Formuesskatten

Anslag · inntektsår 2025

Stålfjæra 7 AS

Org.nr. 929497171 · AS · Utleie av egen eller leid fast eiendom · Oslo

Aksjene i Stålfjæra 7 AS gir de 14 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 3,4 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.

Tjener Stålfjæra 7 AS mer enn formuesskatten?

Egenkapitalen har gitt 32,2 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,39 % av den samme verdien, så avkastningen er 82,5 ganger formuesskatten.

Hvordan har det gått med Stålfjæra 7 AS?

Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 71 052 kr. Den langsiktige gjelden ble betalt ned med 20 040 kr.

Hva blir formuesskatten for 2026?

Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 3,4 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 15 057 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 16 775 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.

Hvem eier Stålfjæra 7 AS?

Stålfjæra 7 AS eies til slutt av Oslo Light Industries S..R.L (62,4 % gjennom Logcap Steel AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → Oslo Light Industries AS og Logcap Steel AS → Logcap Holding Ii AS → Oslo Light Industries AS), Personlig eier A (7,6 % gjennom Logcap Steel AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → Annima AS), Personlig eier B (2,1 % gjennom Logcap Steel AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → Laboremus Industrier AS), Personlig eier C (1,6 % gjennom Logcap Steel AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → LJM AS) og Personlig eier D (1,1 % gjennom Logcap Steel AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → Regom Invest AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.

Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Stålfjæra 7 AS?

Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.

EierAndelFormuesverdiFormuesskatt
Oslo Light Industries S..R.L gjennom Logcap Steel AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → Oslo Light Industries AS; Logcap Steel AS → Logcap Holding Ii AS → Oslo Light Industries AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt)62,4 %2,1 mill. kr–
Personlig eier A gjennom Logcap Steel AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → Annima AS7,6 %260 862 kr0 kr
Personlig eier B gjennom Logcap Steel AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → Laboremus Industrier AS2,1 %73 878 kr0 kr
Personlig eier C gjennom Logcap Steel AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → LJM AS1,6 %55 443 kr0 kr
Personlig eier D gjennom Logcap Steel AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → Regom Invest AS1,1 %38 813 kr0 kr
Personlig eier E gjennom Logcap Steel AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → Romson Invest AS1 %35 719 kr0 kr
Personlig eier F gjennom Logcap Steel AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → Oroeiendom AS → Oro Gruppen AS → Vestsiden Holding AS; Logcap Steel AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → Oroeiendom AS → Oro Eiendom Holding AS → Vestsiden Holding AS; Logcap Steel AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → Vestsiden Holding AS1 %34 278 kr0 kr
Personlig eier G gjennom Logcap Steel AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → Johs. Hansen & Co AS → Johs. Hansen Holding AS → MRF Holding AS1 %33 026 kr0 kr
Personlig eier H gjennom Logcap Steel AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → Johs. Hansen & Co AS → Johs. Hansen Holding AS → PRF Holding AS1 %33 026 kr0 kr
Personlig eier I gjennom Logcap Steel AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → Oroeiendom AS → Oro Gruppen AS → Real Value AS; Logcap Steel AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → Oroeiendom AS → Oro Eiendom Holding AS → Real Value AS; Logcap Steel AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → Real Value AS0,9 %32 273 kr0 kr
Personlig eier J gjennom Logcap Steel AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → Oroeiendom AS → Oro Gruppen AS → Abn Invest AS; Logcap Steel AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → Oroeiendom AS → Oro Eiendom Holding AS → Abn Invest AS; Logcap Steel AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → Abn Invest AS0,9 %31 696 kr0 kr
Personlig eier K gjennom Logcap Steel AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → Atlantic Trading Company Norway AS0,8 %26 209 kr0 kr
Personlig eier L gjennom Logcap Steel AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → Acane AS0,8 %26 204 kr0 kr
Personlig eier M gjennom Logcap Steel AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → Monar Invest AS0,7 %23 895 kr0 kr
Personlig eier N gjennom Logcap Steel AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → Bess Invest AS0,6 %19 738 kr0 kr
Verdigrunnlag
4,3 mill. kr
Formuesverdi (80 %)
3,4 mill. kr
Formuesskatt om én person eide alt
16 775 kr

Hendelser i eierkjeden

  • Innskutt egenkapital i LOGCAP STEEL AS økte med 58,1 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
  • Innskutt egenkapital i LOGCAP INVEST AS falt med 422,2 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
  • ANNIMA AS gikk fra 13,5 % til 0 % av aksjene i HANDELSEIENDOM GJØVIK AS i 2025.
  • ANNIMA AS gikk fra 8,7 % til 0 % av aksjene i REVIER SERVERING AS i 2025.
  • ANNIMA AS gikk fra 5,5 % til 0 % av aksjene i ATT STAYS AS i 2025.
  • OROEIENDOM AS delte anslagsvis ut 25 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (164,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (44,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (183,7 mill. kr).
  • OROEIENDOM AS gikk fra 100 % til 2 % av aksjene i ORO BREIVOLLBYEN AS i 2025.
  • OROEIENDOM AS gikk fra 25,4 % til 6,4 % av aksjene i CARLS AS i 2025.
  • Innskutt egenkapital i JOHS. HANSEN & CO AS økte med 13,5 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
  • JOHS. HANSEN & CO AS gikk fra 13,5 % til 0 % av aksjene i HANDELSEIENDOM GJØVIK AS i 2025.
  • JOHS. HANSEN & CO AS gikk fra 8,8 % til 0 % av aksjene i REVIER SERVERING AS i 2025.
  • JOHS. HANSEN & CO AS gikk fra 5,5 % til 0 % av aksjene i ATT STAYS AS i 2025.
  • Innskutt egenkapital i LOGCAP STEEL AS økte med 69,2 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
  • Finansinntektene i LOGCAP HOLDING II AS steg fra 5,4 mill. kr i 2023 til 20,4 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
  • Innskutt egenkapital i LOGCAP INVEST AS økte med 145,4 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
  • Finansinntektene i LOGCAP INVEST AS steg fra 5,9 mill. kr i 2023 til 17,6 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
  • ANNIMA AS gikk fra 14,6 % til 0 % av aksjene i EIVIND LYCHESVEI 10 AS i 2024.
  • OROEIENDOM AS delte anslagsvis ut 16 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (145,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (34,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (164,2 mill. kr).
  • OROEIENDOM AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i PIN HIGH INVEST AS i 2024.
  • OROEIENDOM AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i SOLUMLUND INVEST AS i 2024.
  • OROEIENDOM AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i LOGCAP HARALDRUDVEIEN AS i 2024.
  • OROEIENDOM AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i BOCCA MOSETERTOPPEN AS i 2024.
  • OROEIENDOM AS gikk fra 100 % til 16,9 % av aksjene i ORO ÅRENGA AS i 2024.
  • OROEIENDOM AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i FORUS AREAL HOLDING 2 AS i 2024.
  • OROEIENDOM AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i ØAV 60 HOLDING AS i 2024.
  • OROEIENDOM AS gikk fra 10 % til 0 % av aksjene i EIVIND LYCHESVEI 10 AS i 2024.
  • JOHS. HANSEN & CO AS delte anslagsvis ut 159 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (154 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (5,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (575 135 kr).
  • JOHS. HANSEN & CO AS gikk fra 8,8 % til 0 % av aksjene i EIVIND LYCHESVEI 10 AS i 2024.
  • JOHS. HANSEN & CO AS gikk fra 5,1 % til 0 % av aksjene i ABBH AS i 2024.

Slik er tallene regnet

Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.