Anslag · inntektsår 2025
Futurum Ventures Management AS
Org.nr. 929456351 · AS · Fondsforvaltningsvirksomhet · Trondheim
Aksjene i Futurum Ventures Management AS gir de 25 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 5,1 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Futurum Ventures Management AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 22,5 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,53 % av den samme verdien, så avkastningen er 42,9 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i Futurum Ventures Management AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 1,7 mill. kr av overskuddet liggende i selskapet, og 903 741 kr ble delt ut. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 57 956 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 644 500 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Futurum Ventures Management AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 1,7 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 569 155 kr. Det er i snitt tatt ut 451 871 kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 8,3 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (54 118 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 5,5 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 35 942 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 33 640 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Futurum Ventures Management AS?
Futurum Ventures Management AS eies til slutt av Personlig eier A (16 % gjennom Futurum Ventures Holding AS → Earlybird Invest AS), Personlig eier B (14,4 % gjennom Futurum Ventures Holding AS → Salvesen & Thams Invest AS → Salvesen & Thams AS → Ivar Arnesen Invest AS og Futurum Ventures Holding AS → Ivar Arnesen Invest AS), Personlig eier C (14,1 % gjennom Futurum Ventures Holding AS → Salvesen & Thams Invest AS → Salvesen & Thams AS → Fornæss Invest AS og Futurum Ventures Holding AS → Fornæss Invest AS), Personlig eier D (10,5 % gjennom Futurum Ventures Holding AS → Salvesen & Thams Invest AS → Salvesen & Thams AS → Kverva Finans AS → Kverva AS → Kvarv AS) og Personlig eier E (7,5 % gjennom Futurum Ventures Holding AS → Miz Venture AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Futurum Ventures Management AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Futurum Ventures Holding AS → Earlybird Invest AS | 16 % | 819 843 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Futurum Ventures Holding AS → Salvesen & Thams Invest AS → Salvesen & Thams AS → Ivar Arnesen Invest AS; Futurum Ventures Holding AS → Ivar Arnesen Invest AS | 14,4 % | 735 593 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Futurum Ventures Holding AS → Salvesen & Thams Invest AS → Salvesen & Thams AS → Fornæss Invest AS; Futurum Ventures Holding AS → Fornæss Invest AS | 14,1 % | 724 702 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Futurum Ventures Holding AS → Salvesen & Thams Invest AS → Salvesen & Thams AS → Kverva Finans AS → Kverva AS → Kvarv AS | 10,5 % | 536 801 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Futurum Ventures Holding AS → Miz Venture AS | 7,5 % | 384 302 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Futurum Ventures Holding AS → Telescope Peak AS | 5,6 % | 288 226 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Futurum Ventures Holding AS → Byggteknikk Prosjekt AS → Hmsin AS | 5 % | 255 646 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Futurum Ventures Holding AS → Byggteknikk Prosjekt AS → Magnusmagnus AS | 5 % | 255 646 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Futurum Ventures Holding AS → Salvesen & Thams Invest AS → Salvesen & Thams AS → Tenga AS; Futurum Ventures Holding AS → Salvesen & Thams Invest AS → Tenga AS | 4,5 % | 228 329 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Futurum Ventures Holding AS → Byggteknikk Prosjekt AS → Sazava AS | 3,9 % | 197 532 kr | 0 kr |
| Varig Orkla Forsikring Gjensidig gjennom Futurum Ventures Holding AS → Salvesen & Thams Invest AS → Salvesen & Thams AS | 3,4 % | 173 045 kr | – |
| Personlig eier K gjennom Futurum Ventures Holding AS → Salvesen & Thams Invest AS → Salvesen & Thams AS → Investitude AS | 2,7 % | 140 231 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Futurum Ventures Holding AS → Telescope Peak AS | 1,9 % | 96 075 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Futurum Ventures Holding AS → Salvesen & Thams Invest AS → Salvesen & Thams AS → Stokke Industri AS → Søre Øverli AS | 0,4 % | 22 691 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom Futurum Ventures Holding AS → Salvesen & Thams Invest AS → Salvesen & Thams AS → Pom Invest AS; Futurum Ventures Holding AS → Salvesen & Thams Invest AS → Pom Invest AS | 0,3 % | 16 884 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 6,4 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 5,1 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 33 640 kr
Hendelser i eierkjeden
- FUTURUM VENTURES MANAGEMENT AS delte anslagsvis ut 603 741 kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (6,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (1,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (6,8 mill. kr).
- SALVESEN & THAMS INVEST AS delte anslagsvis ut 142,2 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (0 kr) pluss årsresultatet 2025 (142,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (0 kr).
- Finansinntektene i SALVESEN & THAMS INVEST AS steg fra 43 mill. kr i 2024 til 173,8 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- SALVESEN & THAMS INVEST AS gikk fra 94,6 % til 92,4 % av aksjene i BITASTAD HOLDING AS i 2025.
- SALVESEN & THAMS INVEST AS gikk fra 25 % til 0 % av aksjene i OVUN HOLDING AS i 2025.
- SALVESEN & THAMS INVEST AS gikk fra 18 % til 0 % av aksjene i AXESS ASSET INTEGRITY AS i 2025.
- EARLYBIRD INVEST AS delte anslagsvis ut 1,7 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (29,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (−290 443 kr) minus opptjent egenkapital 2025 (27,5 mill. kr).
- IVAR ARNESEN INVEST AS gikk fra 6,9 % til 0 % av aksjene i VESSELADMIN AS i 2025.
- IVAR ARNESEN INVEST AS gikk fra 6,6 % til 0 % av aksjene i DOCUMASTER HOLDING AS i 2025.
- IVAR ARNESEN INVEST AS gikk fra 2,4 % til 0,4 % av aksjene i HAPPYBYTES AS i 2025.
- FORNÆSS INVEST AS gikk fra 3,5 % til 0 % av aksjene i VESSELADMIN AS i 2025.
- FORNÆSS INVEST AS gikk fra 2,9 % til 0 % av aksjene i DOCUMASTER HOLDING AS i 2025.
- SALVESEN & THAMS INVEST AS delte anslagsvis ut 9,4 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (0 kr) pluss årsresultatet 2024 (9,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (0 kr).
- Innskutt egenkapital i SALVESEN & THAMS INVEST AS falt med 98,9 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- Innskutt egenkapital i SALVESEN & THAMS AS økte med 613,7 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- EARLYBIRD INVEST AS delte anslagsvis ut 1,7 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (27,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (3,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (29,4 mill. kr).
I eierkjeden
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.