Anslag · inntektsår 2025
Bevhouse AS
Org.nr. 929413393 · AS · Engroshandel med drikkevarer · Oslo
Aksjene i Bevhouse AS gir de 9 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 727 978 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Bevhouse AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 3,8 mill. kr av overskuddet liggende i selskapet, og 12 mill. kr ble delt ut. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 1,4 mill. kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Bevhouse AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 3,8 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 6,3 mill. kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 2,9 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 9 809 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 0 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Bevhouse AS?
Bevhouse AS eies til slutt av Personlig eier A (25 % gjennom Nilssen Trade AS), Personlig eier B (19,5 % gjennom Nova Beverage Group AS → Cbinvest AS og Nova Beverage Group AS → Famac AS), Personlig eier C (12,5 % gjennom Drikkehuset AS), Personlig eier D (12,5 % gjennom Fram Handel AS) og Personlig eier E (9,8 % gjennom Nova Beverage Group AS → Vinhandleren AS), og 4 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Bevhouse AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Nilssen Trade AS | 25 % | 181 994 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Nova Beverage Group AS → Cbinvest AS; Nova Beverage Group AS → Famac AS | 19,5 % | 141 956 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Drikkehuset AS | 12,5 % | 90 997 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Fram Handel AS | 12,5 % | 90 997 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Nova Beverage Group AS → Vinhandleren AS | 9,8 % | 70 978 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Nova Beverage Group AS → Vintage Invest AS | 9,8 % | 70 978 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Nova Beverage Group AS → Cuvee Invest AS | 5,8 % | 41 859 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Nova Beverage Group AS → Touch Of Madness AS | 4,8 % | 34 579 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Nova Beverage Group AS → Royal Oak AS | 0,5 % | 3 640 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 909 972 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 727 978 kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- BEVHOUSE AS delte anslagsvis ut 6 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (885 542 kr) pluss årsresultatet 2025 (8,7 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (3,6 mill. kr).
- NOVA BEVERAGE GROUP AS delte anslagsvis ut 30 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (58,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (44,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (72,7 mill. kr).
- FAMAC AS delte anslagsvis ut 2,8 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (3,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (5,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (6,3 mill. kr).
- BEVHOUSE AS delte anslagsvis ut 6 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (−251 534 kr) pluss årsresultatet 2024 (7,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (885 542 kr).
- NOVA BEVERAGE GROUP AS delte anslagsvis ut 12 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (32,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (38 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (58,4 mill. kr).
- CBINVEST AS delte anslagsvis ut 900 000 kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (9,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (2,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (10,9 mill. kr).
- FAMAC AS gikk fra 5 % til 0 % av aksjene i ALCANCIA MANAGEMENT AS i 2024.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.