Anslag · inntektsår 2025
Alytic Blue AS
Org.nr. 929546865 · AS
Aksjene i Alytic Blue AS gir de 13 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 80 452 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Alytic Blue AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 økte egenkapitalen med 5 768 kr, mest med nye penger fra eierne (5 570 kr). Innskutte penger er eiernes egne og regnes ikke som avkastning her, men de øker formuesverdien eierne betaler skatt av. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Alytic Blue AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 5 768 kr. Bankinnskuddene økte med 6 462 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 82 422 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Alytic Blue AS?
Alytic Blue AS eies til slutt av Personlig eier A (12,9 % gjennom Alytic AS → Arendals Fossekompani ASA → Must Invest AS → Must AS og Alytic AS → Arendals Fossekompani ASA → Must Invest AS → Must AS → AS Fondal og Alytic AS → Arendals Fossekompani ASA), Personlig eier B (12,9 % gjennom Alytic AS → Arendals Fossekompani ASA → Must Invest AS → Must AS og Alytic AS → Arendals Fossekompani ASA → Must Invest AS → Must AS → Oslokanalen AS og Alytic AS → Arendals Fossekompani ASA), Personlig eier C (8,7 % gjennom Alytic AS → Arendals Fossekompani ASA → Havfonn AS → Snefonn 4 AS → Solfonn AS og Alytic AS → Arendals Fossekompani ASA → Havfonn AS → Solfonn AS), Personlig eier D (7,5 % gjennom Alytic AS → Arendals Fossekompani ASA → Ulfoss Invest AS → Vicama AS → Champ Capital AS og Alytic AS → Arendals Fossekompani ASA → Ulfoss Invest AS → Skogan Gård AS → Vicama AS → Champ Capital AS) og Personlig eier E (6,2 % gjennom Alytic AS → Arendals Fossekompani ASA → Ulfoss Invest AS → Vicama AS → M&V Holding AS → Vicondid AS og Alytic AS → Arendals Fossekompani ASA → Ulfoss Invest AS → Skogan Gård AS → Vicama AS → M&V Holding AS → Vicondid AS og Alytic AS → Arendals Fossekompani ASA → Ulfoss Invest AS → Vjuv Invest AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Alytic Blue AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Alytic AS → Arendals Fossekompani ASA → Must Invest AS → Must AS; Alytic AS → Arendals Fossekompani ASA → Must Invest AS → Must AS → AS Fondal; Alytic AS → Arendals Fossekompani ASA | 12,9 % | 10 353 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Alytic AS → Arendals Fossekompani ASA → Must Invest AS → Must AS; Alytic AS → Arendals Fossekompani ASA → Must Invest AS → Must AS → Oslokanalen AS; Alytic AS → Arendals Fossekompani ASA | 12,9 % | 10 351 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Alytic AS → Arendals Fossekompani ASA → Havfonn AS → Snefonn 4 AS → Solfonn AS; Alytic AS → Arendals Fossekompani ASA → Havfonn AS → Solfonn AS | 8,7 % | 6 978 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Alytic AS → Arendals Fossekompani ASA → Ulfoss Invest AS → Vicama AS → Champ Capital AS; Alytic AS → Arendals Fossekompani ASA → Ulfoss Invest AS → Skogan Gård AS → Vicama AS → Champ Capital AS | 7,5 % | 6 067 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Alytic AS → Arendals Fossekompani ASA → Ulfoss Invest AS → Vicama AS → M&V Holding AS → Vicondid AS; Alytic AS → Arendals Fossekompani ASA → Ulfoss Invest AS → Skogan Gård AS → Vicama AS → M&V Holding AS → Vicondid AS; Alytic AS → Arendals Fossekompani ASA → Ulfoss Invest AS → Vjuv Invest AS | 6,2 % | 5 008 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Alytic AS → Arendals Fossekompani ASA → Havfonn AS → Snefonn 2 AS → Breifonn 2 AS | 4,4 % | 3 558 kr | 0 kr |
| Breifonn Holding AG gjennom Alytic AS → Arendals Fossekompani ASA → Havfonn AS → Breifonn AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 4,3 % | 3 420 kr | – |
| Personlig eier G gjennom Alytic AS → Arendals Fossekompani ASA → Havfonn AS → Langfonn AS | 4,3 % | 3 420 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Alytic AS → Arendals Fossekompani ASA → Ulfoss Invest AS → Vicama AS → Viheca Capital AS → Cus Invest AS; Alytic AS → Arendals Fossekompani ASA → Ulfoss Invest AS → Skogan Gård AS → Vicama AS → Viheca Capital AS → Cus Invest AS; Alytic AS → Arendals Fossekompani ASA → Ulfoss Invest AS → Cus Invest AS | 4 % | 3 213 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Alytic AS → Arendals Fossekompani ASA → Ulfoss Invest AS → Vicama AS → Viheca Capital AS → Us Invest AS; Alytic AS → Arendals Fossekompani ASA → Ulfoss Invest AS → Skogan Gård AS → Vicama AS → Viheca Capital AS → Us Invest AS; Alytic AS → Arendals Fossekompani ASA → Ulfoss Invest AS → Us Invest AS | 4 % | 3 213 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Alytic AS → Arendals Fossekompani ASA → Havfonn AS → Snefonn 3 AS | 3,8 % | 3 083 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Alytic AS → Vindjammer2 AS → Vindjammer AS | 1,8 % | 1 465 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Alytic AS → Arendals Fossekompani ASA → Ulfoss Invest AS → Vicama AS → Kamul AS; Alytic AS → Arendals Fossekompani ASA → Ulfoss Invest AS | 1,6 % | 1 262 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Alytic AS → Arendals Fossekompani ASA → Ulfoss Invest AS → Vicama AS → M&V Holding AS; Alytic AS → Arendals Fossekompani ASA → Ulfoss Invest AS → Skogan Gård AS → Vicama AS → M&V Holding AS | 1,5 % | 1 238 kr | 0 kr |
| Folketrygdfondet gjennom Alytic AS → Arendals Fossekompani ASA | 1,4 % | 1 095 kr | – |
- Verdigrunnlag
- 100 565 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 80 452 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- ARENDALS FOSSEKOMPANI ASA gikk fra 20 % til 0 % av aksjene i FUTURE MATERIALS AS i 2025.
- Finansinntektene i MUST INVEST AS steg fra 25,3 mill. kr i 2024 til 793,9 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- MUST INVEST AS gikk fra 2,3 % til 0 % av aksjene i NORKON AS i 2025.
- MUST AS delte anslagsvis ut 120 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (1,3 mrd. kr) pluss årsresultatet 2025 (144,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (1,3 mrd. kr).
- Innskutt egenkapital i ALYTIC AS økte med 78,2 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- ARENDALS FOSSEKOMPANI ASA delte anslagsvis ut 192 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (2,9 mrd. kr) pluss årsresultatet 2024 (2,4 mrd. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (5,1 mrd. kr).
- Finansinntektene i ARENDALS FOSSEKOMPANI ASA steg fra 267,7 mill. kr i 2023 til 3,5 mrd. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- ARENDALS FOSSEKOMPANI ASA gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i VERGIA AS i 2024.
- ARENDALS FOSSEKOMPANI ASA gikk fra 60 % til 0 % av aksjene i VOLUE AS i 2024.
- Finansinntektene i ULFOSS INVEST AS steg fra 133 mill. kr i 2023 til 763,1 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- ULFOSS INVEST AS gikk fra 1 % til 0 % av aksjene i VOLUE AS i 2024.
- HAVFONN AS gikk fra 1 % til 0 % av aksjene i VOLUE AS i 2024.
- MUST AS delte anslagsvis ut 105 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (1,4 mrd. kr) pluss årsresultatet 2024 (78 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (1,3 mrd. kr).
- Innskutt egenkapital i ALYTIC AS økte med 66 mill. kr i 2023. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
I eierkjeden
- Eier: Folketrygdfondet
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.