 30 870 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 251 080 kr
Hendelser i eierkjeden
- ODD ARNE LARSEN INVEST AS gikk fra 3 % til 0 % av aksjene i CHEM ANCHOR INVEST IX AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- LØNNE INVEST AS delte anslagsvis ut 20 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (229,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (11,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (221,3 mill. kr).
- Finansinntektene i LØNNE INVEST AS steg fra 2,5 mill. kr i 2024 til 8,2 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- LØNNEGRUPPEN AS delte anslagsvis ut 12 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (316 963 kr) pluss årsresultatet 2025 (17 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (5,3 mill. kr).
- MAPLE INVEST AS delte anslagsvis ut 6 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (13,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (13,2 mill. kr).
- MSF HOLDING AS delte anslagsvis ut 7,2 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (15,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (6,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (14 mill. kr).
- MARANELL AS delte anslagsvis ut 9,5 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (108,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (26,7 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (125,6 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i CHEM ANCHOR INVEST IX AS falt med 4,5 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- LØNNEGRUPPEN AS delte anslagsvis ut 12 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (1,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (10,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (316 963 kr).
- MAPLE INVEST AS delte anslagsvis ut 6 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (13,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (13,2 mill. kr).
- MSF HOLDING AS delte anslagsvis ut 6 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (15 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (6,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (15,1 mill. kr).
I eierkjeden
- Eierandel i: Chem Tank Invest Ix AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.