Anslag · inntektsår 2025
Smartout AS
Org.nr. 929620291 · AS · Dataprogrammeringstjenester · Porsgrunn
Aksjene i Smartout AS gir de 11 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 395 330 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Smartout AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 økte egenkapitalen med 316 525 kr, mest med nye penger fra eierne (1,5 mill. kr). Innskutte penger er eiernes egne og regnes ikke som avkastning her, men de øker formuesverdien eierne betaler skatt av. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Smartout AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 316 525 kr. Bankinnskuddene økte med 168 503 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 243 678 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Smartout AS?
Smartout AS eies til slutt av Personlig eier A (22,2 %), Personlig eier B (18,7 % gjennom Holding Holding AS), Personlig eier C (13,5 % gjennom Involve Invest AS → Kaasene Group AS og Kaasene Group AS), Personlig eier D (10 % gjennom Involve Invest AS → Evin Muller Holding AS) og Personlig eier E (6,8 % gjennom Pmathisen AS), og 6 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Smartout AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A | 22,2 % | 87 856 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Holding Holding AS | 18,7 % | 73 982 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Involve Invest AS → Kaasene Group AS; Kaasene Group AS | 13,5 % | 53 530 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Involve Invest AS → Evin Muller Holding AS | 10 % | 39 532 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Pmathisen AS | 6,8 % | 27 001 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Involve Invest AS → Kose Holding AS → BF5 Holding AS; Kose Holding AS → BF5 Holding AS | 6,8 % | 26 765 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Involve Invest AS → Kose Holding AS → BF5 Holding AS; Kose Holding AS → BF5 Holding AS | 6,8 % | 26 765 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom V1 Invest AS | 5,9 % | 23 470 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Midteide Holding AS | 4,8 % | 18 983 kr | 0 kr |
| Personlig eier J | 3,7 % | 14 746 kr | 0 kr |
| Personlig eier K | 0,7 % | 2 700 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 494 162 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 395 330 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i SMARTOUT AS økte med 580 040 kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Antall aksjer i SMARTOUT AS økte fra 6 105 til 9 517 i 2025, og 1 nye eiere kom inn. Det betyr at selskapet har utstedt nye aksjer.
- HOLDING HOLDING AS delte anslagsvis ut 4,5 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (3,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (12,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (11,3 mill. kr).
- Finansinntektene i HOLDING HOLDING AS steg fra 50 206 kr i 2024 til 11,2 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- V1 INVEST AS delte anslagsvis ut 2,2 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (10,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (1,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (9,8 mill. kr).
- V1 INVEST AS gikk fra 8 % til 0 % av aksjene i WE ASSIST AS i 2025.
- Innskutt egenkapital i SMARTOUT AS økte med 920 500 kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Antall aksjer i SMARTOUT AS økte fra 5 035 til 6 105 i 2024, og 1 nye eiere kom inn. Det betyr at selskapet har utstedt nye aksjer.
- HOLDING HOLDING AS gikk fra 2,6 % til 1,6 % av aksjene i LEGENTIC HOLDCO AS i 2024.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.